Kolejna kara dla Radia Maryja. Za ukrytą reklamę - zachęcali do kupna miesięcznika nauczycieli katolickich

Warszawska Prowincja Redemptorystów, nadawca Radia Maryja, ma zapłacić 13 tys. zł kary za ?ukryty przekaz handlowy?. Rozgłośnia zachęcała w jednej z audycji do kupowania miesięcznika nauczycieli i wychowawców katolickich.
Jak czytamy na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, analiza Rady wykazała, że sformułowania z audycji poświęconej jubileuszowi 21 lat działalności miesięcznika nauczycieli i wychowawców katolickich pt. "Wychowawca" stanowiły "bezpośrednią zachętę do jego zakupu".

KRRiT podkreśla, że w audycji rozmawiano o możliwości prenumeraty miesięcznika, cenie oraz "wyraźnie zachęcano do jego zakupu". To właśnie stanowiło "ukryty przekaz handlowy".

Dlaczego RM nie może tak robić?

Rada podkreśla, że Radio Maryja jest nadawcą społecznym, a zachęcanie do zakupu "Wychowawcy" jest niezgodne z tym statusem. "Ponadto możliwe było wprowadzenie słuchaczy w błąd co do charakteru przekazu, gdyż audycja promująca czasopismo i zachęcająca do jego zakupu, mogła zostać odebrana jako obiektywna informacja, niezawierająca w swej treści przekazów handlowych" - czytamy na stronie KRRiT.

Więcej o:
Komentarze (23)
Kolejna kara dla Radia Maryja. Za ukrytą reklamę - zachęcali do kupna miesięcznika nauczycieli katolickich
Zaloguj się
 • 18261826www

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem katolikiem i bardzo prosze o nieutozsamianie poganskiej sekty z religia katolicka!

 • Piotr Kozar

  Oceniono 2 razy 2

  Batiuszko rydzyk, niech się batiuszka nie przejmuje, gorsze rzeczy reklamują np. kondomy i nie płacą. Myślę że jak już batiuszka zawładnie całkowicie lokalem na wiejskiej to nareszcie będzie można reklamować co batiuszce przyjdzie do główki. Ładne zdjęcie, główka do góry, pozdrawiam.

 • wodakrolewska

  Oceniono 18 razy -18

  www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2009/02/2009.02.01.akt01.mp3
  Prof. Wolniewicz wyjaśnia kto i dlaczego chce zniszczyć RM.

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 13

  Odebrać koncesję w (pewien klub parlamentarny)du.

 • nuclearsnake

  Oceniono 22 razy 20

  wszystkie media katolickie i inne religaskie powinny być zdelegalizowane, gdyż w swej treści przekazów handlowych mają sprzedaż boga, jakiegoś odkupienia, raju, życia wiecznego do których nawet praw nie mają

 • jamjacek

  Oceniono 22 razy 22

  Dlaczego im częściej ktoś doda dookreślenie "katolicki" do tytułu lub nazwy, która kiedyś brzmiała dla mnie normalnie, tym częściej postrzegam "środowisko wydawcy" jako bezrozumne, nienormalne i wynaturzone ?

 • fakiba

  Oceniono 55 razy 39

  No to teraz zacznie się wrzask klechów wszelkiej maści z arcy na czele , że to brutalny atak na kościół i Rydzyka w szczególności , i że "katolickie" media jakiś gender chce zniszczyć

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 38

  Nareszcie wzięli się za muchomora , trochę póżno i trochę małe te kary , ale zawsze dobre i to na początek

 • ragefox

  Oceniono 29 razy -29

  Na pierwszej stronie portalu GazWyba 10 (dziesięć !!!) tekstów dotyczących KK i spraw mu blizkich (bliskich) :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX