Producent ciechana: Nie jestem homofobem. A poseł Biedroń ma przyjemną twarz

- Nie przeszkadza mi reprezentacja osób homoseksualnych i transpłciowych w Sejmie. Widzę tam przyjemną twarz posła Biedronia, i tak wyobrażam sobie homoseksualistów - mówi w wywiadzie dla ?Wprost? Marek Jakubiak, producent piwa Ciechan. - Nie jestem homofobem - dodaje.
"Boks podobno szkodzi, i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci, Dariuszu, Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!" - to po tych słowach zamieszczonych w serwisie Facebook zrobiło się głośno o Jakubiaku, prezesie Grupy BRJ, produkującej m.in. piwo Ciechan.

Zostały one napisane po wypowiedziach Dariusza Michalczewskiego dotyczących mniejszości seksualnych. Były bokser mówił: "Jestem sojusznikiem osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani".

"Jakim byłbym autorytetem dla dzieci, jeśli..."

- Nie może być tak, że skoro mam inne zdanie, to jestem, cytując internautów, "bydlakiem, chamem i cebulakiem, któremu wystaje z butów słoma" - mówi Jakubiak w wywiadzie dla tygodnika "Wprost". - Nie jestem homofobem - dodaje.

Biznesmen mówi też, że "nie może być tak, że nie ma nic do powiedzenia". - Jakim autorytetem byłbym dla swoich dzieci, gdybym bał się obstawać przy swoich poglądach - zastanawia się.

Tłumaczy, że jego wpis na Facebooku skierowany był do jego znajomych, a jeszcze "przed wybuchem afery medialnej" został usunięty. - Przeczytałem nagłówek, że Michalczewski wspiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne, i to mnie zdenerwowało. Popełniłem błąd, bo przeczytałem tylko tytuł. Wpisu dokonałem w emocjach i sam się opamiętałem - mówi Jakubiak, podkreślając, że jest zdeklarowanym przeciwnikiem adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

"Tak jak drzewo i ogień są też homoseksualiści"

- Uważam, że są ważniejsze rzeczy w kraju niż dyskusja na temat homoseksualizmu. On był, jest i będzie, tak jak jest mężczyzna, kobieta, drzewo, ogień. Natura sama to załatwia - uważa przedsiębiorca. - Jedne przykłady "tęczowych" rodzin z dziećmi pokazują, że wszystko jest OK, inne - że nie. Kto ma rację, będzie wiadomo dopiero za kilkadziesiąt lat - przekonuje.

Mówi, że "nie przeszkadza mu reprezentacja osób homoseksualnych i transpłciowych w Sejmie". - Widzę tam przyjemną twarz posła Biedronia, i tak wyobrażam sobie homoseksualistów - dodaje.

Prezes Grupy BRJ uważa też, że bojkot produkowanego przez niego piwa tak naprawdę jest bojkotem ludzi, którzy pracują w związku z jego produkcją. - To piwo warzy kilkaset osób, być może są wśród nich homoseksualiści. Pracują przy nim celnicy, transportowcy, firmy outsourcingowe. A dzisiaj pada hasło "bojkotujemy Ciechana". Ich bojkotujecie czy mnie? - pyta.

- Chcecie, bojkotujcie Marka Jakubiaka. Nie podawajcie mi ręki, nie rozmawiajcie ze mną. Ale bojkotować czyjąś pracę? Gdzie szacunek dla niej? - podsumowuje przedsiębiorca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (507)
Producent ciechana: Nie jestem homofobem. A poseł Biedroń ma przyjemną twarz
Zaloguj się
 • mariusz8113

  0

  znakomita reklama piwa Ciechan i to za darmochę , dzięki niej poznałem jego smak

 • agent-0700

  0

  Wyraził swoje zdanie. W sposób mało kulturalny. Można go potępić za sposób w jaki to zrobił ale czy można go aż tak atakować za to co myśli? Nie sądzę. Czytając wypowiedzi osób krytykujący jego punkt widzenia nie widzę różnicy w braku kultury.

 • jacek-1111

  0

  to ostatni polski browar ! ,a demokracja w Polsce polega na tym ze kto jest kochający homo to jest OK, a komu się nie podoba to faszysta ! to jest chore i z demokracją nie ma nic wspólnego!!!!

 • marekfx

  Oceniono 2 razy 0

  Widzę że wszystkie pedalskie palce na klawiaturach{mam nadzieję że nie uraziłem :)?}.Aż licznik się grzeje...Kolejna manipulacja Gazetki.Skutek będzie odwrotny od zamierzonego.

 • marekfx

  Oceniono 2 razy 0

  Oj fakiba,myślałem że jesteś mądrzejszy...kolejne rozczarowanie :(.

 • klikkre

  Oceniono 2 razy 0

  ciezki los naziola co musi dbac o wizerunek

 • macborys

  Oceniono 3 razy 3

  Jakubiak rwie Biedronia!

 • wranek

  Oceniono 3 razy 1

  krowa nie zmienia zdania. nawet, jak zmieni...

 • kato-rznik

  Oceniono 7 razy 3

  Spadły obroty i trzeba było się trochę spłaszczyć teraz?
  Jeżeli zatrudnieni stracą pracę - to znajdą nową. Mając takiego szefa powinni sami odejść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX