Pawłowicz pyta na Facebooku: Jakim polskim słowem zastąpić "gender". Internet odpowiedział...

Znana z niezwykle ciętego języka posłanka Krystyna Pawłowicz zapytała na Facebooku, jakim polskim słowem zastąpić "gender". Zrobiła to w swoim stylu, przypisując temuż "genderowi" bogatą paletę negatywnych konotacji. Internauci odpowiedzieli. Jedni na poważnie, drudzy żartobliwie.
"Jakim POLSKIM określeniem lub krótkim zwrotem można by zastąpić słowo "gender"? - zapytała na Facebooku Pawłowicz. Po co? Pani profesor chce, by ów polski termin ukazywał "sens złożonej, głębokiej patologii, do której stosuje się to bezsensowne, mylące, maskujące patologiczne zjawiska obyczajowe, słowo".

Pawłowicz pyta, jakim słowem zastąpić "gender"...

- Jak po polsku nazwać to, co lewactwo ukrywa pod słowem "gender", walki z naturą, z kobietą, mężczyzną i dziećmi, walki z wiarą w Boga? - zapytała wprost posłanka PiS:

A internet odpowiedział

W odpowiedziach pojawiły się, owszem, różne pejoratywne określenia. Niektóre często powtarzane, jak "wynaturzenie" czy "deprawacja". Były też bardziej wysublimowane, jak "nihilizm płciowy" czy "płeć urojona":Ale wielu internautów próbowało tłumaczyć Pawłowicz, że nie taki gender straszny. "To chyba nie jest takie trudne i straszne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet - napisał Piotr Warchol:"Nie chodzi o przytoczenie tu rozbudowanej, opisowej definicji, którą sobie wymyślili sami lewacy, by ukryć swe intencje z tą ideologią związane, ale o polski odpowiednik tego bełkotu, krótki, jedno-, dwu-, a maksymalnie trzywyrazowy" - odpowiedziała poważnie Pawłowicz:Potem pani profesor jeszcze doprecyzowała, co znaczy dla niej pojęcie gender: "Płeć biologiczną oznacza tylko dla lewaków i po to je używają, by niezorientowanym mącić w głowach" - napisała. Po czym dodała, że zajrzy na swój profil jutro (w momencie pisania tekstu od tego wpisu minęło 15 godzin - red.), "bo jest ciekawa, czy uda się polski odpowiednik dla "gender" szaleństw znaleźć".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (507)
Pawłowicz pyta na Facebooku: Jakim polskim słowem zastąpić "gender". Internet odpowiedział...
Zaloguj się
 • Waldek Kostrz

  Oceniono 2 razy 2

  gdzie ten babsztyl ma cię ty język? To prostaczka i burak. Tytuł naukowy zdobyty na styropianie,z kaczorem i resztą tej zgrai...

 • k-marian51

  Oceniono 2 razy 2

  Miotłe i ściere w garść babo durna i do sprzątania a nie zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia. Widocznie to szaleństwo za dojściem do gender sprawia, że wolisz świeczkę niż mężczyznę. dorik2. popiera cie w całości.

 • Stage Be

  Oceniono 1 raz 1

  Profesor a nie wie gdzie się stawia kropki i przecinki.

 • hanyszameryki

  0

  Gender w.g. Mickiewicza: "To Litwinka, dziwica bohater,/wodz powsancow. Emilia Plater.
  Pwlowicz et consortes wkrotce zazadaja zakazu publikowania tego wiersza.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Ja bym nazwał "Pawłowicz": nie ma męża, nie ma dzieci, urwała się z kuchennego łańcucha swojej roli...

 • demetria11

  Oceniono 1 raz 1

  Jak jednym słowem określić "głęboką patologię", "walkę z naturą, z kobietą, mężczyzną i dziećmi, walkę z wiarą w Boga" ? Przecież to proste - "PIS".

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby lewactwo nie wywalczyło praw dla kobiet, Pawłowicz byłaby starą panną bez zawodu, wegetującą przy rodzinie i oddającą się dewocji, robieniu przetworów na zimę, szydełkowaniu oraz plotkom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX