W szeregach Państwa Islamskiego walczą terroryści z 80 krajów

Szacunki CIA są zatrważające, jak podaje Washington Post, który się na nie powołuje, blisko 15 tys. ludzi z całego świata wstąpiło już w szeregi wojsk Państwa Islamskiego. Ich celem jest obalenie reżimu prezydenta Baszara al-Asada.
Ludność z ponad 80 krajów zjeżdża do Syrii. Państwo Islamskie cały czas prowadzi bardzo aktywną kampanię rekrutacyjną wśród zwolenników dżihadu i kalifatu. Swoich sojuszników szuka głównie poprzez social media.

fot. Gazeta.pl

Muzułmanie łączą siły

Wśród bojówek jest wielu muzułmanów, którzy na stałe mieszkali w Stanach Zjednoczonych , Unii Europejskiej czy w Australii. Zjawisko to mocno niepokoi rządzących, którzy zastanawiają się, co te osoby mogą zrobić po powrocie do swoich krajów ojczystych.

Najwięcej dżihadystów Państwa Islamskiego pochodzi z Tunezji, Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Europejczycy jednak też się angażują. Najwięcej osób wyjechało z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Holandii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (57)
W szeregach Państwa Islamskiego walczą terroryści z 80 krajów
Zaloguj się
 • karola646464

  0

  Nie wiem czy nie ma tam obywateli polskich , czytałam jakiś czas temu rozmowę z przywódcą polskich tatarów i on twierdził ,że monitorują sytuację i mają wiedzę o jakiejś liczbie polskich obywateli w is. Mówił też o radykalizacji która dotyka też polskich muzułmanów ,a zwłaszcza tych świeżo nawróconych.

 • sigm_0

  0

  jest okazja, żeby ich wyłapać

 • 0721x

  Oceniono 2 razy -2

  Terlikowski do boju tam są twoi wrogowie- kosa na sztorc i na niewiernych

 • megamaciej

  0

  W szeregach Krzyżaków też walczyli rycerze z całej Europy, a i tak Państwo Zakonne diabli wzieli. I niech teraz też tak będzie.

 • brasi1

  Oceniono 2 razy 2

  multikulti mają teraz problem, nawpuszczali tłumy arabusów z uwagi na swój dobry socjal a teraz martwia sie co z nimi zrobia jak wroca sobie ze swojego dzihadu. Taki problem odebrac im obywatelstwo ? Ci psychole powinni miec zakaz wtespu do cywilizowanych krajow o trafic na liste terrorystów

 • polskagolyzad5

  0

  TYLKO likwidacja tego k..... mam postała już ŻYDZI mieli racje ZE chrześcijanie ,mazunie to k.......

 • 1kom1

  Oceniono 1 raz 1

  "Europejczycy jednak też się angażują" - ciekawe byloby wiedzie ilu z nich to etniczni europejczycy a ilu przybledow ...

 • bzychnur

  Oceniono 14 razy 14

  Dzihadysci z 80 krajow swiata? To chyba dobrze. Jak sa teraz w kupie, to nalezy ich porzadnie ostrzelac, zeby gazety mogly napisac o zlikwidowaniu dzihadystow z 80 krajow swiata.

 • robertocors123

  Oceniono 3 razy -3

  dla r;zydka ktory pisal ten artykul powiem tak : celem panstwa islamskiego nie jest assad ale ci ktorzy nie wyznaja islamu, a utowrzone zostalo w syrii, bo to panstwo mialo byc kolejnym trofeum na liscie "zachodnich demokracji". Ci wszyscy "bojownicy" mogli tam dojechac tylko tranzytem przez Turcje - czlonka NATO i sojusznika USraela, wiec wnioski nasuwaja sie same...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX