"Za moim zwolnieniem stoją środowiska związane z "Wyborczą" i TVN". Królikowski żali się w "Gościu Niedzielnym"

Wiceminister sprawiedliwości w resorcie kierowanym przez Cezarego Grabarczyka nie znalazł miejsca. Rozczarowany utratą posady Michał Królikowski uważa, że przyczyną zwolnienia była "tożsamość katolika".
- Z całą pewnością tożsamość katolika, która jest obecna w moim życiu, stała się punktem zaczepienia krytyki, jaka mnie spotkała w trakcie pełnienia funkcji wiceministra [sprawiedliwości - red.]. W jakiejś mierze czuję się po prostu dyskryminowany z powodu tego, że jestem katolikiem - mówi w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" Michał Królikowski.

Cezary Grabarczyk, nowy szef resortu sprawiedliwości, podziękował mu za współpracę.

Kontrowersyjny wiceminister wielokrotnie demonstrował swoje przekonania religijne. Królikowski jest ekspertem Konferencji Episkopatu ds. Bioetycznych. Twardo przeciwstawia się aborcji i in vitro. Mówi się, że to właśnie Królikowski jako pierwszy wskazywał na zagrożenia związane z gender. Wiceminister jest oblatem benedyktyńskim, czyli świeckim zakonnikiem. Nie wypiera się także nieformalnych związków z Opus Dei. 

Dziennikarz pyta, Królikowski odpowiada

- Żądania środowisk lewicowych, aby cię zwolnić, były formułowane przez cały okres, gdy pełniłeś funkcję wiceministra sprawiedliwości. Minister Grabarczyk im uległ? - pyta dziennikarz "Gościa".

- Wiem, że prowadzone były rozmowy polityczne związane z akceptacją tego rządu przez niektóre środowiska. Ich efektem było zwolnienie ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego i mnie. Informację o tych rozmowach ujawnił nam jeden z posłów Twojego Ruchu, wskazując na środowiska osób sympatyzujących z "Gazetą Wyborczą" czy TVN - mówi tygodnikowi były wiceminister.

Opowiada również dowcip: "Jak wygląda współczesny ciemnogród? Jest młody, wykształcony, mówi kilkoma językami, jest kompetentny, fachowy i świetnie porusza się w Unii Europejskiej".

Więcej o dyskryminacji polityków i planach na przyszłość przeczytać można w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".Więcej o:
Komentarze (24)
"Za moim zwolnieniem stoją środowiska związane z "Wyborczą" i TVN". Królikowski żali się w "Gościu Niedzielnym"
Zaloguj się
 • lehoo

  0

  Wyleciałeś Królikowski na zbity łeb za publiczne poddawanie w wątpliwość świeckiego charakteru mojego państwa. I szkoda że tak późno. Na wywalenie Kapery z posady Bielecki potrzebował pół dnia.

 • munkela

  0

  To, ze Krolikowski zostal wiceministrem bylo olbrzymim bledem !

  Nigdy wiecej nie powinna powstac sytuacja w ktorej czlonek rzadu jest rownoczesnie ekspertem Konferencji Episkopatu ds. Bioetycznych lub jakichkolwiek innych spraw.

  Konferencja Episkopatu PODLEGA PAPIEZOWI. Papiez zas jest nie tylko glowa kosciola ale rowniez glowa panstwa WATYKAN.

  Dzieki temu iz Krolikowski zasiadal w rzadzie PANSTWO WATYKAN mialo BEZPOSREDNI WPLYW NA STANOWIENIE POLSKIEGO , PANSTWOWEGO PRAWODAWSTWA.

  Stanowczo wystarczy, ze mamy w Parlamencie RP kilka Zespolow Parlamentarnych , ktore
  dzialaja POD DYKTANDO i NA ROZKAZY EPISKOPATU POLSKI.

  Jest to wrecz ponizajace dla Polski jako PANSTWA.

 • szampans

  0

  Gowin, Biernacki i Królikowski, to ludzie pracujący dla obcego państwa - to zdrajcy Polski i Polaków.
  Takich jako oni powinno się wsadzać za kratki i odbierać im prawa obywatelskie.

 • jaroslavhasek

  0

  Za Twoją dymisją stał zdrowy rozsądek, a nie jakieś środowiska, bucu.

 • 0

  partyjka Polskezbawa czeka już na niego, a jeśli "polaczkowie" wybiora tych nacjonalistów, to wróci na piss-kato-posadkę z cała pewnością, bo czarni w sukienkach za popieranie z ambon na pewno tego zażądają o9d kurdupla!

 • rabingoldblatt

  0

  Czyli w TVN i Wyborczej nie ma wpływów Opus Dei !!

  To cud!!

  Chwalmy Pana za to szczęście:))

 • senior2244

  0

  Najlepiej niech pan zacznie doradzać Episkopatowi żeby nie bredzili na temat kościelnej pedofilii
  i przestali chować tych bestii w sutannach po kątach przed wymiarem sprawiedliwości.

 • w-al

  0

  Nie lubię Grabarczyka ale za wysłanie na szczaw Biernackiego i Królikowskiego wielkie dzięki!

 • szmul.bender

  Oceniono 2 razy 2

  Co się pan przejmujesz - wiceminister to tylko stanowisko doczesne. W końcu cierpienie za wiarę zawsze jest wynagrodzone. Jak zostanie pan błogosławionym to rodzina zrobi majątek na sprzedaż pana relikwii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX