Komentarze (123)
Technik kryminalistyki: Są służby, które potrafią zlikwidować człowieka bez śladu. My nie wiemy wszystkiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tygrynio1966

  Oceniono 1 raz 1

  nogi do betonu i na Brookliński most - takie służby mają swoją nazwę to mafia

 • bobbin_threadbare

  Oceniono 1 raz 1

  W Tajemnicy Morderstwa na Manhattanie jest zbrodnia doskonała. Gdyby Woody nie podpatrzył wrzucania zwłok do ognia to nikt by się nie dowiedział. Wystarczy gościa literalnie skremować i gdzie ślady?

  99,9% roboty przy wykrywaniu sprawcy to tzw. wywiad środowiskowy. Z zasady zaraz po przestępstwie można zawęzić sprawców nawet w dużym mieście do kilkuset osób, czasem nawet kilkunastu. Natomiast gdyby morderstwo popełnił ktoś przypadkowy kto nigdy nie miał do czynienia z wymiarem sprawiedliwości ani w ogóle ze środowiskami przestępczymi, np jakiś grzeczny konus-student filozofii - to jest nie do wykrycia.

 • johnny-kalesony

  0

  ... a budżety filmowe są po to, by dostawali je najbardziej mierni "reżyserzy".

 • milu100

  Oceniono 1 raz -1

  Lepper?
  Smoleńsk?
  Mordercy Olewnika?

 • Anna Gerlich

  Oceniono 1 raz -1

  moze by tak jeszcze udowodnili na Kaczynskim ,dla poparcia slow,byl prezesik nie ma prezesik i jest posprzatane

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 2

  przy naszej policji nie trzeba się nawet starać

  takich mamy gamoni

  jak ten skoczek z bloku, bez śladów skoku....

  i setki innych

 • cheyenne20

  Oceniono 1 raz 1

  Trzy rowery w ciągu 16 miesięcy. Trzy sprawy umorzone. Te słuzby specjalne mnie przesladują.

 • wranek

  Oceniono 1 raz -1

  słuzby, majace za soba prawo, technike i organizację, moga sprzatnąć kogos bez sladu. a jezeli zostawia jakikolwiek slad, to na pewno nic nie będzie mozna im nic udowodnic. jak chodzi o zbrodnie cywilne, to wystarczy zapoznac sie z listami osób zaginionych i niewyjasnionymi sprawami, jak Olewnika, Papały...informacja z wczoraj: gang porywaczy z Piaseczna ujeto po 14 latach...gangował sobie spokojnie 14 lat...

 • leminglongin

  Oceniono 1 raz -1

  służby tyle potrafią, ale z kremlowskimi trolami na naszych forach jakoś kiepsko im idzie

 • veehoora

  Oceniono 1 raz -1

  Procek podgrzał sie bardziej niż zwykle przy logowaniu do tego forum, a to juz o czyms świadczy. Gdzieś wyczytałem, że sędzia jest niezawisły tak długo, dopóki nie zawiśnie... (ciekawa gra słów). Sędziowie i prokuratorzy maja w bliskiej perspektywie kolosalna emeryturę, więc nie będą ryzykować dociekania prawdy. Kiedys podobny strach i zwyczajne tchórzostwo zżerały włoski wymiar sprawiedliwości. Do czasu... Usunięto tchórzliwych maminsynków.

 • arab-z-bajki

  0

  A nawet mogą wykonać za niego samobójstwo ! Tacy zdolni ! Prawda panowie prokuratorzy ?

 • zxraf48kb

  Oceniono 1 raz 1

  Trochę dziwna sprawa, bo w IIIej R.P. to raczej służby są mistrzem w błyskawicznym stwierdzaniu braku działań osób trzecich, samobójstwa i zwykłego wypadku.

 • koll11

  0

  za optymistycznie ,eksperci tutaj w Niemczech twierdza ze tylko w tym kraju jest ciemna liczba rocznie okolo 1000 morderstw ktore nigdy nie zostaly wykryte jasko morderstwa i w akcie zgonu jest wpisywana smierc naturalna.Ze sa tez stosowane metody dla przecietnego mordercy i nikt sie nie zorientuje ze to morderstwo przy standartowym badaniu zwlok.o tych metodach nie mowili zeby sie potencjalni nowi mordercy nie nauczyli.

 • gr_ub_y

  0

  I takie właśnie gnioty finansuje Instytut Sztuki Filmowej.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ktoś ze służb specjalnych mógłby załatwić jakąś tajną bronią tego pajaca, któremu się wydaje, że nie umiemy sami wcisnąć Play???
  Byłbym wdzięczny. Możemy się nawet zrzucić na honorarium...

 • distepfano

  0

  Ja sam bym dopier...ł takiemu agentowi, że jego miejscem byłoby legowisko dwa metry pod ziemią.

 • olecki11

  0

  już sobie wyobrażam co to za gniot

 • Pawel O'Neill

  0

  kur_a!! ja tu czytam wiadomości a nagle okazuje się ze to wszystko reklama filmu. Dziękuje pani Anno!! ja już teraz zmieniam home page i już nigdy nie wrócę na gazeta.pl - zmieniam tez pocztę z gazety na coś innego. Gratuluje!!! Jest pani na pewno bez cenna dla Gazety. NIE dla mylących tytułów i kryptoreklam!!!

 • abtmarketing

  0

  To wszystko illuminati.

 • edd.y

  0

  Lokowanie produktu.

 • lech2011

  0

  "Są służby, które potrafią zlikwidować człowieka bez śladu. My nie wiemy wszystkiego"

  I nawet nie znamy tych służb ?

 • wmc-33

  Oceniono 1 raz 1

  Może istnieją służby, które znają nieznane metody i mogą roić różne rzeczy, ale ja mieszkam w kraju, w którym policja przez kilkanaście lat nie potrafi znaleźć mordercy swojego komendanta głównego, a tajne służby nie potrafią zapobiec uporczywemu nagrywaniu ochranianych ministrów przez zwykłych kelnerów, kiedy o nagrywaniu się dowiadują, nie umieją zapobiec publikacji, a kiedy chcą zbadać sprawę, nie umieją zabrać podejrzanemu kolesiowi teczki. Tak więc wywiad pachnie trochę bajką o żelaznym wilku, albo przynajmniej o wilku, który mieszka za siedmioma górami.

 • Arkadiusz Karski

  0

  Zbrodnia doskonała nie istnieje. Istnieją mechanizmy, gdzie morderca działający z polecenia służb specjalnych ma z góry gwarancję, że nie będzie ścigany. Czy fachowcy zidentyfikują mordercę, jest bez znaczenia. Czy morderca stanie przez sądem, to jest decyzja Prokuratora, którego stanowisko obsadzane jest zawsze politycznie.

 • pasjonatx

  0

  Panu technikowi odpowiem swoją wcześniejszą wypowiedzią przy podobnym temacie.

  najnowsze popularne

  pasjonatx 7 dni temu

  Oceniono 4 razy 4  Ojej,ależ zachwyty.

  Szkoda,wielka szkoda,że tak się nie zachwycają w trakcie naborów do służb w Polsce nad wiedzą,intelektem,świetnym wykształceniem wielu ludzi,którzy po opuszczeniu swoich Katedr Kryminalistyki i ukończeniu studiów prawniczych poszli ze swoimi nagrodami,opiniami od światowej sławy kryminalistyki w świat szukając pracy i byli w Polsce traktowani gorzej od gówna,BO W POLSCE NIKOGO !!!!!!!!! NA TYCH NABORACH NIE INTERESUJE WIEDZA KRYMINALISTYCZNA,WIEDZA Z TAKTYKI KRYMINALISTYCZNEJ,WIEDZA MEDYCZNO-SĄDOWA.

  Wielcy tego świata kryminalistyki i medycyny sądowej przewracają się w grobach - prof.Leon Wachholz,prof.J.S.Olbrycht,prof.Eduard von Hofmann,dr Edmond Locard i wielu innych.

  Ale za to szef niemieckiej Policji w ten sam dzień odpisuje takim ludziom ws.pracy,bo do pracy śledczej poszukiwał takich ludzi z takimi umiejętnościami i szeroką wiedzą.

  I to tyle w tym temacie.

 • swan_ganz

  Oceniono 1 raz 1

  zwalczył obrzydzenie? To trochę jak w dowcipie..

  "Profesor podczas zajęć ze studentami w prosektorium;
  - Podczas tych zajęć dowiecie się jakie są dwie najważniejsze rzeczy cechujące lekarza. Po pierwsze: brak jakiegokolwiek obrzydzenia.
  Po tych słowach lekarz wpycha palec w d*pę topielca, po czym go wyjmuje i, ku obrzydzeniu studentów, oblizuje.
  - Teraz - mówi - wszyscy, którym zależy na zaliczeniu mają to powtórzyć!
  Studenci medycyny (jak pisał Cornugon) to sami twardziele. Podchodzą i robią co im profesor kazał: palec w d*pę i do buzi... Co drugi nie daje rady i po wszystkim wymiotuje. Gdy wszyscy skończyli profesor mówi:
  - I tak dochodzimy, do drugiej istotnej cechy dobrego lekarza: umiejętności obserwacji. Ja wsadziłem środkowy palec, a oblizałem wskazujący. Na przyszłość proszę o więcej uwagi."

 • zwo3119

  Oceniono 1 raz 1

  A jak się ma ten histeryczny tytuł do całkiem rozsądnego i wyważonego wywiadu?

 • kwak4

  0

  Facet bredzi, a większość komentujących się gym podnieca. Żałośni jesteście. Gość najpierw mówi 'Przestępca zawsze pozostawia ślady. Pytanie, czy potrafimy je znaleźć i zabezpieczyć', a potem 'Na pewno istnieją służby, które potrafią zlikwidować człowieka i praktycznie nie zostawić śladów. Przy użyciu metod, o których nie mamy pojęcia'. Facet sam sobie przeczy (no, chyba że uznaje, iż zabójcy ze służb nie są przestępcami) i to nieraz (gdzie logika w stwierdzeniach 'na pewno istnieją służby' i 'przy użyciu metod, o których nie mamy pojęcia'. Skoro nie mamy pojęcia, to skąd pewność???). Sensacyjny bełkot, a nie poważny wywiad.

 • goran69

  0

  nie ma zbrodni doskonałej, są tylko niedoskonali śledczy

 • elkipan

  0

  Pewnie Macierewicz zdaje sobie z tego sprawę...
  Na pewno jest u seryjnego wysoko na liście...

 • antropoid

  0

  A Vega po znakomitym "Pitbullu" mocno podupadł jako twórca.

 • wiesscar

  0

  ogladalismy DEXTERA
  kultowy serial

 • fakej

  0

  wstrząsający wywiad

 • antropoid

  0

  "Świetnie wyszkoleni pracownicy służb specjalnych, którzy zabijają tak, by nie pozostawić śladu"
  -------------------------

  To i bandziory potrafią - jeśli inteligentne.

  Ale są i państwowe służby - też "specjalne" (bo złożone z ludzi specjalnej troski, z wyraźnym niedowładem umysłowym), potrafiące ogłaszać czyjeś samobójstwo i jednocześnie w pośpiechu czyścić broń "samobójcy" z odcisków oraz zmieniać łachy (patrz sprawa B. Blidy).

 • konus33

  Oceniono 1 raz 1

  domniemani zabójcy olewnika wszyscy trzej powiesili się w celi , a także strażnik który znalazł powieszonego także się powiesił na drzewie . co do leppera to jak mówią jego współpracownicy on się dusił na tym sznurze nie doszło do przerwania rdzenia a na miejscu gdzie wisiał nie ma żadnych śladów kopania o ściany . to niemozliwe żeby gość spokojnie sobie wisiał kiedy się człowiek dusi . dodatkowo godzinę przed powieszeniem lepper zażył wszystkie leki na serce . czy ktoś kto zaraz się powiesić myśli dba o to aby zazyć lekarstwa na serce ? a gość co przemycał narkotyki do polski z ameryki południowej niby spadł z łóżka w celi ale obrażenia głowy miał takie jakby po jego głowie przejechał czołg .

 • kineskop7

  Oceniono 2 razy 0

  KILKA PRZYKŁADÓW:

  1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera. Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał dostęp do zastrzeżonych danych.

  2. Profesor Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z CASY. Zmarł 31.03.2010 r.

  3. Grzegorz Michniewicz - dyrektor generalny Kancelarii Donalda Tuska.Powiesił się 23 grudnia 2009 roku na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił
  samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.

  4. Mieczysław Cieślar, biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zginął w wypadku samochodowym 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Pilcha już po katastrofie.

  5. Krzysztof Knyż, operator "Faktów",10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkowicie przemilczana.

  6. Profesor Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej,zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym, w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

  7. Doktor Eugeniusz Wróbel, wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Zabity za pomocą piły mechanicznej 16.10.2010 r, przez swego syna, który zdołał usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.

  8. Ryszard Kuciński, prawnik Andrzeja Leppera, zmarł w maju 2011 r.

  9. Wiesław Podgórski, były doradca Andzreja Leppera, w czasach gdy ten był ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

  11. Róża Żarska, adwokat Andrzeja Leppera, zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

  12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w
  sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

  13. Generał Sławomir Petelicki, były dowódca jednostki "Grom". Znaleziony martwy 16 czerwca 2012 roku. Ostro krytykował ustalenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych i opieszałość polskiego rządu przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy w Smoleńsku. Zmarł na skutek ran postrzałowych.

  14. Andrzej Lepper, szef "Samoobrony" oraz były wicepremier, 5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w swym biurze w Warszawie. Według informacji przedstawicieli policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.

  15. płk. Leszek Tobiasz - były oficer WSI, główny świadek w "aferze marszałkowej". Zmarł 17.02.2012 podczas balu OHP ("zatańcował się na śmierć") rzekoma przyczyna zgonu: niewydolność krążenia. 01.03.2012 miał składać zeznania przed sądem.

  ITD.

 • teacher

  Oceniono 1 raz -1

  Jeżeli Vega jest przekonany, że jego obraz odzwierciedla rzeczywistość, to znaczy, że jest nieodpowiedzialny i nie zależy mu na własnym życiu. Jeżeli opowiada bzdury, żeby film się lepiej sprzedał, to również jest nieodpowiedzialny, bo szkaluje niewinnych ludzi.

 • wodakrolewska

  Oceniono 1 raz -1

  Mechanizmy naboru do milicji i awansów dalej pozostały nie zmienione.
  Trik ze zmianą nazwy na policja, dał POlakom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
  NAjwiększe zagrożenie stanowią osoby, które opracowują procedury analiz, kilka schematów dla tych techników.
  Wojsko jak i milicja ma łączność z importu, kto to podsłuchuje można się domyślać.
  Generalnie w POlsce są tylko bezpieczni pracownicy hipermarketów zarabiający po 300 €.

 • zwid

  0

  Nie wiecie wszystkiego - to oczywiste.
  Wsztstko wie tylko Prezes, ale najczęściej nie może o tym mówić, bo by go zabili.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz -1

  A watek "flirtu" Leppera ze wschodem? Z Zyrinowskim i Bialorusia? Oni tam maja niezle mafie, bo czesto pod wodza i z udzialem bylych i obecnych sluzb specjalnych.
  A jesli mowa o Talibach w Klewkach to - mimo wszystko - CIA nie posadzam: tym zalezalo, by sprawa "wyciekla", a Polska - nie oni - zostala miedzynarodowym chlopcem do bicia.
  Zreszta bardziej od sprawy Leppera obchodzi mnie ciagle GDZIE sa te pieniadze CIA, przywiezionach w kartonach po butach za te ich torturownie w Polsce? I kim jest ten, kto je wzial?
  O to sie Polacy pytajcie i domagajcie sie wielkim glosem odpowiedzi.:)

 • cucurucu

  0

  Baaa..sa nawet wampiry, ktore krew obsacza a dziurki nawet nie zostawia

 • popijajac_piwo

  0

  Służby? Najlepiej się likwiduje w pojedynkę, tylko wtedy jest pewność, że nikt nie sypnie i nikt nie będzie chciał uciszyć...

 • nrozsklov

  Oceniono 1 raz 1

  i po pracy wracaja do domow, caluja zone, biora dzieci na reke.. calkiem normalni polacy

  by zylo sie lepiej na tej zielonej wyspie

 • kineskop7

  Oceniono 1 raz 1

  TO tzw. SERYJNY SAMOBÓJCA...GRASUJĄCY OSTATNIO PO POLSCE...

 • zalobanarodowa

  0

  Pani premier Kopacz, proszę zrobić z tym porządek.

 • kicha12345

  0

  Oo widzę ze mamy wprowadzenie do nowego filmu vegi. No teraz zainteresowanie na pewno wzrośnie, co też tam reżyser stworzyl

 • sztucznamgla

  Oceniono 1 raz -1

  akurat zrobiłem kurs forensic science i według wykładowcy każde przestepstwo (czy dziłanie człowieka) pozostawia ślady - kwestia jest tylko potrafić je znaleźć - zarówno dotyczy to zabezpieczenia sladów jak i ich naukowej 'obróbki'

 • arturx2

  Oceniono 1 raz 1

  Seryjny samobójca nadal grasuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX