Irakijczyk zaprosił członków IS na herbatę. Zatrutą

Czterej bojownicy Państwa Islamskiego trafili do szpitala po tym, jak jeden z Irakijczyków zaprosił ich do siebie na herbatę. Jak się okazało, wcześniej mężczyzna dodał do napoju truciznę - podaje serwis Iraqi News.
Bojownicy IS byli w pobliżu dzielnicy al-Tajneed w Jalawla w Iraku. W pewnym momencie jeden z miejscowych zaprosił ich do siebie na herbatę. Jak się okazało - zatrutą. Nie jest jasne, kto później wezwał siły dżihadystów na miejsce, ale terroryści wtargnęli do domu Irakijczyka i zabrali swoich kolegów do szpitala polowego.

Iraqi News zwraca uwagę, że Jalawla to miejsce gwałtownych starć bojowników z irackimi siłami.

Brutalne prześladowania cywilów

Państwo Islamskie - IS - to organizacja walcząca o utworzenie na obszarze Bliskiego Wschodu muzułmańskiego kalifatu. Znana jest z brutalnego prześladowania cywilów, zwłaszcza mniejszości etnicznych. Obecnie pod jego kontrolą znajdują się znaczna część Syrii i Iraku.

W prowadzonej przeciwko dżihadystom misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. W Syrii bombardowania prowadzą USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (79)
Irakijczyk zaprosił członków IS na herbatę. Zatrutą
Zaloguj się
 • bora5

  Oceniono 5 razy 5

  w rzeczywistości to są smarkacze to pajacowanie z karabinami i flagami ,gęby wstydzą się pokazać ,Egipt się z nimi ładnie rozprawił .

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy 2

  jakaś bzdura wymyślona przez przeczulonych islamskich terrorystów. No bo jak to, napoił 15 bydlaków zatrutą herbatą, a żaden nie umarł, a tylko 4 zabrali do szpitala. Pic na wodę.

 • calahir

  Oceniono 3 razy 1

  Brakuje informacji, co się stało z tym człowiekiem.

 • rezun-one

  Oceniono 14 razy -6

  Może by tak Amerykanów zapraszać na herbatkę?
  Wreszcie to oni stworzyli IS.

 • kazik2500

  Oceniono 10 razy 4

  Ah ta bliskowschodnia goscinnosc ... W Polsce jak cie nie lubia to cie po prostu nawet woda nie poczestuja.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 41 razy 31

  Gdyby każdy tak zrobił to ci poyebani islamiści już dawno przestaliby istnieć. Wielki szacun dla gościa.

 • omgvoy

  Oceniono 10 razy -4

  Piszecie ze to bohater, ze dobrze zrobil....i ciekawe jaki jest teraz jego i jego rodziny los? On napewno gnije w ziemi a jego zona i corki sa w islamskim haremie. Synowie dostali bron i walcza dla IS. Moim zdaniem facet byl glupi....poswiecil zycie swoje i rodziny aby otruc paru bojownikow....wielki 'show'.

 • Rafael Estrella

  Oceniono 4 razy 0

  Z Iraku wrocmy do Europy i sprawozdanie z Berlinale:
  www.youtube.com/watch?v=RJM6shbRpeQ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX