Dżihadyści wzywają "braci we Francji" do "ścinania głów cywilom"

17.10.2014 22:15
Terroryści z ISIL. W szeregach bojówkarzy Państwa Islamskiego walczył kolejny Polak, zatrzymany przez ABW

Terroryści z ISIL. W szeregach bojówkarzy Państwa Islamskiego walczył kolejny Polak, zatrzymany przez ABW (Fot. AP)

Dżihadyści związani z Państwem Islamskim (IS) umieścili w internecie sfilmowane ostrzeżenia pod adresem Amerykanów i Francuzów przebywających w Maroku. Grożą im "ścinaniem głów". Wzywają też "swych braci żyjących we Francji" do "ścinania głów cywilom".
Na jednym z filmów wideo bojownik Państwa Islamskiego wyglądający na 30 lat i mówiący po francusku zwraca się do Francuzów: "Nie jesteście bezpieczni we Francji i w innych krajach, a Państwo Islamskie wezwie wszystkich braci mieszkających we Francji do zabijania cywilów". - Zapłacicie za każdą zbrodnię, jaką popełniliście - grozi dżihadysta.

Wyraża też podziw dla Mohameda Meraha, islamisty, który w 2012 roku zabił trzech francuskich żołnierzy, a następnie żydowskiego nauczyciela i trzech uczniów w Tuluzie i Montauban we Francji.

Na tym samym filmie wideo występują dwaj "bracia" wypowiadający się w imieniu Abu Mohammeda al-Adnaniego, który zwykle zabiera głos jako oficjalny rzecznik IS. Jeden z nich zapowiada "ścinanie głów demonom, głów Amerykanom, przebywającym w Maroku".

Walka przeciwko IS priorytetem

Francja i USA uczestniczą w bombardowaniu pozycji organizacji Państwo Islamskie w Iraku. W ostatnich miesiącach islamiści z IS przejęli znaczne obszary w Iraku i Syrii i utworzyli na tych terenach kalifat.

- Walka przeciwko IS Iraku "pozostaje naszym priorytetem", a bombardowanie celów w Syrii ma na celu dezorganizowanie zaopatrzenia wojsk nieprzyjaciela - oświadczył w piątek gen. Lloyd Austin, szef Centralnego Dowództwa wojsk USA.

Gen. Austin, który nadzoruje działania lotnictwa sojuszniczego w Iraku i Syrii, powiedział na swej pierwszej konferencji prasowej dotyczącej konfliktu w Iraku, że te działania stanowią jedynie część składową kampanii prowadzonej przeciwko dżihadystom i mają wesprzeć armię iracką oraz syryjskich powstańców, których USA będą w miarę potrzeby szkolić i uzbrajać.

Zastosowana strategia ataków z powietrza polega, jak wyjaśnił generał, na osłabianiu zdolności nieprzyjaciela do organizowania wielkich konwojów z bronią i zaopatrzeniem oraz koncentracji sił w celu przeprowadzania działań ofensywnych.

Końcowym celem działań przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu i pomocy dla Iraku - wyjaśnił gen. Lloyd - jest "pokonanie i ostatecznie zniszczenie" IS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (195)
Zaloguj się
 • steve69

  Oceniono 599 razy 557

  Jeśli świat będzie się dalej "bawił" z tym islamskim gównem, to w końcu szambo zaleje nas wszystkich. Tutaj może pomóc tylko napalm!

  .

 • ft7sj

  Oceniono 402 razy 380

  Miejmy nadzieję że "bracia we Francji" będą mieli na tyle zdrowego rozsądku że zastanowią się: kto im będzie płacił zasiłki jeśli wymordują "niewiernych"?

 • 18261826www

  Oceniono 204 razy 190

  Te wojne mozna jedynie wygrac stosujac metody,ktore odstrasza raz na zawsze terrorystow islamskich.Oni nie boja sie smierci,ale np dozywotni pobyt w klatce z knurem zarodowym i wspolne koryto dla kazdego pojmanego.

 • artur-borubar

  Oceniono 161 razy 149

  Ekstremistów muzułmańskich należałoby w trybie natychmiastowym wysiedlić z Europy.

 • eurotram

  Oceniono 166 razy 138

  Zacznijmy od jednego: ta hołota wyrzekła się JAKICHKOLWIEK praw. Schwytanym należy oderżnąć łby i to tak,by dowiedzieli się o tym ich kumple. A wcześniej na takie tortury,żeby wyśpiewali przed zdechnięciem wszystko co wiedzą i nawet to,co wie ktoś inny. Bo na razie IS wykorzystuje nasze zasady przeciwko nam. Stara prawda: jak przeciwnik nie stosuje się do żadnych reguł,to żeby go pokonać musisz grać tak jak on.
  I jeszcze jedno: niech gazety nie piszą o imigrantach pochodzenia arabskiego "Niemcy" czy "Francuzi",bo oni jedynie zapewnili sobie taki paszport,a nigdy z narodem,do którego przynależność mają wpisaną w tym paszporcie,integrować się nie zamierzali. A takie informacje wprowadzają czytelników w błąd.

 • e.olsen

  Oceniono 129 razy 117

  > Dżihadyści: Muzułmanie, ścinajcie głowy Francuzom w ich własnym kraju

  Bracia FRANCUZI! Okażcie, że macie jaja i ścinajcie głowy muzułmanom w WASZYM własnym kraju! Macie prawo do samoobrony!

 • aegina

  Oceniono 91 razy 81

  Nic nowego. Od 1400 lat mają to w swojej świętej księdze - Koranie (47:4): "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to UDERZCIE ICH MIECZEM PO SZYI; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg [Allah], to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga[Allaha], to On nie uczyni ich uczynków daremnymi."

 • sacc77

  Oceniono 89 razy 79

  ISLAM - RELIGIĄ MIŁOŚCI I POKOJU.....

  A tak naprawdę, to TO JEST WOJNA!!!

  Wojna islamistów z całym cywilizowanym światem, w tym z tą częścią ich współwyznawców, którzy nie uznając ich szaleństwa chcą po prostu spokojnie, normalnie żyć.

  Zwycięstwo w tej wojnie jest możliwe ale pod jednym jedynym warunkiem - że przestaniemy się bawić w "ograniczone działania wojenne" a zaczniemy po prostu prowadzić pełnoskalową wojnę, której celem będzie zwycięstwo.

  Niestety, ale jest to wojna w której nie ma możliwości zawarcia kompromisu i opartego na nim pokoju. Nie ma co o tym marzyć, jeżeli na chłodno przeanalizuje się co mówi Koran na temat tego jak "wierni"mają traktować "niewiernych". W tej wojnie jeńców nie ma i nie będzie. Jak to swego czasu przed rozpoczęciem akcji powiedział jeden z generałów US Army: "Jeżeli będziecie mieli możliwość brania jeńców - to ich nie bierzcie."

  Czym kończy się prowadzenie wojny z kagańcem założonym przez polityków widać na przykładzie Wietnamu, gdzie USA spokojnie mogło tę wojnę wygrać i to bez użycia broni jądrowej ale... prezydencji Johnson oraz Nixon nie pozwalali atakować newralgicznych, kluczowych dla zwycięstwa celów.

  Dlatego, tę stanowiącą swym istnieniem obelgę dla rodzaju ludzkiego bandę trzeba WYCIĄĆ W PIEŃ I WYPALIĆ ŻYWYM OGNIEM!
  Dosłownie i bez przenośni.
  Środki przekazu i perswazji zawsze należy dostosowywać do zdolności percepcyjnych adresata a ISIS rozumie tylko jeden język.

  Albo my ich - albo oni nas... tertium non datur...

  MOAB oraz napalm najlepszą odpowiedzią dla tych kozłojebców

  PROGRAM MINIMUM DLA PRZECIWSTAWIENIA SIĘ ISLAMISTYCZNEJ ZARAZIE W EUROPIE:

  1. WYZNAWCOM ISLAMU ZAPEWNIĆ TAKI POZIOM SWOBÓD RELIGIJNYCH JAKI CHRZEŚCIJANIE MAJĄ W ARABII SAUDYJSKIEJ

  2. ZDELEGALIZOWAĆ W EUROPIE WSZELKIE ORGANIZACJE ISLAMISTYCZNE.

  3. ZAKAZAĆ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ KORANICZNYCH PRZY MECZETACH.

  4. OBJĄĆ ŚCISŁYM OFICJALNYM NADZOREM WSZELKĄ AKTYWNOŚĆ ISLAMISTÓW ORAZ FUNKCJONOWANIE MECZETÓW.

  5. W PRZYPADKU STWIERDZENIA JAKIEJKOLWIEK DZIAŁALNOŚCI ANTYPAŃSTWOWEJ - MECZETY ZAMYKAĆ ZAŚ OSOBY WINNE ALBO DEPORTOWAĆ DO KRAJU POCHODZENIA ALBO SKAZYWAĆ NA DŁUGOLETNIE (MINIMUM 25 LAT) WYROKI WIĘZIENIA BEZ PRAWA DO PRZEDTERMINOWEGO ZWOLNIENIA..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX