Wielowieyska: Nie spodziewałam się po Ziemkiewiczu tak głupiego tekstu

"Na pewno mamy w polityce za dużo kobiet "parytetowych", "psiapsiółek", niekompetentnych, często wręcz głupich, zawdzięczających kariery idiotycznej manii promowania kobiet za wszelką cenę" - ocenił Rafał Ziemkiewicz w "Do Rzeczy". - Nie spodziewałam się po Ziemkiewiczu tak głupiego tekstu - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska.
Dominika Wielowieyska nie zostawia suchej nitki na artykule Rafała Ziemkiewicza dotyczącym kobiet w rządach Platformy Obywatelskiej. "Wspinając się do Brukseli, pozostawił więc Tusk po partii i urzędach państwowych gromadę oddanych sobie kobiet, których jedynym tytułem do obecności w polityce jest bycie kobietą. Teraz Tusk odchodzi, a "psiapsiółki" zostają. Niestety, na nasza szkodę" - napisał publicysta w najnowszym numerze "Do Rzeczy".

"Na pewno mamy w polityce za dużo kobiet "parytetowych", Tuskowych, "psiapsiółek", niekompetentnych, często wręcz głupich, bezwolnych, zawdzięczających kariery idiotycznej manii promowania kobiet za wszelką cenę i szermowania przez rządowy agitprop oskarżeniami o seksizm wobec każdego, kto odważy się dostrzec oczywisty fakt, że pani kobieta poza byciem kobietą nie ma żadnego tytułu do sprawowania funkcji" - ocenił Ziemkiewicz.

Jak podkreślił, "wprowadzenie do głównego nurtu polszczyzny niszowego określenia - psiapsiółki - paplających przy kawce niezbyt mądrych pań, będzie chyba jedyną godną uwagi spuścizną po Ewie Kopacz".

- Ten tekst jest tak głupi... Nie spodziewałam się po Rafale Ziemkiewiczu tak głupiego tekstu - oceniła publicystka "Gazety Wyborczej" w "Poranku Radia TOK FM".

Kompetentne tylko panie z prawicy

Jedynymi paniami aktywnymi w polityce chwalonymi w artykule publicysty "Do Rzeczy" są kobiety związane z prawicą. To m.in. była minister finansów - Zyta Gilowska, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - Anna Streżyńska i była szefowa Urzędu Antymonopolowego - Anna Fornalczyk.

- Bardzo szanuję tę panie, ale dziś Zyta Gilowska żyje głównie z nienawiści do Donalda Tuska. Mówienie, że kobiety w obecnym rządzie są nic niewarte, pokazuje, iż Ziemkiewicz nie odrobił lekcji. Nie pamięta, że Ewa Kopacz była odpowiedzialna za dwa bardzo ważne projekty. A inne z pań w rządzie mają na koncie poważne dokonania - stwierdziła Dominika Wielowieyska.

Więcej o:
Komentarze (80)
Wielowieyska: Nie spodziewałam się po Ziemkiewiczu tak głupiego tekstu
Zaloguj się
 • prosatis

  Oceniono 2 razy 0

  Wg pani Dominiki nie ma żadnego problemu z psiapsiółkami pani premiery ? Z "przedstawicielkami" w resortach ? Nigdy nie miałem wysokiego zdania o możliwościach intelektualnych pani redaktor, ale jej opina, że Z.Gilowska żyje głównie z nienawiści do D.Tuska /który jej "wyciął" zwykłą chamówę/ daje dobre świadectwo o poziomie pani redaktorki. Z czego żyje pani redaktorka ?

 • rabieg

  Oceniono 2 razy 0

  Wielowieyska psiapsiólka

 • jack1960

  Oceniono 2 razy 0

  czy Ziemkiewicz ma racje , z pewnością w dużym stopniu tak jest - to że panie zostały - bo były Premier je opuścił, to jest fakt niepodważalny .
  Czy Panie w polityce , które musiały zostać dokonały czegoś dla dobra Narodu - z pewnością nie ma na to żadnych dowodów .
  Czy należny dziennikarza łajać słowami obraźliwymi za jego poglądy - z pewnością nie , takie wyrażanie komentarzy po napisanym artykule , świadczy jedynie o braku poglądów komentujących . Z poglądami autora można się zgadzać , lub nie , ale na pewno nie należny tego odnosić bezpośrednio do danego wyraziciela tych poglądów .
  z poważaniem Jacek J.

 • strunka_zg

  Oceniono 3 razy 1

  ziemkiewicz i jemu podobne ćwoki z gazet prawicowych są utrzymywani z pieniędzy partii idiotów (pis) więc pisze tak jak pan karzeł mu każe

 • zlappande

  Oceniono 3 razy 1

  to przeciez nie jedyny glupi tekst Ziemkiewicza
  swego czasu po Sylwestrze napisal "Strzal w potylice"
  mozna nawet wnioskowac, ze za duzo nam Rafalek pije

  moze moj tekst tez glupi, ale wierszowki przynajmniej nie biore i pisze na luzie

  "Nie spodziewałam się po Ziemkiewiczu tak głupiego tekstu" - ja odwrotnie - czasami zauwazam elelemnty rokujace poprawe, jak widac organizm wciaz jeszcze walczy z Ziemkiewiszczyzna

 • paranoja999

  Oceniono 3 razy -1

  Pani Dominiko, to ja poproszę o przykłady kobiet mądrych w rządzie, a nie deprecjonowanie kobiet nie-mądrych w opozycji. Chyba, że wyjdziemy z założenia, że mamy same mądre, bo taki mamy klimat.

 • a.sz

  Oceniono 3 razy -1

  "Uderz w stół a nożyce się odezwą" No i odezwała się Wielowieyska.
  I kogo ona broni ? Nikogo. Natomiast wsciekle atakuje Ziemkiewicza. Bo łatwiej jest werbalnie spostponować człowieka wyrażającego odważne opinie niż z tymi opiniami dyskutować.
  Czy tak robi dobra dziennikarka? Nie , tak postępuje psiapsiółka broniąca swojego grajdołka.

 • 1stanczyk

  Oceniono 2 razy 0

  Problemem nie tylko zresztą Wielowiejskiej ale całej tej naszej ogłupiałej okrągłostołowej resortowej sfory dziennikarskiej jest to, że najczęściej, jak na chowane w uniwersyteckich ochronkach rozmodlone gó...arstwo przystało, spodziewają się nie tego co jest, ale tego co chcieliby żeby było.

  Powszechnie wśród tej naszej tępej dziennikarskiej okrągłostołowej hołoty od 25 lat dominuje "patriotyczne", nawiedzone historycznymi kłamliwymi urojeniami nauczanymi i nazywanymi "naszą historią" zwykle chciejstwo!

  Ta nauczana "nasza historia" jest zrobiona przez tych co są u koryta i na użytek tych co są u koryta: i dlatego właśnie w kraju panuje powszechne przekonanie, że "zawsze winny jest ktoś inny".

  Nie bez powodu krajem rządzili i rządzą historycy, że wymienię tych najbardziej znanych: ap Geremek, Komorowski, Tusk Ale za nimi stoją są cale tabuny starego i nowego "narybku" !

  Tym sposobem, fałszowaniem przeszłości, rządzący wysługując się dziennikarską hołotą zrzucają z siebie ciężar odpowiedzialności za swoją nieogarniętą skrajną niekompetencje, bezgraniczna głupotę i niepojętą beztroskę.

  Dziennikarska hołota chciała widzieć w Kwaśniewskim młodego, nowoczesnego lewicowego polityka i przez lata robili wszystko, gotowi byli na każdą medialną podłość i nikczemność na każdą plugawą manipulacje, żeby tak widziała Go zdecydowana większość w naszym kraju a On na przekór wszystkim po 25 latach okazał się tym czym cały czas był: bezideowym oportunistycznym karierowiczowskim, kolaboracyjnym, długi czas w wiernej służbie sowieckiego namiestnictwa kacykiem gotowym dla własnej kariery i na wysłanie naszych wojsk do Iraku, i na zaprzedanie naszego kraju watykańskim szamanom, i na sprzedanie zapisów naszej Konstytucji za kilkanaście czy kilkadziesiąt milionów $ ,

  Jednym słowem na skompromitowanie naszego kraju cichą, kupioną milionami $ zgodą na łamanie podpisanych przez nasz kraj międzynarodowych porozumień dotyczących praw człowieka w nadziei na poparcie Amerykanów dla Jego międzynarodowych politycznych ambicji (NATO, ONZ).

  I

 • ritak44dwa

  Oceniono 7 razy 3

  No tak, pani Pawłowicz to one nie sięgają "do pięt"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX