Komentarze (698)
Abp Gądecki: Postanowienia synodu to uleganie antymałżeńskiej ideologii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • soldadura104

  Oceniono 6 razy 4

  Będzi mniej kasy ze ślubów.

 • kula5211

  Oceniono 5 razy 5

  "czarne Fartuchy" mają słuchać przełożonych !!!!!!!!!!!!!!!

 • lactum

  Oceniono 7 razy 5

  Nauczanie? Wasze dogmaty nie sa wytlumaczalne naukowo. Przemowienia JP2 przyjmowano w Polsce nie rozumiejac co on mowi. W krajach nie opanowanych przez kk traktowano je z przymruzeniem oka.

 • mossad76

  Oceniono 9 razy 7

  Polski Kościół idzie w stronę państwa islamskiego;brawo Czerwone Birety...

 • orgazor

  Oceniono 7 razy 5

  Żałosne.

 • goldendeliceus

  Oceniono 7 razy 5

  I słusznie. Najważniejsza rodzina, z tradycją, w tym I biciem kobiet. Niech służebnice przewielebnych nie myślą, że jest równouprawnienie.
  Jako zwykły obserwator poczyniań przewielebnych, jestem zniesmaczony.

 • dziamgacz

  Oceniono 7 razy 5

  No tak ostatnio biskupi w krytyce elementarza wyjątkowo jasno opisali te "wartości rodziny".
  Dziadek podlewający roślinkę jest be, tata odrabiający lekcje z dzieckiem jest be.
  Jaka jest ta małżeńska ideologia?
  Przez wiele lat miałam za sąsiadów taką rodzinę która wyjątkowo opornie przyswajała te nauki kościelne. W tygodniu tłukli się i wyzywali a w niedzielę gęsiego szli do kościoła po rozgrzeszenie.
  W rodzinie mam wujostwo, którzy niedawno obchodzili 50 - lecie małżeństwa. Było odnowienie ślubów w kościele, wystawny obiad rodzinny... Wszyscy zachwycali się tymi ich wspólnymi latami, pytali o receptę, ksiądz dawał za przykład, a ja uważam, że bardziej samotnych ludzi nie ma. W życiu codziennym mijają się od lat, ledwie komunikują się ze sobą, o rozmowie nie ma mowy, śpią w osobnych częściach domu. To małżeństwo jest dla mnie pustą bańka, jest bezwartościowe. I tak właśnie postrzegam większość małżeństw, które znam. Nie każde małżeństwo jest piękne i nie każda rodzina.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 5

  To nie nauczanie Jana Pawła2 jest podstawą chrześcijaństwa i nie ma powodu aby biadolić nad odejściem od tego nauczania. Może warto przypomnieć nauczanie Jezusa.

  „Pan skałą moją i twierdzą moją i wybawieniem moim. Bóg mój opoką moją, na której polegam.” (Ps. 18,3

 • sztucznamgla

  Oceniono 6 razy 4

  a co JP3 to jakiś autorytet boski?

  świetym zrobiliście go wy a nie wasz bóg

 • zimmel

  Oceniono 4 razy 4

  JP2 leczył innych a sam się nie wyleczył.Cud może być jeden jak Polska dziś wygra.

 • da-jan55

  Oceniono 7 razy 7

  Jakie te nasze biskupy mądre - mądrzejsze od samego papieża - a może czas aby założyć osobną sektę z zacofanców z Polski !!!???

 • pirxsson

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Gądecki- oderwijcie zatem polski kościół od Watykanu jak wam się to nie podoba

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 3 razy 3

  jedyne od czego nie odejdą bi-skupi to od.... FINANOWANIA Z BUDZETU .
  Tuczenie budzetowe xsienców na stłuszczoną wątrobę TRWA MAĆ ...od wyborów - do wyborów - całą kadencję. I nie myślcie że watykańscy biznesmeni zaniedbają finansowanie z puli samorządów - świetnie wiedzą jak wyciągnąć większośc gminnej kasy na inicjatywy pozarządowe. Rónie dobrze jak z przytulaniem małych ministrantów - xsience radzą sobie z przytulaniem unijnych dotacji - we wszelkich unijnych programach ( np wyrównywania szans rozwoju obszarów wiejskich ) kościoły i związki wyznaniowe - są zawsze jako beneficjent kasy - na 1 miejscu . A i polskie biura : unii europejskiej oraz komisji europejskiej - dzierżawią cały budynek od episkopatu - CENTRUM JASNA . Jakieś pytania ??

 • Ludwik Kamiński

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwnie jest z tą miłością katolicką do bliźniego. A przecież miłość jest tylko wówczas gdy jest bezwarunkowa. Nie ma tak, że kochasz bliźniego, dlatego, że tak każe ci Biblia, ani dlatego, że jest "normalny". Żyjesz, więc należy ci się szacunek, szczęście i wolność. Niestety większość wierzących, których znam i którzy się tutaj wypowiadają tego nie rozumie.Miłym dla Boga jest respektowanie siedmiu przykazań Dekalogu wobec drugiego człowieka a wstrętnym dla Niego jest pielęgnowanie tylko tych trzech pierwszych.

 • banwit

  Oceniono 3 razy 3

  Wy biskupi już dawno odeszliście od nauczania JP II, jeśli w ogóle kiedykolwiek się do jego nauk stosowaliście. Czy do wiary i porozmawiania z Bogiem jest potrzebny Kościół z tą bandą darmozjadów? Kiedy wierni zadadzą sobie to pytanie?

 • drasyr

  Oceniono 3 razy 3

  Oj trudno się przestawić purpuratom w sposobie myślenia o bliźnich i o wytycznych synodu. Dla nich to nie ważne co Watykan wytycza a ważne na swój sposób kluczenie i szukania kruczków dla storpedowania korzystnych postanowień dla wiernych.

 • cynik24pl

  Oceniono 1 raz 1

  No i proszę, zaczyna się krytyka synodu. Polskie facety w sukienkach wszystko wiedzą lepiej i tylko oni są " murem chrześcijańskiej Europy ". Tego można było się spodziewać. Nowości ależ oczywiście - nowe samochody, internet, TV itd. ale to ma służyć umacnianiu władzy tych facetów, a w sferze podejścia do ludzi ?! Jakich ludzi, owieczki boże mają nas uwielbiać i słuchać, a nie dyskutować. Ot, narodził nam się polski kołtuński sposób widzenia chrześcijaństwa.

 • anorektycznazdzira

  Oceniono 2 razy 2

  Yezusie-na-za-reń-ski, zara temu Franciszku pokażo, zara jemu powiedzo, żeby se ten kuńkordat do doopy wsadził i mu go wypowiedzo!!!

 • olo_gda_01

  Oceniono 6 razy -6

  zastanawia mnie ilość czytających i komentujących ludzi, których treść materiału w żaden sposób nie dotyczy :) po co czytacie, komentujecie, tracicie energię, którą można spożytkować sensowniej? :)

 • fjan

  Oceniono 4 razy 4

  Oby jak najszybciej biskupi z Polski przenieśli się do nieba. Po co mają się męczyć tu na ziemi. W niebie bedą mieli lepiej. Chóry anielskie będą im śpiewać a anioły służyć.

 • zlappande

  Oceniono 6 razy 6

  ja mysle, ze troche ten balon ze swietoscia naszego Jana Pawla II za bardzo zostal nadmuchany

  jesli nasz Papiez mylil sie (a mylil sie w mojej opinii w wielu, wielu sprawach, szczegolnie zas notorycznie juz byl nietrafny po polskiej transformacji) to nalezy czynic to, co sluszne, a nie to , co nasz Swiety powiedzial

  Nasz JPII nawet za zycia - obok podkreslania wielu jego zaslug i zalet - jako autorytetu moralnego , pelnego poswiecenia i dobrej woli - byl krytykowany za szalony - nie tylko nawet konserwatyzm ale rodzaj wstecznictwa w nie uznawaniu rzeczy slusznych, on juz tego swiata nie rozumial, widzial wszelkie zlo w Oswieceniu (co prawda lagodzil swoje wypowiedzi), humanitarna eutanazje uznawal za "cywilizacje smierci",straszyl, tumanil , przestraszal

 • rozumu_rozumu

  Oceniono 4 razy 4

  Czy można poważnie traktować lansujących życie po śmierci? KRk żeruje na lęku ludzi przed śmiercią i nieistnieniem po niej, ale ma w tym interes. Z drugiej strony zapotrzebowanie na religię i podobne nonsensy (wróżbiarstwo, tarot, numerologia, itp.) będzie zawsze! Zastanówmy się tylko nad tym, by dla nas i przyszłych pokoleń ta szopka nie była zbyt kosztowna (dotacje z budżetu). Protestujmy przeciwko nadmiernej ingerencji kościoła w sfery spoza dziedziny wiary, przeciwko twierdzeniu, że 90% Polaków to katolicy i wynikającym z tego żądaniom. Upominajmy funkcjonariuszy KRk, by zajęli się ewangelizacją, bo od tego są i wolno(!) im to robić (podobno aż 48% rodaków nie wierzy w zmartwychwstanie Jezusa –źródło: natemat.pl), niż tym, co mamy robić, jak i o czym myśleć, itp. I nade wszystko żądajmy pieniędzy na edukację! Tylko ona wyzwoli większość ludzi z wiary w gadające węże, niepokalane poczęcia i wskrzeszenie rozkładających się zwłok Łazarza. (ten wpis jest apelem i będzie się ukazywać w tym portalu nie raz przy okazji publikowania artykułów dot. KRk, wybaczcie mi proszę, że będziecie musieli się na niego natknąć wielokrotnie aż do znudzenia; jeśli zaś ze swej strony zechcecie szerzyć ten postulat – z góry dziękuję)

 • kniazwitold

  Oceniono 7 razy 7

  Ci szmaciarze są jak kaczyński - potrafią tylko krytykować, szczuć, piętnować, obrażać, piętnować, szydzić, podurzać, niszczyć...

  Proszę pokazać mi 100 księży w Polsce którzy mówia do swoich wiernych o pozytywach, o miłości, pokazują tą miłośś w życiu - nie koniecznie gwałcąc dzieci parafian?

  Nie ma? Brak? Za dużo?

  Tyle warty jest ten bełkot płynący z tej sekty.

 • kniazwitold

  Oceniono 4 razy 2

  JP2 był patronem faszystów, homofobów, kiboli, przestępców?

  Co ten szmaciarz w czarnej kiecce i worku po cukrze na głowie opowiada? Czemu wyciera sobie pysk Wojtyłą?

 • alabama8

  Oceniono 6 razy 4

  "To odejście od nauczania Jana Pawła II" ... ale przynajmniej zbliżenie (nie za bliskie) do nauczania tego gościa który ciągle gadał o miłości ...
  Może już pora, żeby Kościół lekko się oddalił od nauczania Jana Pawła, a zbliżył do Jezusa.

 • niko8473

  Oceniono 4 razy 4

  Ui, to bylo w radiu watykanskim? To juz pan Gadecki (abp nie bedzie juz dlugo) wypowiada posluszenstwo papiezowi i to jeszcze czyni publicznie? Chryje widze...

 • misfire01

  Oceniono 6 razy 4

  To straszne, panie Gądecki, ale Jan Paweł II nie jest już urzędującym papieżem. Organizacja, której jest pan członkiem, wyznaje zasadę, że to, co powie papież aktualny, jest święte i obowiązujące, w odróżnieniu od tego, co powiedziała przed nim cała masa papieży nieaktualnych.
  Czy ma to jakiś sens, niech każdy osądzi sobie sam, niemniej jednak jeśli chce pan to zmienić, trzeba będzie samemu pofatygować się na Piotrowy tron.

 • ve-ss

  Oceniono 2 razy 2

  Czyżby czekała nas schizma :) ?

 • babilon63

  Oceniono 4 razy 4

  Kto to jest ten Gądecki, że podważa zdanie synodu czy znowu jakiś wielki Polak którego nikt w kraju nie zna?

 • chubi78

  Oceniono 3 razy 3

  Gądecki ma rację, ja już to podejrzewałem w momencie, kiedy zakazali stosunków seksualnych z osobami poniżej 18 roku życia....

 • brillo

  Oceniono 9 razy 7

  JPII nic dobrego dla swiata nie zrobił. Religię conął do średnowiecza. To był "siermiężny" papież.
  Co zrobił dla Polski to propaganda.

 • 29elmi

  Oceniono 10 razy 8

  Oto wielka tajemnica wiary...., zloto, euro i dolary.

 • ry123

  Oceniono 8 razy 6

  Problem tkwi w celibacie, który jest sprzeczny z prawami natury.Gdyby ci hierarchowie koscielni ,którzy tak bardzo martwią się o kondycję rodziny poznali na własnej skórze co to jest trud utrzymania rodziny,wychowania dzieci itp mówiliby dzisiaj innym głosem a poza tym mieliby moralne prawo o tym rozmawiać(nie nauczać!!).A na razie teoretykom dziękujemy !

 • y.woodoo

  Oceniono 7 razy 7

  I bardzo dobrze. Nauki jepka II to kompletny syf. Jedyne co mu sie udalo to zaciemnic sprawe pedofili w KKK. I takiego zaklamanca zrobiliscie swietym. Beda jeszcze ludzie szczac pod jego pomnikami.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 7

  "Beata Z. z Hipolitowa prawomocnie skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich dzieci."

  Przestroga dla młodzieży: stosujcie antykoncepcję, bo pójdziecie siedzieć za zabójstwo...

 • kingsizemax

  Oceniono 3 razy 3

  Najboleśniejsze jest odejście od nauki JP II, na temat zamiatania pod dywan wyczynów zboczonych pedofilii w sutannach !

 • dejtrejder

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy kler w Polsce przestanie ssać budżetową kasę w ogromnych ilościach? Dlaczego ateiści mają płacić na tych oszustów?

 • koniowi

  Oceniono 3 razy 3

  Świat po naukach JPII wygląda jak wygląda, tylko ręką machnąć.

 • m.malone

  Oceniono 3 razy 3

  Synodzie ty paskudny! Nie będziesz ty Świętemu w brew robił, ty!

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy 3

  ...niech polski kościół katolicki stworzy odrębną instytucje od Watykanu jak mu się nie podoba.... Rodacy w sukienkach zacznijcie się wreszcie zachowywać uczciwie i tym samym GODNIE.... już czas...

 • mro1975

  Oceniono 3 razy 3

  A JP2 to rozumiem jest ten gość od ochrony pedofilów tak?

 • billyboy1943

  Oceniono 2 razy 2

  Biskup trwa i trwa mać!!!

 • kazek1948

  Oceniono 6 razy 6

  Ale śmieszne, specjalista od rodziny się odezwał. Ja cierpię dolę.

 • niezalezny78

  Oceniono 2 razy 2

  No to który z nieomylnych jest bardziej nieomylny ?

 • queserasera

  Oceniono 6 razy 6

  Ten pieprzony Synod nie pobrał instrukcji od Gądeckiego na temat poglądów Wojtyły.
  Koniec świata!

 • gruzek

  Oceniono 6 razy 6

  Nareszcie jakiś mądry Papież. Nasi biskupi mają problem.

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 6

  Gądecki jest zwykłym tchórzem.
  Przecież chyba jest na tym spędzie biskupów i zamiast powiedzieć Franciszkowi prosto w oczy jak ma wyglądać kościół katolicki, łazi po stacjach radiowych i biadoli.
  Chyba, że musiał czekać na wytyczne Rydzyka i Terlikowskiego.

 • gosford

  Oceniono 11 razy 7

  A jakież to genialne nauki przedstawiał JPII. Coś nowego? Odkrywczego? Własnego? Niestety nic z tych rzeczy; samo stare dawno zużyte ględzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX