Onet zakończył współpracę z Ziemkiewiczem. Chciał opublikować "skandalizujący tekst o seksie i gwałtach"?

"Powodem decyzji była zapowiedź publikacji "skandalizującego tekstu o seksie i gwałtach", co w kontekście niedawnych wypowiedzi Ziemkiewicza kazało nam ponownie dogłębnie przeanalizować kwestię współpracy" - napisała w oświadczeniu grupa Onet.pl. "Trudno mi uwierzyć, że dowiedzieli się o tym dopiero teraz" - odpowiada dziennikarz.
"Grupa Onet.pl udostępnia swoje łamy wszystkim, którzy mają pełne prawo reprezentować różne opinie, przekonania i poglądy. Wspólnym mianownikiem dla publikowanych artykułów jest poszanowanie odmienności oraz gotowość do merytorycznej dyskusji. Tym samym nie akceptujemy żadnych przejawów dyskryminacji i budowania wokół nich dyskusji publicznych obliczonych na skandal. Nie temu służą łamy naszego portalu" - czytamy w oświadczeniu serwis , opublikowanym przez portal NaTemat.pl.

"Wczoraj, 6 października, redakcja Onetu otrzymała od Pana Ziemkiewicza email, w którym napisał: ? () planuję tekst 'skandalizujący', o seksie i 'gwałtach', bo za dużo o mnie w tym kontekście w tygodnikach, żeby chować głowę w piasek ?. Ta informacja zmusiła redakcję do zmiany decyzji o współpracy, gdyż postawa Pana Ziemkiewicza stoi w sprzeczności z wartościami Grupy Onet. Nie akceptujemy lekkiego traktowania kwestii gwałtu, czy innych przejawów przemocy seksualnej" - napisano. Wcześniej z portalu zniknął też felieton Ziemkiewicza, którego tematem były kompetencje Elżbiety Bieńkowskiej.

Ziemkiewicz: Trudno mi uwierzyć, że dopiero teraz dowiedzieli się o wpisie

O zakończeniu współpracy z Grupą Onet na Twitterze poinformował też sam Ziemkiewicz:Ziemkiewicz napisał też na Twitterze, że oficjalnym powodem jego zwolnienia jest wpis, w którym miał on usprawiedliwiać gwałt. Publicysta przypuszcza jednak, że prawdziwe motywy Onetu były inne. Dziennikarz przypomina, że gdy rozwiązywał umowę z portalem Interia i rozpoczynał współpracę z Onetem, jego nowi pracodawcy wiedzieli już o - jak to określił - jego "twitterowym shit happened". "Nikomu w tym drugim portalu to jakoś nie przeszkadzało w podejmowaniu wobec mnie zobowiązań" - podkreśla.

.

"Onet zmroziło, że będę odpowiadał na oszczerstwa pod moim adresem"

"Wczoraj, w poniedziałek 6.10 pracownica Onetu, z którą ustalaliśmy techniczne sprawy, zapytała mnie o dalsze plany, żeby przygotować działania promocyjne. Odpisałem jej, że w środę zamierzam wrócić do tematu ? gwałtów ?(tak napisałem, w cudzysłowie) i odnieść się do licznych w bieżących tygodnikach oskarżeń pod moim adresem" - opisuje Ziemkiewicz.

"Dziś rano okazało się, że moje konto na Onecie zostało zablokowane, dotychczasowe komentarze usunięte, a w mojej skrzynce mejlowej jest list od jakiejś pani Moniki L. (wcześniej w rozmowach nie uczestniczyła) która jest ponoć szefową projektu i jako taka ? korzysta ze swych prerogatyw ?, by mnie z niego wykluczyć. Pani L. uraczyła mnie kwiecistym wykładem z którego wynikało, w skrócie, że gwałt jest rzeczą złą, a także informacją, iż ? zmroziła ją ?moja zapowiedź odpowiadania na Onecie na oszczerstwa pod moim adresem, więc zrywa ze mną dopiero co zawartą umowę" - napisał Ziemkiewicz.

Pisarz podkreśla też, że Onet nie poinformował go osobiście o swojej decyzji ani nie starał się dowiedzieć, co będzie zawierał jego felieton.

Pełny wpis Ziemkiewicza można przeczytać na jego profilu na Facebooku >>>

Z pracy w Onecie zrezygnował też Cezary Gmyz

W proteście przeciwko zwolnieniu Ziemkiewicza ze współpracy z Grupą Onet zrezygnował też dziennikarz śledczy Cezary Gmyz:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (340)
Onet zakończył współpracę z Ziemkiewiczem. Chciał opublikować "skandalizujący tekst o seksie i gwałtach"?
Zaloguj się
 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  Ziemkiewicz jesteś odrażającym gnojem i taki dupek odnosi się ze3 swoim katolicyzmem u niego tak jak u niektórych hierarchów miłosierdzie jest na ostatnim miejscu a słowa jakie wypowiedział są takie same jak jego wiara .....tfu .!!!!!

 • kl54

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż to Gmyz otwarcie pisze, że to on te wszystkie proputinowskie posty w onecie, za rubelki???

 • alek45

  Oceniono 2 razy 2

  nareszcie coś pozytywnego w Onecie..gonić ciemniaków wolskich i trolli

 • jur82

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Ziemkiewicz pasowałby najlepiej do bliskiego otoczenia Jarosława K w walce o obalenie demokratycznie wybranego Prezydenta i Rządu w Polsce.

 • tomasz77pl

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Rafał Ziemkiewicz tak odstaje od ekipy piszącej w łonecie, w wiekszości ponizej poziomu maturzysty "dziennikarzy", ze musieli mu podziękować. Był zbyt duzy kontrast jezeli chodzi o styl, sens, poziom merytoryczny i warsztat dziennikarski. Ostatnio na onecie brakuje porzadnego dziennikarstwa - króluja marne tłumaczenia z prasy zagranicznej podpisywane jako artykuły własne, a z powodu "googlowej" jakosci tłumaczenia bywa że niewiele maja wspolnego z oryginalnym artykułem zachodnim który był "inspiracją" dla łonetowego. Zwykle tez styl tego "opracowania" woła o pomstę do pfof. Miodka czy nawet szeregowego polonisty. A juz styl rozwiazania umowy i powód, oraz zdjęcie artykułu o kompetencjach Bieńskowskiej sugeruja że łonet jest poprawny politycznie względem rządzącej "elity".

 • Janusz Łącki

  Oceniono 1 raz 1

  Od dziś zaczynam przeglądać Onet - czego do dziś dnia nie robiłem... każdy, kto nie chce Ziemkiewicza i nie płacze po Gmyzie jest mi bratem!

 • drakmaj

  Oceniono 2 razy -2

  Onet zrezygnował z współpracy z Ziemkiewiczem z powodu tekstu, którego nie czytali i nie zamieścili. Bravo neoubecja!
  Tutejsze przygłupy oczywiście się cieszą, że dokopali Ziemkiewiczowi.

 • zlappande

  Oceniono 2 razy 2

  Rafalek jako spec od seksu chcial sie z nami podzielic swoimi przemysleniami, ktore by zmienily zycie obyczajowe w Polsce - Rafalek - wiadro glowy na leb - najlepiej ice bucket - wyzwij Michnika na challenge

  ech, baranie - wciaz dumasz, ze jestes kims wiecej niz rozrabiaka i awanturnikiem ?
  dopracowales sie czegos w dorobku ?
  smieszny przychowku Olka Kwasniewskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX