Wydawca "Gazety Polskiej Codziennie" zalega z pensjami dla pracowników. Nie pierwszy raz

Dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie? nie mogą się doprosić zaległych wynagrodzeń, a część rozważa nawet odejście z tytułu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz stwierdził, że dziennikarze "byli uprzedzeni, że mogą być opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń". Poinformował też, że redakcja nie ma pieniędzy na wypłaty, dopóki nie otrzyma ich od kolporterów.

Zespół przejdzie do niezalezna.pl

O poszukiwaniu nowej pracy poinformowała na Twitterze pracująca w dzienniku Katarzyna Pawlak. Wpis jednak zniknął, a Sakiewicz zapewniał, że z redakcji na razie nikt nie odszedł.

W redakcji zajdą jednak zmiany. Część zespołu przejdzie do redakcji portalu niezalezna.pl, który jest bardziej dochodowy. Według przytoczonych przez Sakiewicza danych, zespół "GPC" zmniejszył się już o 10 proc. (pracuję w nim 40 osób), a redakcja internetowa powiększyła o 20 proc. (do 20 osób).

Kolejne kryzysy dziennika

O cięciach pensji dziennikarzy "GPC" pisała 300polityka.pl we wrześniu 2012 roku, kiedy Janina Goss została nowym prezesem spółki Forum S.A., wydawcy dziennika.

Goss odeszła, ale problemy pojawiły się na nowo w lutym tego roku. "Wydawnictwo Forum S.A. poważnie rozważa zamknięcie tytułu Gazeta Polska Codziennie. To największy kryzys wydawnictwa od czasu, gdy spółką rządziła Janina Goss. Wydawnictwo ma poważne problemy z zachowaniem płynności finansowej. Większość pracowników nie otrzymała jeszcze wynagrodzeń za grudzień" - czytaliśmy również w portalu 300polityka.pl.

O problemach z wynagrodzeniami dziennikarze informowali już od początku istnienia dziennika. Do pisma trafiło wtedy wiele osób z "Gazety Polskiej" i portalu niezalezna.pl. Dziennikarze tygodnika narzekali na to, że za dwa razy więcej obowiązków będą dostawać taką samą pensję, frustruje ich też, że "nowi" będą lepiej opłacani - pisała "Rzeczpospolita" we wrześniu 2011 roku.

Więcej o:
Komentarze (48)
Wydawca "Gazety Polskiej Codziennie" zalega z pensjami dla pracowników. Nie pierwszy raz
Zaloguj się
 • Ryszard Enbingier

  0

  Jedyny ich ratunek to ucieczka od (sakiewicza) do (republiki), ale na jak długo?????????. Sakiewicz jest skończony, bo to jest największy pływak dziennikarski.

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy 7

  - "Większość pracowników nie otrzymała jeszcze wynagrodzeń za grudzień"

  - "Do pisma trafiło wtedy wiele osób z "Gazety Polskiej" i portalu niezalezna.pl. Dziennikarze tygodnika narzekali na to, że za dwa razy więcej obowiązków będą dostawać taką samą pensję, frustruje ich też, że "nowi" będą lepiej opłacani - pisała "Rzeczpospolita" we wrześniu 2011 roku".

  - "zespół "GPC" ZMNIEJSZYŁ SIĘ JUŻ O 10 PROC. (PRACUJE W NIM 40 OSÓB), A REDAKCJA INTERNETOWA POWIĘKSZYŁA O 20 PROC. (DO 20 OSÓB)"
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  No to wreszcie mamy wyjasnienie skad wzial sie nalot “geniuszy” propagujacych szmatalwca niezaleznego ( a jakzesz zaleznego od codziennego borykania sie z brakiem pieniedzy na zycie ), na Forum.

  Wreszcie rozumiem ich nagonki na poszczegolne nicki i te aluzje pod owych adresem, ze to owe maja placone, gdy tymczasem sami ciezko charowali na chleb, ale nie dostawali za swoje wysilki i te charowke wynagrodzenia.
  Rozumiem w pelni te nienawisc, wscieklosc.
  Rozumiem wreszcie dlaczego laliscie to lajno pisowskie i rydzykowe od 2011 tutaj.

  Przykro mi, ale nie potrafie Wam wspolczuc, choc powinnam, jako czlowiek.
  Ale wykonywaliscie podla i nikczemna robote.

  Tak wiec:

  proteusz33, maverickpis, johniii, elkipan, uzdek98, plautilla, pelikannet i wielu innych “pismakow” tych brukowcow, mam Wam tylko jedno do powiedzenia.
  Zgodnie z tym co Wam powinno przemawiac do serca:

  “Bog nierychliwy, ale sprawiedliwy.”

 • zapora01

  Oceniono 8 razy 8

  Niech Sakiewicz.. wyśle "sernik" Kanię.. do Dochnala.. po kolejną "pożyczkę".. i po problemie..

 • seviers

  Oceniono 9 razy 7

  Uderz w stół, a pisowskie ratlerki od razu się rozszczekają: "johnii", "proteusz", "maverickpis", "niepiszglupot" - na ich finansowanie sekta ma srebrniki, ale na zapłacenie zatrudnionym w partyjnej gadzinówce już nie!

 • unamatita

  Oceniono 6 razy -2

  piszecie gdzieś o Bolku? Podobno przegrał w sądzie z Wyszkowskim?
  Na pohybel "dobremu dziennikarstwu"!
  u.

 • ado43

  Oceniono 7 razy 3

  Zarzuciłem odkąd napisali o kawałku mąki z wodą że "przemieniła się" w ludzki mięsień sercowy. Na początku myślałem, że oni tak dla beki ale później skumałem, że oni na serio w to wierzą LOL

 • Wolny Strzelec

  Oceniono 12 razy 8

  To im płacili?!
  No nie, myślałem, że oni ideowo, a nie ja my, ci wszyscy pismacy.
  Koszmar. Gdzie jest ta Polska, Gazeta, codziennie? W d...pie. Na szczęście.

 • maverickpis

  Oceniono 7 razy -5

  Co to za tytuł? (...) Rząd dofinansowuje media (...) Trzeba pisać precyzyjnie i jasno. Takie dofinansowanie jest w istocie ZALEGALIZOWANĄ ŁAPÓWKĄ. Dla usłużnych kasa, dla nie zgodnych z linią (poprawność polityczna) kara sądowa pod byle jakim pretekstem.
  Obecna tzw. demokracja jest zablokowana CENZURĄ kilkakrotnie razy większą niż za czasów komuny - głównie lata siedemdziesiąte u. wieku. Cenzura obecna - zamordyzm finansowy, jest poukrywany w różny sposób. O ile jeszcze w mediach centralnych, internetowych znajdują się oazy rzetelności, o tyle w mediach lokalnych takie coś praktycznie nie istnieje. Bardzo prostą formą finansowania jest zlecanie różnego typu ogłoszeń, przetargów pełno stronicowych, wywiadów, wypowiedzi, komentarzy itd. Możliwości jest masa. Generalnie media - "IV władza", miast być elementem społecznej kontroli władzy, stały się jej elementem. TAK JEST PRAKTYCZNIE ZE WSZYSTKIMI STRUKTURAMI ŻEKOMO DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWA. Włączono je w struktury państwa i TO JEST TEN TZW> UKŁAD, którego tak poszukuje się. Całe państwo praktycznie jest jednym wielkim układem, potężnie zbiurokratyzowanych i wzajemnie powiązanym, łącznie z wpływowym biznesem. DEMOKRACJA JEST ZWYKŁĄ FIKCJĄ - PROPAGANDA DLA "CIEMNEGO TŁUMU".

 • maverickpis

  Oceniono 7 razy -3

  ONI NIE MUSZA ZALEGAC Z PENSJA !
  Raport pokazuje, ile rządowych pieniędzy otrzymały poszczególne media w latach 2008-2013. Wśród dzienników pierwsze miejsce zajmuje Gazeta Wyborcza, która na „ogłoszenia i komunikaty” wszystkich resortów zamieszczanych na swoich łamach dostała 6,88 mln złotych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX