Merkel: Obecnie nie ma możliwości zniesienia sankcji wobec Rosji

29.09.2014 17:32
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Finlandii Alexander Stubb

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Finlandii Alexander Stubb (Fot. Michael Sohn/ AP Photo)

- Nie ma obecnie możliwości zniesienia sankcji wobec Rosji - powiedziała po spotkaniu z premierem Finlandii Alexandrem Stubbem Angela Merkel. Kanclerz Niemiec dodała też, że jej zdaniem konieczne jest utrzymanie nacisku na władze w Moskwie.
Merkel zaznaczyła, że Niemcy i Finlandia pragną nie tylko dobrego sąsiedztwa z Rosją, lecz także przestrzegania wartości. - Zrobimy teraz wszystko co możliwe, by na bazie istniejącego rozejmu na Ukrainie powstała rozsądna sytuacja - dodała szefowa niemieckiego rządu.

Jej zdaniem obecnie nie ma gwarancji, że tak się stanie. - Dlatego obecnie nie ma możliwości zniesienia istniejących sankcji, lecz nadal istnieje konieczność kontynuowania presji w celu wymuszenia politycznego procesu - wyjaśniła kanclerz. Niemcy i Finlandia będą ściśle współpracowały w tej kwestii - zapewniła Merkel.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (191)
Zaloguj się
 • pietrek1960

  Oceniono 208 razy 126

  Że sankcje nie działają usiłują nas przekonać ujadające tu pieski Putlera, skoro tak mocno ujadają to znaczy że sankcje działają mocniej niż niektórym się wydaje.

 • tenmaksiu

  Oceniono 145 razy 57

  Jedyna droga do poprawy sytuacji z ruskimi to krwawy przewrót w Moskwie i Petersburgu. Do tego daleka droga, reżim nie dopuści do demokracji

 • rav1286

  Oceniono 82 razy 56

  brawo Angela, ten głos jest bardzo ważny w sytuacji kiedy wydaje się że pozorny pokój i małe efekciarstwo relacji medialnych z frontu przyzwyczajają opinie publiczną do tego że jest jak jest i ido tendencji luzowania stanowiska wobec rosji (która jeszcze nic nie zrobiła aby jej cokolwiek odpuścić)

 • pietrek1960

  Oceniono 85 razy 53

  Kremlowskie pieski skowyczą , znaczy dostają w doopę, jakby sankcje nie działały to ruskie trolle by się tak nie rozpisywały , bo po co.

 • sekanx

  Oceniono 104 razy 52

  Mam nadzieje, ze sankcje bedą nie do zniesienia dla kacapów.
  I to już niebawem.

 • Kidler Jan

  Oceniono 102 razy 52

  Na Rosja trzeba nałożyć większe sankcje a nie myśleć o zniesieniu ...Kacapy nie będą terroryzować Europy ani Świata ...na kolana z Kacapami....

 • pietrek1960

  Oceniono 73 razy 41

  Władimir Botoksowicz Putler jak każdy karzeł to zakompleksiony skoorwysym ,jak nasz mlaskający bęzzębny kurdupel Jarosław K.,niewiele się od siebie różnią tylko tym że jeden onanizuje się władzą , a drugi robi to z kotem, jak to bywa u ludzi o nieokreślonej orientacji seksualnej.Botoksowicz ma guzik atomowy, a nasz zbawca narodu guzik ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje