Holenderscy motocykliści pojechali do Syrii walczyć z Państwem Islamskim

Członkowie holenderskiego gangu motocyklowego postanowili dołączyć do Kurdów walczących w Syrii z Państwem Islamskim. Holenderska prokuratura stwierdziła, że nie łamią w ten sposób prawa.
Trzech członków holenderskiego gangu motocyklowego "No Surrender" pojechało do Syrii walczyć razem z Kurdami przeciwko Państwu Islamskiemu. Wyjechali tam w zeszłym tygodniu - podaje Daily Mail.

Holenderska prokuratura oświadczyła, że dołączając do sił kurdyjskich Holendrzy nie łamią żadnych praw. Kiedyś walka w ramach jakichkolwiek zagranicznych sił zbrojnych była karalna, ale obecnie nielegalne jest tylko dołączenie do sił walczących przeciwko Holandii.

Wątpliwości dotyczące motocyklistów pojawiły się w związku z tym, że wiele europejskich państw zaznaczyło, że ich obywatele, którzy wyjechali walczyć po stronie Państwa Islamskiego, będą po powrocie do kraju osądzeni. Państwo Islamskie jest powszechnie postrzegane jako organizacja terrorystyczna.

Kurdowie w Holandii

W Holandii mieszka około 70 tys. Kurdów, z których większość to uchodźcy polityczni, którzy uciekli z Turcji i innych państw Bliskiego Wschodu - pisze Daily Mail.

Na nieoficjalnym profilu "Kurdowie w Holandii" na Twitterze pojawiło się zdjęcie dwóch mężczyzn w wojskowych strojach, podpisane: "Ron z Holandii dołączył do Kurdów walczących z zarazą IS. Respect!"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (85)
Holenderscy motocykliści pojechali do Syrii walczyć z Państwem Islamskim
Zaloguj się
 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz -1

  A gdzie sie podziały ich motocykle!!!! Myślałem że mają jajaj i pokarzą szarże na motorach przez pustynię . Te dyndające frędzle przy kurtkach , nazi kasko-hełmy , włosy zawiązane apaszką , tatyuażę już na ich sam widok pewnie Kalifat by się rozpadł a TAK CO POSRAJA SIĘ JAK ZOBACZĄ URWANĄ NOGĘ.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  1k euro za każdego zastrzelonego kozojeb*a.

 • macborys

  Oceniono 1 raz 1

  szacun !!!

 • emeryt21

  Oceniono 3 razy -3

  Mam nadzieje, ze rząd holenderski odpowiednio ich potraktuje i nie będzie bawil się w demokracje - prawa obywatela i tym podobne duperele.....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy 2

  Krucjata Młodych nie chce dołączyć?...

 • calmy

  Oceniono 1 raz 1

  "Gang motocyklowy pojechał walczyć z dżihadystami"
  Radio Erewań. Po pierwsze nie gang pojechał walczyć jako tylko trzech Holendrów jako prywatne osoby. Po drugie nie walczyć, tylko na razie przynajmnie dać sfotografować się z "kurdami".

  Czy gdyby wśród ochotników byli też przypadkowo fryzjerzy lub wędkarze też by był odpowiedni nagłówek?

 • martiner123

  Oceniono 6 razy 0

  kto zdecydował że powinno sie walczyć z terrorystami z ISIS a nie z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) czy syryjskich rebeliantów z Narodowej Rady Syryjskiej??
  Assad dziś juz nie jest be ale w sierpniu jeszcze był?
  Manipulacja mediów zachodnich jest nie mniejsza niz tych islamskich czy rosyjskich.

 • taroudant

  Oceniono 15 razy 7

  To rozumiem ! Bo polskie "gangi" motocyklowe jeżdżą do Rydzyka i na Jasną Górę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX