"Genderem" można było straszyć. Kazirodztwo to kompletny odlot - PiS strzela sobie w stopę

Wg politolożki dr Anny Materskiej-Sosnowskiej PiS gra tematem kazirodztwa, bo nie jest w stanie merytorycznie odpowiedzieć na expose premier. - "Genderem" można było straszyć. Ten temat się nie przyjmie - oceniła w TOK FM. Zdaniem Renaty Grochal z "GW" partia Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, jak bardzo jest oderwana od rzeczywistości. - Uważam, że PiS strzela sobie w stopę.
Pierwszą ofiara ataku opozycji na rząd jest prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu do spraw równego traktowania. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości chce dyskusji nad depenalizacją kazirodztwa.Dla dr Anny Materskiej-Sosnowskiej PiS znowu korzysta z dobrze wszystkim znanej taktyki - zajmowania się problemami obyczajowymi i światopoglądowymi. - Nie umieją pozbierać się po expose premier Kopacz i próbują narzucić inną narrację. Kazirodztwo to jednak temat, który się nie przyjmie. "Genderem" można było straszyć, kazirodztwem nie. To całkowicie odległy temat - komentowała politolożka z UW w "Poranku Radia TOK FM".

Prawo i Sprawiedliwość dostrzegło potencjał w problemie kazirodztwa, po burzy jaką wywołał wpis na blogu prof. Jana Hartmana: Wygląda na to, że upada najsilniejsze tabu ziemskiego globu, jakim jest zakaz kazirodztwa. Filozof błyskawicznie został wyrzucony z Twojego Ruchu. Jego macierzysta uczelnia - Uniwersytet Jagielloński podjął decyzję o postawieniu filozofa przed komisją dyscyplinarną.

Odlot

Renata Grochal z "Gazety Wyborczej" ocenia, że partia Jarosława Kaczyńskiego, rozpoczynając kolejną zastępczą dyskusję, "strzela sobie w stopę". - Kazirodztwo to kolejny marginalny temat, który PiS bierze na sztandary. Pokazują, jak bardzo są oderwani od rzeczywistości. A najzabawniejsze było, kiedy Jarosław Kaczyński pojechał na spotkanie z wyborcami do Kadzidła i próbował pod sprawę kazirodztwa "podciągnąć" Janusza Piechocińskiego i Marka Sawickiego. Bo PiS walczy o głosy na wsi z PSL. Kompletny odlot - mówiła dziennikarka w TOK FM.

Nieskuteczne metody

Zdaniem Grochal partia Jarosława Kaczyńskiego brnie w spory światopoglądowe, choć wybory jasno pokazały, że to nieskuteczny sposób walki o wyborczy sukces. - PiS przegrał siedem wyborów z rzędu. I sondaże pokazują, że może przegrać kolejne - samorządowe. Wyciąganie takich tematów przez partie polityczne to kompletny obłęd.

Prof. Małgorzata Fuszara nie zamierza podać się do dymisji, choć taki postulat pojawił się w wypowiedziach polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Czekam, aż mnie przeproszą, jeżeli są ludźmi honoru. Jak się nie umie wygrać wyborów normalnie, to się uprawia czarny PR - komentowała pełnomocniczka rządu do spraw równego traktowania.

"Prawica wywołała sztuczny problem kazirodztwa. Żeby nie rozmawiać o problemie przemocy w katolickich rodzinach" - kłótnia Kurkiewicza z Semką>>

Więcej o:
Komentarze (59)
"Genderem" można było straszyć. Kazirodztwo to kompletny odlot - PiS strzela sobie w stopę
Zaloguj się
 • politol59

  0

  Oni sobie cały czas strzelają byle tylko skutecznie.

 • elzbieta09

  0

  Dla dr Anny Materskiej-Sosnowskiej PiS znowu korzysta z dobrze wszystkim znanej taktyki
  ___________
  Zagadka: Ile klas szkoły podstawowej skończył autor powyższego zdania?

  W mojej szkole podstawowej - wiele lat temu - w górnym lewym rogu czarnej tablicy dużymi literami było napisane słowo "DLA" i przekreślone dwiema przecinającymi się pod kątem prostym liniami. Tak było przez dwa lata, w 5-tej i 6-klasie. Dzieci miały zapamiętać, że nie mówi się: "daj to dla mamusi", "dla tatusia", "dla kota". "dla dr Anny". Mówi się: daj to mamusi, tatusiowi, kotu, dr Annie. Tym bardziej było wiadomo, jeszcze przed 5-tą klasą, że w języku polskim nie zaczyna się zdania od "dla", "że", "iż".

  Poza tym - zdanie przytoczone powyżej jest bez sensu, ma tak wiele błędów gramatyczno-stylistyczno-interpunkcyjnych, że nawet poprawiać go nie warto... Co w tym zdaniu jest podmiotem? Pani dr Anna czy PIS? Dlaczego " PIS znowu"? Dlaczego PIS miałby "nie korzystać" z "taktyki" "wszystkim dobrze znanej"? itd.... Zdanie może znaczyć również, że "PiS znowu korzysta z dobrze wszystkim znanej taktyki" "dla dr Anny Materskiej-Sosnowskiej".

  "Ręce i nogi opadają" nad znajomością ojczystego języka u "redachtorów" GW. Pewnie się chwalą, że obce języki znają lepiej? Nie wierzę.

 • tp70

  Oceniono 2 razy 0

  Popatrzcie na to zdjęcie; to widać wyraźnie, że to grupa starych zwyrodnialców podniecająca się
  GENDER, kazirodztwo itd. Nawet ta, w środku Szczypińska to jakaś zwichrowana baba- przez całe życie bez chłopa, albo STRASZNA KRYCHA Pawłowicz, to samo. Nie mówiąc o tym Kaczyńskim, jakimś życiowym popaprańcu, bez żony, rodziny. JEZU ratuj !

 • tp70

  Oceniono 3 razy 1

  PIS to straszna, odrażająca hołota;
  zajmująca się jedynie jakimiś zwyrodniałymi tematami.
  PIS nie zajmuje się problemami Polaków, Polski tylko w kółko wyszukuje u siebie zgniłe, ??brudne, zwyrodniałe tematy, jak np. kazirodztwo !!
  Nic dziwnego, przecież Kaczyński przez całe życie nie miał baby, nie ma dzieci rodziny. Co to jest !! Kryptogej ???

 • dorik2

  Oceniono 3 razy 1

  Wg pisomoherów zrelacjonować jakąś dyskusję na kontrowersyjny temat toczącą się na Zachodzie, to dokonać zamachu na Polską Rodzinę, Tradycję i Wartości. Polski lud nie ma prawa wiedzieć, że gdzieś tam bezbożnicy zastanawiają się, czy należy wsadzać do więzienia za seks między dorosłym rodzeństwem. Sama myśl o czymś tak okropnym ma być po wieczne czasy zakazana.

 • 123jna

  Oceniono 3 razy -1

  Chce tu tylko dodac, (jesli ktos z Was sam tego nie zauwazyl) ze Jaroslaw Kaczynski nie tylko ze nie ukonczyl szkoly sredniej samodzielnie (tylko 9-ta klase) to do dzis ma problem z jezykiem polskim a podobno pochodzi z inteligenckiej rodziny. Uzyl slowa "kaziOrodztwo" od kazia chyba i perMaMentnie (to tez jego styl) go uzywal. O tranwestycie juz nie wspomne, bo o tym Tym juz zdazyl napisac. KaziOrodca (?) jak widac malo wie o semantyce bo po prostu myslal o jakims Kaziu.

 • belmondo1956

  Oceniono 3 razy -1

  Strzał w stopę? Szkoda, że nie w głowę. Ale i tak pewnie mieliby trudności z trafieniem.

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 1

  NA KAZIRODZTWIE OPARTA JEST WIARA KATOLICKA! W jaki sposób dzieci Ewy i Adama mogły mieć swoje własne dzieci, jeśli nie poprzez kazirodcze stosunki seksualne? Co za zboczona wiara...

 • m.arco

  Oceniono 5 razy -3

  Fuszara powiedziała wyraźnie, że zakaz kazirodczych związków łamie prawa człowieka do wolności. Oraz, że mówi, iż wady genetyczne dzieci zrodzonych z kazirodczych związków da się wyeliminować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX