Morrissey przyznaje, że leczy nowotwór. "Jeśli umrę, to umrę"

Były lider The Smiths przyznał w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika, że z jego organizmu usuwane były kilkakrotnie komórki rakowe. Piosenkarz już od jakiegoś czasu skarżył się na zdrowie.
Morrissey, były lider i wokalista The Smiths, odnoszący sukcesy jako samodzielny artysta od rozpadu zespołu w 1987 roku, przyznał w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Mundo", że poddawał się terapii w związku z nowotworem.

- Usuwano mi komórki rakowe już cztery razy, ale co z tego. Jeśli umrę, to umrę. A jeśli nie, to nie. Teraz czuję się dobrze - stwierdził, odpowiadając na pytanie o swoje zdrowie. - Zdaję sobie sprawę z tego, że na ostatnich zdjęciach wyglądam nieco gorzej, ale tak działa choroba. Nie będę się tym martwić, odpocznę po śmierci - dodał.

Od ponad roku pojawiały się doniesienia o tym, że Morrissey przebywał w szpitalu. W marcu zeszłego roku zdiagnozowano u niego ciężkie zapalenie płuc, wcześniej informowano o krwawiącym wrzodzie. W tym roku był zmuszony do odwołania części trasy koncertowej z powodu "infekcji układu oddechowego". Przyznawał w mediach, że lekarze odradzają mu granie na żywo.

W wywiadzie dla "El Mundo" stwierdził również, że jest już za stary na bycie muzykiem. - Większość klasycznych kompozytorów umierała w wieku 34 lat. A ja wciąż tu jestem i nikt do końca nie wie, co ze mną zrobić - dodaje.

W przyszłym roku powieść?

Wydana w tym roku płyta "World Peace Is None of Your Business" została wycofana ze sprzedaży z powodu konfliktu z jej wydawcą. Możliwe, że był to jego ostatni album - Morrissey w tym samym wywiadzie przyznaje, że w przyszłym roku może ostatecznie zejść ze sceny. Muzyk wydał w zeszłym roku autobiografię, a teraz pracuje nad powieścią. Ma ona być wydana w przyszłym roku. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę mógł już na zawsze przestać śpiewać, co uszczęśliwi bardzo wiele osób - mówi.

Na listopad zaplanowane są dwa koncerty Morrisseya w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (4)
Morrissey przyznaje, że leczy nowotwór. "Jeśli umrę, to umrę"
Zaloguj się
 • oldas

  Oceniono 6 razy 6

  ...Very nice , very nice , but may be in the next World..! Jeszcze nie teraz Mozzer ! Czekam kolejny raz na koncert Wielki Mistrzu! 31 lat wzruszeń z The Smiths i Morrisseyem !
  And if a double-decker bus
  Crashes in to us
  To die by your side
  Is such a heavenly way to die
  And if a ten ton truck
  Kills the both of us
  To die by your side
  Well the pleasure, the privilege is mine

 • drbatman

  Oceniono 14 razy -8

  zdrowy jak wegetarianin

 • lexis2

  Oceniono 13 razy 13

  A ja już się nie mogę doczekać jego koncertu w Krakowie...Oby śpiewał jak najdłużej....

 • goostuff

  Oceniono 11 razy 11

  Płyta wycofana? To ja nie wiedziałem i kupiłem... Zresztą sklepy chyba też nie wiedzą, bo oferują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX