W Niemczech obława na pomocników Państwa Islamskiego

Prokuratura federalna przeszukała w siedmiu landach mieszkania domniemanych pomocników Państwa Islamskiego. W Akwizgranie policja aresztowała dwóch podejrzanych: Tunezyjczyka i Rosjanina.
Prokuratura federalna podjęła działania przeciwko licznym domniemanym pomocnikom islamskich organizacji terrorystycznych. W Akwizgranie zatrzymano 38-letniego Tunezyjczyka Kamel Ben Yahia S oraz 28-letniego Rosjanina Josipa G., jak poinformował Prokurator Generalny w Karlsruhe: obu wystawiono nakazy aresztowania.

Wg informacji Sądu Federalnego w Karlsruhe przeszukano mieszkania 13 innych domniemanych pomocników w Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Hamburgu, Hesji, Nadrenii-Palatynacie, Saksonii oraz Szlezwiku-Holsztynie. Tymczasowo zatrzymano jeszcze dwie osoby. Do niedzieli zostanie ustalone, czy obejmie je nakaz aresztowania.

Nielegalny przemyt Niemców do Syrii

Osobnicy podejrzani o wspieranie organizacji terrorystycznych mieli zajmować się zbieraniem sprzętu oraz pieniędzy dla Państwa Islamskiego (PI) oraz organizacji Ahrar asz-Szam i dostarczyć je do Syrii i Iraku. Poza tym mieli też zajmować się nielegalnym przemytem pomocników do tych krajów. Tunezyjczykowi zarzuca się dostarczenie Państwu Islamskiemu ubrań o wartości 1100 euro oraz gotówki w wysokości 3400 euro. Wspólnie z Rosjaninem pomógł on też w nielegalnym przemycie 17-letniego Niemca do Syrii.

Pozostałym oskarżonym zarzuca się zaopatrzenie organizacji Ahrar asz-Szam w 7500 par butów, 6000 kurtek i 100 koszul wojskowych na sumę 130 tys. euro.

Bawaria wydaliła tureckiego islamistę

Bawarski wymiar sprawiedliwości wydalił do Turcji 22-letniego salafitę Erhana A., domniemanego pomocnika bojowników Państwa Islamskiego. - Ten, kto publicznie popiera zbrodnie bojowników IS oraz usprawiedliwia ścinanie głów dziennikarzom i nie obawia się nawet zabić własnej rodziny, jeśli ta nie będzie przestrzegać zasad prawa islamskiego, nie ma u nas nic do szukania - uzasadnił tę decyzję szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann (CSU).

22-letni obywatel Turcji, student informatyki gospodarczej, znajdował się od półtora roku pod obserwacją policji. Nie zarzuca mu się żadnych konkretnych przestępstw, ale w wywiadzie dla dziennika "Süddeutsche Zeitung" wyznał, że zazdrości swemu przyjacielowi z Kempten, który zginął, jako dżihadysta w "świętej wojnie" w Syrii. Jednocześnie podkreślił, że ścięci przez bojowników PI dziennikarze byli wrogami, i "takich można zabijać", podobnie jak jeńców wojennych. "Byłbym gotów zabić nawet własną rodzinę, jeśli opowiedziałaby się ona przeciwko Państwu Islamskiemu" powiedział w wywiadzie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (96)
W Niemczech obława na pomocników Państwa Islamskiego
Zaloguj się
 • tad_51

  Oceniono 1 raz 1

  brawo bawarski wymiar sprawiedliwości - prosimy o więcej i częściej

 • dejtrejder

  Oceniono 2 razy 2

  Tych ścierw nie należy aresztować tylko od razu likwidować. Służby specjalne powinny stworzyć specjalną komórkę do ich ujawniania i likwidacji. Scierwa islamskiego się nie sądzi tylko od razu zakopuje żywcem.

 • cracken001

  Oceniono 5 razy -3

  ????? To w tej "folnej juropie" juz NIE wolno wysylac odziezy KOMU SIE CHCE????

 • trymaz

  Oceniono 3 razy 1

  A może by im jeszcze koalicja coś wysłała. np kamizelki kuloodporne z wszytym ładunkiem wybuchowym w okolicach serca. Potem cyk, zdalna detonacja...

 • fruchtzwerg

  Oceniono 10 razy 8

  Murzynek Ahmed w Londynie mieszka.
  Głowę ci uciąć chce ten koleżka.
  Ostrzy maczetę przez całe ranki.
  Czyta z Koranu co lepsze wzmianki.
  O tym co zrobić ma z niewiernymi,
  Gdy na ulicy spotka blond w mini.
  Dobrze, że Ahmed z islamistami,
  nie chodzi tutaj do szkoły z nami.
  A gdy ze szkoły do domu wraca,
  bomby buduje - to jego praca.
  Aż mama krzyczy: "Ahmed łobuzie!"
  Kiedy dynamit chowa w swej bluzie.
  Mama powiada - "poszukaj żony".
  Ale on w kozy wciąż zapatrzony.
  Lecz mamy miłość ciągle jest czysta,
  bo dobry z niego jest terrorysta.

 • pogostarek

  Oceniono 4 razy 4

  Wyjebac tych pedofili islamskich na dno oceanu w swinskim ubranku

 • Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego Putin tam nie wejdzie nie wyśle tam wojska , przecież on tez ma u siebie dużo muzułmanów . Dla czego tam nie chce prężyć swoich muskułów , na kawałku pustyni .
  Muzułmanie którzy przyjeżdzaja na zachod i mówia ze im jest zle , to nie wypie...ją a nie ze jeszcze biora socjal inne i narzekająa nikt was nie zapraszał , powinno sie ich tepić jak wrzut na dupie .

 • sacc77

  Oceniono 3 razy 3

  Tak im się ISIS podoba?
  To wysłać kozłojebców tam gdzie ponoć jest tak wspaniale.
  Najlepiej poczta lotniczą.
  Bez spadochronów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX