Bieńkowska w Brukseli? "Dwa problemy: ogromna trema i czas"

- Silnie namawiam, żeby polskie spory i namiętności zostawić na polskiej granicy - mówił europoseł SLD Janusz Zemke. Wg gościa TOK FM Elżbieta Bieńkowska dobrze wypadła podczas przesłuchania w PE. - Śmieje się, muszę się opanować, żeby odpowiadać - stwierdził, słuchając cytatów z wypowiedzi polityków PiS, krytykujących byłą wicepremier.
Janusz Zemke chwali Elżbietę Bieńkowską za przesłuchanie w PE. Dramatyczne komentarze polityków PiS, którzy deprecjonowali kompetencje polskiej komisarz, europoseł SLD skwitował śmiechem.

- Niezależnie od tego, do jakich klubów należymy w Parlamencie Europejskim, powinno nam zależeć, by o przedstawicielu Polski dobrze tu mówiono, żeby bez problemów został komisarzem. Silnie namawiam, by polskie spory i namiętności zostawiali na granicy polskiej.

Bieńkowska na "czwórkę"

Zemke brał udział w ubiegłotygodniowym przesłuchaniu Elżbiety Bieńkowskiej. - W mojej ocenie wypadła na czwórkę w skali od 1 do 5. Miała dobre wprowadzenie, mówiła, jak chce pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom. Pani wicepremier miała dwa problemy, po pierwsze, była ogromnie stremowana. A po drugie, nie do końca potrafiła przestrzegać ram czasowych. Ale istotniejszych problemów się nie doszukuję - ocenił gość "Poranka Radia TOK FM".

Jak dodał, Bieńkowska nie ukrywała, że przesłuchanie to dla niej wyjątkowo stresująca sytuacja. - Przed rozpoczęciem przesłuchania podszedłem do pani wicepremier, żeby powiedzieć, że trzymam za nią kciuki. Powiedziała mi wtedy, że to dla niej trudny moment, bo ona lubi mówić pragmatycznie i konkretnie. A w PE rozmowa toczy się na nieco wyższym poziomie ogólności.

Nie najwyższe oceny wystawili polskiej komisarz nie tylko politycy opozycji. Grupa analityków, wśród których są dziennikarze, blogerzy i politolodzy, uznała uznała, że Elżbiecie Bieńkowskiej można przyznać zaledwie 5 na 10 punktów.

Więcej o:
Komentarze (10)
Bieńkowska w Brukseli? "Dwa problemy: ogromna trema i czas"
Zaloguj się
 • blski

  0

  W naszym kraju usilujac adaptowac nieznany nam przez lata PRLu kapitalizm przyswojona filmowy styl managera - ostry, pewny siebie, arogancki. Niewykluczone, ze tak powinien zachowywac sie szef ktorego podwladni sa zmuszeni do przyjecia kazdej pracy i jest wielu rownie wykwalifikowanych gotowych do podjecia takiej bez wzgledu na zarobek i traktowanie. To jest rezultatem wysokiego bezrobocia i braku ochrony socjalnej w naszym kraju. W krajach w ktoorych bezrobocie nie jesttak wysokie tak traktuja pracownikow ktorzy nie reprezentuja ani wiedzy, ani wewnetrznej dyscypliny, ani wlasnej kultury np. pracujacy w restauracji McDonald's i doswiadczenie nie ma zadnej wartosci, przyuczenie trwa kilka godzin.
  To tak wlasnie zaprezentowala sie Bienkowska.

 • 31.februarius

  0

  Bo to widzita towarzysze, ta Bieńkowska to może i głupiutka ci..czka ale to przecież NASZA ci..czka!

  Mówi Zemke, mówi Duda;
  ważne, że się Eli "uda"!

 • e-komentarz

  0

  Pamiętam, choć było to daaaawno temu, mój pierwszy dzień w nowej pracy. Byłem sto razy bardziej stremowany niż Bieńkowska w PE, choć stanowiska nieporównywalne. Dlatego powstrzymam się z oceną jej pracy tak z pół roku. Myślę że do tego czasu świetnie się odnajdzie i nie przyniesie Polsce wstydu.
  Pani Elu, powodzenia. Pisowskie kundelki niech szczekają, a karawana jedzie dalej...

 • iremus

  0

  Niezależnie od tego, do jakich klubów należymy w Parlamencie Europejskim, powinno nam zależeć, by o przedstawicielu Polski dobrze tu mówiono, żeby bez problemów został komisarzem. Silnie namawiam, by polskie spory i namiętności zostawiali na granicy polskiej.
  ___________________________________________________________________
  Może pora aby III RP zaczęła wystawiać kompetentnych kandydatów do unii wszak jest to zwieńczenie kariery politycznej a nie jej początek.

  Panie Januszu Zemke. A teraz proszę przedstawić merytoryczną opinię na temat merytoryczności odpowiedzi przesłuchiwanej kandydatki na zadawane konkretne pytania. Przesłuchanie kandydata na komisarza unijnego to chyba nie jest to samo co cating do agencji towarzyskiej.

 • anton_pl

  0

  Pisowce nie znają angielskiego - skąd więc mogą wiedzieć czy Bieńkowska wypadła dobrze czy źle?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX