W Siedlcach odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Nie obyło się bez kontrowersji: "bardziej podobny do Papieża niż Prezydenta"

W Siedlcach odsłonięto pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Jestem wzruszony i wdzięczny, że właśnie tu powstał ten zasłużony i piękny pomnik - mówił podczas uroczystości jego brat Jarosław. Niektórzy mają jednak sporo zastrzeżeń co do tego, jak rzeźbiarz przedstawił zmarłego prezydenta...
Budowa pomnika zmarłego w katastrofie samolotu TU-154m prezydenta RP była możliwa dzięki zaangażowaniu społecznego komitetu - czytamy na stronie Prawa i Sprawiedliwości. Sam pomnik jest wykonany z brązu i wraz z cokołem ma ok. 6 metrów wysokości. Na granitowym postumencie stoi 2,5-metrowa postać śp. Lecha Kaczyńskiego."L. Kaczyński potrafił działać nawet w niesprzyjających warunkach"

W uroczystościach odsłonięcia pomnika wzięli udział m.in. parlamentarzyści oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. - Jestem wzruszony i wdzięczny, że właśnie tu w Siedlcach powstał ten zasłużony i piękny pomnik - mówił obecny w Siedlcach Jarosław Kaczyński. - Lech Kaczyński miał cechę, która jest nieczęsta: potrafił działać i potrafił być skuteczny także w sytuacjach niesprzyjających - dodał.

Szef PiS podkreślił też, że jego brat "na zawsze pozostanie w pamięci skromnym, niewynoszącym się człowiekiem, który został prezydentem Polski", a jego polityka "była polityką przemyślaną".

"Bardziej podobny do Papieża niż Prezydenta"

Sam wygląd pomnika nie wszystkim się jednak podoba. Na Twitterze skrytykował go m.in. Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, a także dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (578)
W Siedlcach odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Nie obyło się bez kontrowersji: "bardziej podobny do Papieża niż Prezydenta"
Zaloguj się
 • krzyzak1516

  0

  Wyglada an to, ze byl prezydentem w latach 1949 - 2010.

 • tepetoja

  0

  no to wsadzić mu na łeb te torbe po cukrze żeby choć do Papieża był podobny jak do siebie nie może

 • klakson49

  Oceniono 2 razy 2

  A kto to był?

 • tepetoja

  Oceniono 1 raz 1

  dziwny to pomnik....
  nieudacznik prezydęt miał przecież 150 cm wzrostu...
  a pomnik sugeruje że był wysoki...
  Ani wielki wzrostem ani wielki duchem kaczyński nie był - takie kłamstwa szybko znajdą swoje miejsce....na złomowisku...historii
  Choćby nie wiem jak chciał kłamca bliźniak zaczarować rzeczywistość - i tak mu sie nie uda.
  Współczuje mieszkańcom miasta Siedlce....
  jak to sie stało że dopuściliście do takiej żenady?

 • Pan Samogledzik

  Oceniono 5 razy -3

  Prześmiewcom mówimy NIE. Żal mi was, anonimowe ludziki piszące prześmiewcze komentarze. Przypomina mi to PR Ś.P. Pana Prezydenta z Małżonką przed katastrofą. Wszystkie media PLUŁY JADEM. Zwłaszcza TV i większość Gazet. Na szczęście o szydercach i prześmiewcach historia zapomni, bo wasze denne komentarze pojdą za 30 dni w kosmos....

 • 0721x

  Oceniono 2 razy 0

  czym te Siedlce naraziły się światu ?

 • slade1972

  Oceniono 1 raz 1

  "Bardziej podobny do Papieża niż Prezydenta"

  Bo ma dwie ręce i dwie nogi oraz głowę!

 • ministrant15

  Oceniono 2 razy 2

  Mean Mr. Mustard @zlypanmusztarda
  Obserwuj
  @szacki @kppis @jbrudzinski to jest pomnik na miarę naszych możliwości

  TAK!!!, ale nie powiedzielismy jeszcze ostatniego slowa.

  17:58 - 28 wrz 2014

 • gomelsky66

  Oceniono 1 raz 1

  Raz już była sielanka jak ukazał się w oknie na Powiślu.Teraz potrzebny jest"cud" i zacznie zbawca Polski zabiegać o ogłoszenie go świętym Głódz go poprze więc pójdzie jak z płatka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX