Dżihadyści wzywają "braci we Francji" do "ścinania głów cywilom"

17.10.2014 22:15
Terroryści z ISIL. W szeregach bojówkarzy Państwa Islamskiego walczył kolejny Polak, zatrzymany przez ABW

Terroryści z ISIL. W szeregach bojówkarzy Państwa Islamskiego walczył kolejny Polak, zatrzymany przez ABW (Fot. AP)

Dżihadyści związani z Państwem Islamskim (IS) umieścili w internecie sfilmowane ostrzeżenia pod adresem Amerykanów i Francuzów przebywających w Maroku. Grożą im "ścinaniem głów". Wzywają też "swych braci żyjących we Francji" do "ścinania głów cywilom".
Na jednym z filmów wideo bojownik Państwa Islamskiego wyglądający na 30 lat i mówiący po francusku zwraca się do Francuzów: "Nie jesteście bezpieczni we Francji i w innych krajach, a Państwo Islamskie wezwie wszystkich braci mieszkających we Francji do zabijania cywilów". - Zapłacicie za każdą zbrodnię, jaką popełniliście - grozi dżihadysta.

Wyraża też podziw dla Mohameda Meraha, islamisty, który w 2012 roku zabił trzech francuskich żołnierzy, a następnie żydowskiego nauczyciela i trzech uczniów w Tuluzie i Montauban we Francji.

Na tym samym filmie wideo występują dwaj "bracia" wypowiadający się w imieniu Abu Mohammeda al-Adnaniego, który zwykle zabiera głos jako oficjalny rzecznik IS. Jeden z nich zapowiada "ścinanie głów demonom, głów Amerykanom, przebywającym w Maroku".

Walka przeciwko IS priorytetem

Francja i USA uczestniczą w bombardowaniu pozycji organizacji Państwo Islamskie w Iraku. W ostatnich miesiącach islamiści z IS przejęli znaczne obszary w Iraku i Syrii i utworzyli na tych terenach kalifat.

- Walka przeciwko IS Iraku "pozostaje naszym priorytetem", a bombardowanie celów w Syrii ma na celu dezorganizowanie zaopatrzenia wojsk nieprzyjaciela - oświadczył w piątek gen. Lloyd Austin, szef Centralnego Dowództwa wojsk USA.

Gen. Austin, który nadzoruje działania lotnictwa sojuszniczego w Iraku i Syrii, powiedział na swej pierwszej konferencji prasowej dotyczącej konfliktu w Iraku, że te działania stanowią jedynie część składową kampanii prowadzonej przeciwko dżihadystom i mają wesprzeć armię iracką oraz syryjskich powstańców, których USA będą w miarę potrzeby szkolić i uzbrajać.

Zastosowana strategia ataków z powietrza polega, jak wyjaśnił generał, na osłabianiu zdolności nieprzyjaciela do organizowania wielkich konwojów z bronią i zaopatrzeniem oraz koncentracji sił w celu przeprowadzania działań ofensywnych.

Końcowym celem działań przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu i pomocy dla Iraku - wyjaśnił gen. Lloyd - jest "pokonanie i ostatecznie zniszczenie" IS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Zobacz także
Komentarze (195)
Zaloguj się
 • steve69

  Oceniono 599 razy 557

  Jeśli świat będzie się dalej "bawił" z tym islamskim gównem, to w końcu szambo zaleje nas wszystkich. Tutaj może pomóc tylko napalm!

  .

 • ft7sj

  Oceniono 402 razy 380

  Miejmy nadzieję że "bracia we Francji" będą mieli na tyle zdrowego rozsądku że zastanowią się: kto im będzie płacił zasiłki jeśli wymordują "niewiernych"?

 • 18261826www

  Oceniono 204 razy 190

  Te wojne mozna jedynie wygrac stosujac metody,ktore odstrasza raz na zawsze terrorystow islamskich.Oni nie boja sie smierci,ale np dozywotni pobyt w klatce z knurem zarodowym i wspolne koryto dla kazdego pojmanego.

 • artur-borubar

  Oceniono 161 razy 149

  Ekstremistów muzułmańskich należałoby w trybie natychmiastowym wysiedlić z Europy.

 • eurotram

  Oceniono 166 razy 138

  Zacznijmy od jednego: ta hołota wyrzekła się JAKICHKOLWIEK praw. Schwytanym należy oderżnąć łby i to tak,by dowiedzieli się o tym ich kumple. A wcześniej na takie tortury,żeby wyśpiewali przed zdechnięciem wszystko co wiedzą i nawet to,co wie ktoś inny. Bo na razie IS wykorzystuje nasze zasady przeciwko nam. Stara prawda: jak przeciwnik nie stosuje się do żadnych reguł,to żeby go pokonać musisz grać tak jak on.
  I jeszcze jedno: niech gazety nie piszą o imigrantach pochodzenia arabskiego "Niemcy" czy "Francuzi",bo oni jedynie zapewnili sobie taki paszport,a nigdy z narodem,do którego przynależność mają wpisaną w tym paszporcie,integrować się nie zamierzali. A takie informacje wprowadzają czytelników w błąd.

 • e.olsen

  Oceniono 129 razy 117

  > Dżihadyści: Muzułmanie, ścinajcie głowy Francuzom w ich własnym kraju

  Bracia FRANCUZI! Okażcie, że macie jaja i ścinajcie głowy muzułmanom w WASZYM własnym kraju! Macie prawo do samoobrony!

 • aegina

  Oceniono 91 razy 81

  Nic nowego. Od 1400 lat mają to w swojej świętej księdze - Koranie (47:4): "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to UDERZCIE ICH MIECZEM PO SZYI; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg [Allah], to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga[Allaha], to On nie uczyni ich uczynków daremnymi."

 • sacc77

  Oceniono 89 razy 79

  ISLAM - RELIGIĄ MIŁOŚCI I POKOJU.....

  A tak naprawdę, to TO JEST WOJNA!!!

  Wojna islamistów z całym cywilizowanym światem, w tym z tą częścią ich współwyznawców, którzy nie uznając ich szaleństwa chcą po prostu spokojnie, normalnie żyć.

  Zwycięstwo w tej wojnie jest możliwe ale pod jednym jedynym warunkiem - że przestaniemy się bawić w "ograniczone działania wojenne" a zaczniemy po prostu prowadzić pełnoskalową wojnę, której celem będzie zwycięstwo.

  Niestety, ale jest to wojna w której nie ma możliwości zawarcia kompromisu i opartego na nim pokoju. Nie ma co o tym marzyć, jeżeli na chłodno przeanalizuje się co mówi Koran na temat tego jak "wierni"mają traktować "niewiernych". W tej wojnie jeńców nie ma i nie będzie. Jak to swego czasu przed rozpoczęciem akcji powiedział jeden z generałów US Army: "Jeżeli będziecie mieli możliwość brania jeńców - to ich nie bierzcie."

  Czym kończy się prowadzenie wojny z kagańcem założonym przez polityków widać na przykładzie Wietnamu, gdzie USA spokojnie mogło tę wojnę wygrać i to bez użycia broni jądrowej ale... prezydencji Johnson oraz Nixon nie pozwalali atakować newralgicznych, kluczowych dla zwycięstwa celów.

  Dlatego, tę stanowiącą swym istnieniem obelgę dla rodzaju ludzkiego bandę trzeba WYCIĄĆ W PIEŃ I WYPALIĆ ŻYWYM OGNIEM!
  Dosłownie i bez przenośni.
  Środki przekazu i perswazji zawsze należy dostosowywać do zdolności percepcyjnych adresata a ISIS rozumie tylko jeden język.

  Albo my ich - albo oni nas... tertium non datur...

  MOAB oraz napalm najlepszą odpowiedzią dla tych kozłojebców

  PROGRAM MINIMUM DLA PRZECIWSTAWIENIA SIĘ ISLAMISTYCZNEJ ZARAZIE W EUROPIE:

  1. WYZNAWCOM ISLAMU ZAPEWNIĆ TAKI POZIOM SWOBÓD RELIGIJNYCH JAKI CHRZEŚCIJANIE MAJĄ W ARABII SAUDYJSKIEJ

  2. ZDELEGALIZOWAĆ W EUROPIE WSZELKIE ORGANIZACJE ISLAMISTYCZNE.

  3. ZAKAZAĆ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ KORANICZNYCH PRZY MECZETACH.

  4. OBJĄĆ ŚCISŁYM OFICJALNYM NADZOREM WSZELKĄ AKTYWNOŚĆ ISLAMISTÓW ORAZ FUNKCJONOWANIE MECZETÓW.

  5. W PRZYPADKU STWIERDZENIA JAKIEJKOLWIEK DZIAŁALNOŚCI ANTYPAŃSTWOWEJ - MECZETY ZAMYKAĆ ZAŚ OSOBY WINNE ALBO DEPORTOWAĆ DO KRAJU POCHODZENIA ALBO SKAZYWAĆ NA DŁUGOLETNIE (MINIMUM 25 LAT) WYROKI WIĘZIENIA BEZ PRAWA DO PRZEDTERMINOWEGO ZWOLNIENIA..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje