Szostkiewicz: bardzo chciałbym podyskutować z "ciemnogrodem" z żartu Królikowskiego. Niestety....

- Bardzo chętnie bym się spotykał na dyskusje z ciemnogrodem Królikowskiego, ale na co dzień spotykam się z ciemnogrodem fanów Bashobory, Rydzyka, Oko, Terlikowskiego, sorry. A z nimi dyskusja jest niemożliwa - pisze Adam Szostkiewicz, odnosząc się do dowcipnej zagadki byłego wiceministra sprawiedliwości.
Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości, żalił się w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego", że stracił stanowisko przez wrogie mu środowiska związane - a jakże - z TVN i "Gazetą Wyborczą".

Opowiedział też żart (?):"Jak wygląda współczesny ciemnogród? Jest młody, wykształcony, mówi kilkoma językami, jest kompetentny, fachowy i świetnie porusza się w Unii Europejskiej".

Nie wiemy, czy dowcip rozbawił Adama Szostkiewicza, ale skłonił go ku przemyśleniom, czym jest "ciemno-" i "jasnogród".

- Pan Królikowski ma zapewne na myśli samego siebie i jakieś osoby ze swego otoczenia. Definicja jest oczywiście kpiną z tych, którzy ciemnogrodem nazywają ludzi, z którymi się fundamentalnie nie zgadzają, a o których zwykle nic nie wiedzą. Gdyby wiedzieli, toby szanowali i podziwiali. Wielkie jest widać rozgoryczenie prawej ręki byłego ministra Jarosława Gowina, że na razie (może Kaczyński by go przywrócił i awansował, gdyby wygrał?) utracił wpływ na konfesjonalizację prawa i państwa - pisze publicysta "Polityki", Adam Szostkiewicz, na swoim blogu.

I dodaje: Bardzo chętnie bym się spotykał na dyskusje z ciemnogrodem Królikowskiego, ale na co dzień spotykam się z ciemnogrodem fanów Bashobory, Rydzyka, Oko, Terlikowskiego, sorry. A z nimi dyskusja jest niemożliwa. - Tak, bywają też ciemnogrody po jasnej, oświeceniowej stronie mocy. Jednak dopiero w porównaniu z poglądami Królikowskiego widać, że szkodliwość owych "jasnogrodów" jest mniejsza, nie mają wpływu takiego, jak Królikowski et consortes - pisze komentator.

I powtarza Królikowskiemu, że nie jest męczennikiem, który stracił pracę za ultrakatolickie poglądy. - Problemem jest to, że były minister przykładał rękę w katolickich rękawiczkach do demontażu państwa świeckiego, czyli takiego, które jest nie tylko dla katolików - podsumowuje wpis publicysta.

Cały wpis Szostkiewicza przeczytasz tutaj>>

Więcej o:
Komentarze (36)
Szostkiewicz: bardzo chciałbym podyskutować z "ciemnogrodem" z żartu Królikowskiego. Niestety....
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 5 razy -5

  Znowu e-manipulacja lajkami, jako wyraz obiektywizmu wybiórczego.

 • plautilla

  Oceniono 11 razy -11

  Ciemnogród wybiórczy nich sobie ściemnia z cimnogrodzkim Szostkiewiczem.

 • observanto

  Oceniono 15 razy -9

  Dyskusja z antypolskim , gorliwym funkcjonariuszem Szostkowiczem jest niemożliwa!

 • jasmin.11

  Oceniono 12 razy 10

  Środowiska prawicowe w Polsce, takie jak, sekta RM na czele z Rydzykiem, PiS, polski kler, episkopat, można sparafrazować jednym zdaniem, które wypowiedział Robin Williams w jednej z ról : " Tak właśnie wygląda PIEKŁO i wisi w nim krzyż ".....Właśnie takie piekło chcą stworzyć nam w Polsce, osobnicy pokroju Kaczyńskiego, Gowina, Rydzyka, Pawłowicz, Królikowskiego, Gądeckiego, Michalika, Oko, Terlikowskiego, Zalewskiej, Sobeckiej, Sowy...itd

 • ragefox

  Oceniono 22 razy -22

  Jasnogrodzianie do dzieła !
  @hrabin1 mięsem rzuca na prawo i lewo a chwali się przynależnością do mensy
  @harigata chamstwo połączone z megalomanią tchórzostwo.
  @alica - z jadem nienawiści do KK
  @
  @
  @
  @
  @stachu.z.hezbollahu - słoma,
  @ @ @ @ słoma,chamstwo, bluzgi,
  Taka lemingoza.
  Za wiki : Lemingoza – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.
  Termin używany jest w stosunku do osób o niższym, bądź niewystarczającym ilorazie inteligencji.
  No dalej jasnogrodzianie !
  Pokażcie swoje ja.

 • johniii

  Oceniono 20 razy -16

  " Największe zagrożenie dla wolności człowieka jest wówczas, kiedy się go zniewala, mówiąc jednocześnie, że się go czyni wolnym. To jest największe niebezpieczeństwo. I temu trzeba się przeciwstawić. To trzeba sobie uświadomić."
  Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

 • drbob20

  Oceniono 13 razy 13

  woda klozetowa w cysternach gotowa na splukanie kaczych gowienek. nawet piany po nich nie pozostanie do dyskusji.

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 19

  Na szczęście fanów tych typków , których pan redaktor wymienił jest coraz mniej i stale ich ubywa , oby jak najszybciej

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 27

  Królikowski jęczy tak samo jak Chazan , że wywalili go z roboty za poglądy , a to guzik prawda , Chazan dostał kopa bo złamał prawo , a ten "biedaczek" za całokształt , a między innymi za kwestionowanie konstytucji i mówienie że prawo boskie jest dla niego ważniejsze , niech idzie do Hosrea , będzie czuł się wreszcie jak u siebie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX