Londyn nie chce pracowników z biedniejszych krajów UE. Polacy mogą mieć kłopoty

Wielka Brytania chce ograniczyć wyjazd liczby imigrantów z biedniejszych krajów UE. Polacy chcący pracować na Wyspach mogą mieć kłopoty, bo należymy do najbiedniejszych państw wspólnoty. - Nie będzie zgody na dyskryminowanie naszych obywateli - mówi w rozmowie z ?Rz? minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski.
Władze Wielkiej Brytanii chcą ograniczyć wolny przepływ osób w Unii Europejskiej. Jeśli Bruksela się zgodzi - trudniej będzie wyjechać do pracy na Wyspy. Jak informuje "Rzeczpospolita", Londyn nie przedstawił listy państw, których dotyczyć miałyby ograniczenia. Ale brytyjski minister pracy Iain Duncan Smith mówi o krajach, "które mają relatywnie niski poziom rozwoju, albo wysokie bezrobocie".

Restrykcje mogą dotknąć Polaków, bo należymy do najbiedniejszych krajów UE - obok Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Łotwy i Węgier.

"Nie będzie zgody na dyskryminowanie naszych obywateli i podważenie fundamentalnych zasad jednolitego rynku" - zapowiedział w rozmowie z "Rz" wiceminister spraw zagranicznych, zajmujący się sprawami europejskimi - Rafał Trzaskowski.

Także Komisja Europejska nie jest zachwycona pomysłem brytyjskich władz. Trudno też sobie wyobrazić, żeby biedniejsze kraje UE poparły postulaty Londynu. A regulacje proponowane Brytyjczyków wymagałyby zmiany unijnych traktatów, na co muszą zgodzić się wszyscy członkowie wspólnoty.

Jednak Londyn nie ma zamiaru zajmować się argumentami krytyków - min. Iain Duncan Smith zapowiada, że ograniczenie imigracji to warunek pozostania Wielkiej Brytanii w UE.

Przypomnijmy - w 2017 roku na Wyspach odbędzie się referendum w sprawie pozostania w Unii.

Cameron: Wyjście Wielkiej Brytanii z UE nie złamałoby mi serca>>

Więcej o:
Komentarze (24)
Londyn nie chce pracowników z biedniejszych krajów UE. Polacy mogą mieć kłopoty
Zaloguj się
 • pawel1piotr2

  Oceniono 1 raz -1

  No proszę. Jaki pan Trzaskowski zatroskany.
  W Polsce też ta identyczną płacę polskiemu obywatelowi ?
  Jak mi kaktus wyrośnie. Najpierw pomyśli o sobie, jak każdy rządzący.

 • pierre_doleto

  Oceniono 5 razy 3

  Szczęsny, Boruc, Fabiański i reszta. Słyszyta? Wypie...lać z wyspy!

 • blue911

  Oceniono 4 razy 0

  Niestety,maja racje. Oczywiscie,nie chcialbym zeby nasi rodacy byli dyskryminowani,ale nikt nie chce leniwych,rozpitych I ciagle modlacych sie ludzi,ktorzy beda pozniej pracownikami I beda zwalniac tempo pracy I wprowadzac zamieszane w zakladzie,bo ciagle im sie cos nie podoba. Nie wszyscy tacy sa,ale znam sporo takich przypadkow w USA.Tu nie chodzi o ponizanie kogos ,ale o przydatnosc. Proponuje zeby zmusic wladze RP zeby zmienily albo podniosly poziom nauczania na wszystkich poziomach zeby Polacy wyjezdzajacy do pracy w innych krajach wspolnoty byli lepiej przygotowani I mogli latwiej sie zasymilowac z reszta pracujacych. Nikogo nie obchodzi,ze my wolimy szukac ubekow wszedzie, modlic sie w Sejmie o lepsze uprawy albo bez konca klocic sie o Smolensk. Chyba kazdy rozumie tok mojego rozumowania? Jednym slowem: kosciolkowe nauki to na niedziele,a w tygodniu mlodziez powinna sie wdrazac do nowoczesnego zycia I jego wymagan. I to powinno stac sie prawem,bo ,jak widac, po dobroci to jeszcze nam 200 lat zajmie "dolaczanie:" do cywilizacji.

 • ???????? ???????

  Oceniono 3 razy -1

  Polska powinna wprowadzić wobec W.Brytanii sankcji gospogarcze Niech zdechną bez polskich jabłok. Jak szczekać na Rosję to Polacy pierwsi, a jak dobra praca na Zachodzie to ch..... w d...pę.

 • j666

  Oceniono 4 razy -4

  Po co im biali. Biali sa inteligentniejsi i bardziej pracowici od gospodarzy, i w drugim-trzecim pokoleniu wyprą dzieci gospodarzy z biznesu. Wolą czarnych i żółtych, bo tych i za 200 lat da się odróznić, ze nie swoi, a praca smieciarzy czy pielegniarzy bedzie czekała.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz -1

  To przecw muzułmanom

  Poczytajcie na polonijnym portalu jak muzułmanie na zasiłkach pracę Polakom odbierają.
  thepolishreview.co.uk/index.php/w-naszym-angielskim-domu-janusz-mlynarski
  Kochanek księżnej Diany też był muzułmaninem. Wiadomo, dużo wolnego czasu na zasiłku, to rozpusta po głowie chodzie.

  Polacy mówią tylko po polsku, dlatego pracują tylko jako yupies, w City. Natomiast służbę mają muzułmanską.

 • neb78

  Oceniono 11 razy 9

  Tak, tak... proponuję wpuszczać więcej emigrantów z bogatych krajów arabskich. Oni z pewnością Wam za to podziękują. W swój pełny miłości Allaha sposób.

 • Julian Amber

  Oceniono 3 razy 1

  To chyba o Hiszpanię chodzi - 24% bezrobocie... W UK jest 6,2% w porównaniu z 9% w Polsce, to nie taka znowu wielka różnica. Najwyraźniej Cameron nie lubi Hiszpanów, Greków albo Portugalczyków :-)

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Zarówno wypowiedź Premiera DC, jaki i odpowiedź polskiego ministra
  "Nie będzie zgody na dyskryminowanie naszych obywateli i podważenie fundamentalnych zasad jednolitego rynku" - zapowiedział w rozmowie z "Rz" wiceminister spraw zagranicznych, zajmujący się sprawami europejskimi - Rafał Trzaskowski.

  czy komentarze na tym forum obnażają poziom blokady informacyjnej w Polsce
  forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=6&t=810
  Może lektury dzieł wybitnego Niemca Heinricha Sienkiewicza przywrócą wam rozum?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX