Sukces francuskiej prawicy: Front Narodowy po raz pierwszy wchodzi do Senatu

28.09.2014 21:28

ERIC GAILLARD/REUTERS

Konserwatywna prawica odzyskała przewagę we francuskim Senacie, do którego weszło też dwóch deputowanych Frontu Narodowego. To kolejny cios wyborczy zadany obecnemu socjalistycznemu rządowi.
Marine Le Pen ma ogromne powody do zadowolenia - jej partia po raz pierwszy w historii weszła do izby wyższej parlamentu. Front Narodowy wprowadzi do niej dwóch deputowanych wybranych na południu Francji, co szefowa FN Marine Le Pen uznała za "historyczne zwycięstwo".

Prawica odzyskuje kontrolę nad Senatem

Sukces odnieśli też konserwatyści z UMP - według częściowych rezultatów wyborów pośrednich odnawiających skład Senatu francuska prawica zdobyła w tym ciele 16 dodatkowych miejsc. Jak podają agencje, trend ten powinien znaleźć potwierdzenie w ostatecznych wynikach spływających z departamentów.

Dzisiejsze zwycięstwo jest niemal gwarancją odzyskania przez prawicę kontroli nad Senatem, którego członkowie są wyłaniani w wyborach pośrednich przez kolegium elektorów reprezentujących 95 proc. gmin. Kadencja tego gremium we Francji trwa 6 lat; połowa jego składu jest wymieniana co trzy lata.

Kolejna porażka Hollande'a

Niedzielne głosowanie to trzecie z rzędu niepowodzenie wyborcze dla rządzących socjalistów - po marcowych wyborach samorządowych i eurowyborach w końcu maja, w których Front Narodowy zdobył jedną czwartą głosów. Taki rozwój sytuacji to zły znak dla prezydenta Francois Hollande'a, którego poprzednik na tym stanowisku Nicolas Sarkozy powrócił do polityki z zamiarem startu w następnych wyborach prezydenckich w 2017 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (150)
Sukces francuskiej prawicy: Front Narodowy po raz pierwszy wchodzi do Senatu
Zaloguj się
 • qnqn

  0

  co za wysyp prawicowców na gw??
  Powiem tak... włoska prawicowa partia chce zniesienia sankcji wobec putina
  Orban, prawcowy rząd wegier, rząda zniesienia sankcji wobec putina.
  Francuzcy narodowcy rzadaja zniesienia sankcji wobec putina...
  Polscy patryjoci - idioci krzyczą... rozniesć multi kulti... tylko w tym lemieszu zakutych ciemnych łbów zapomnieli, ze putin ich sam wyzwoli z patrjotyczności.
  Poszerzcie swoje horyzonty historyczne i zdobądzcie się o trochę inteligencji, młodzieży... bo na tą chwilę jesteście dla mnie pustą, tępą masą... ja i tak zaraz zdechnę, taki wiek, ale żal mi waszej tępoty.

 • citisus

  0

  Może prawica uratuje Francję, zanim lewactwo całkowicie zniszczy ten kraj.

 • Andrzej Domagała

  Oceniono 1 raz -1

  Francji już nie ma.
  Fizycznie jeszcze istnieje ale to już pierwsze muzułmańskie Państwo w UE.

  latajacaeuropa.blogspot.com/2014_09_01_archive.html

 • kaszebe12

  Oceniono 1 raz 1

  -"Prawica" , "lewica" we Francji ? -Zwykla banda tych samych oligarchow.

 • harry_callahan

  Oceniono 2 razy 0

  Nareszcie zaczynają się ogarniać.

 • qsaewasw

  Oceniono 3 razy -1

  Dla Francji już nie ma ratunku 50% urodzeń dzieci to muzułmanie tylko patrzeć jak Francją zaczną rządzić bo oni mnożą się jak króliki .

 • maxym9

  Oceniono 2 razy 2

  Anglicy, Francuzi, Niemcy, Włosi, Hiszpanie wyhodowali sobie żmiję islamską, którą utrzymują a ona ich kąsa coraz skuteczniej. Mam nadzieję, że zaczną fundować islamistom bilety w jedną stronę, bez możliwości powrotu. Jak tam jestem, chwilami zastanawiam się czy jestem w Europie zachodniej.

 • badziewiak66

  Oceniono 3 razy 1

  Wyłonienie w wyborach prawdziwej , a nie podstawionej prawicy to gwarancja bezpieczeństwa dla każdego państwa. Przypomnę że w zeszłym tygodniu Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał związek brata i siostry za podlegający ochronie prawnej. Kazirodztwo zostało zalegalizowane. Już teraz głośno mówi się o udzieleniu ochrony prawnej związkom nieletnich i związkom nieletnich z dorosłymi. W Szwecji także sukces konserwatywnej prawicy. Wydarzenia których jesteśmy świadkami w okresie ostatnich 200 lat są były zaprojektowane. Najpierw kobietę nakłoniono do pracy by zwiększyć poziom płaconych podatków, Za pomocą chwytliwych ideologii skutecznie odciągnięto kobietę od domu i macierzyństwa. Wypromowano singielkę bez szacunku dla swego ciała i kobiecości. To musiało zakończyć się drastycznym spadkiem narodzin i załamaniem demografii. By wypełnić wyrwę międzypokoleniową stworzono multi-kulti. Wbrew temu co jest wydaje multi-kulti to nie tylko wypełnienie wyrwy międzypokoleniowej. Projektant zawsze chce osiągnąć kilka celów na raz. Jednymi z celów projektantów jest zmniejszenie populacji i budowa New World Order - jednego państwa światowego z jednym rządem. Projektant przewiduje , że to wywoła wielkie protesty społeczne dlatego w każdym państwie przykłada wielką wagę do budowy licznych służb specjalnych i lojalnego wojska. By zapobiec niebezpiecznym ruchom społecznym projektant wykłada wielkie pieniądze na budowę systemu permanentnej inwigilacji połączonego z lojalnym aparatem wymiaru sprawiedliwości. Temu służy wynalezienie mikrokontrolera KInesisKL02 i KInesisKL03 na bazie których budowane są już obecnie mikrodrony , które będą śledzić każdego. Już istnieje system inwigilacji który połączył w jedną sieć nasłuch, satelity, kamery przemysłowe i systemy inwigilacji cyfrowej ( internet, komórki, tablety, smartfony ). Widzieliście go w filmie "Enemy Of The State" ( wróg publiczny ). By go upowszechnić trzeba najpierw odebrać prawa obywatelskie. By odebrać te prawa trzeba stworzyć zagrożenie. W USA ten problem rozwiązano przez 9/11. W Europie służyć będzie temu właśnie Multi-Kulti. Po ataku na ISIS nastąpi fala ataków terrorystycznych w Europie lub stworzone zostanie wielkie zagrożenie atakami terrorystycznymi. Na wzór NDDA uchwalone zostanie odpowiednie prawo dla Europy. Imigranci będa tym pretekstem.

 • true_lysander

  Oceniono 3 razy 1

  I bardzo dobrze. Może jest szansa, że Francuzi jakimś cudem pogonią jeszcze islamistów ze swoich granic...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje