"Królikowski to wielki prawnik, o ogromnych kompetencjach. Nie podoba mi się styl Grabarczyka"

Odwołanie wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego nie ucieszyło Elżbiety Radziszewskiej z PO. Jak mówiła w TOK FM, to wybitny prawnik, który wielokrotnie pokazał wysokie kompetencje w czasie prac nad ustawami. - Nie bardzo mi się spodobał styl min. Grabarczyka. Ale wiadomo, że każdy szef ma prawo dobierać sobie współpracowników.
Jedną z pierwszych ważnych decyzji nowego ministra sprawiedliwości była rezygnacja ze współpracy z wiceministrem Michałem Królikowskim. Decyzja niespecjalnie spodobała się koleżance partyjnej Cezarego Grabarczyka - Elżbiecie Radziszewskiej. - Nie bardzo mi się podoba styl ministra. Pan minister miał takie prawo, ja mu tego nie odmawiam. Informacja o dymisji ani mnie nie ucieszyła, ani nie zmartwiła - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Według Radziszewskiej Królikowski wielokrotnie pokazał, że jest bardzo dobrym fachowcem. A to powinno być najważniejsze przy ocenie wiceministra. - Uważam, że nie mieszał pracy ze swoimi poglądami. Uważam, że to wielki prawnik. Czapki z głów. Jego kompetencje zostaną docenione. Poglądy to jego prywatna sprawa - uważa nowa wicemarszałek Sejmu.

Jak podkreślała Radziszewska, najlepszym dowodem wysokich kompetencji byłego wiceministra była jego druzgocąca ocena słynnego obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii".

Konwencja będzie. "Prędzej czy później"

Z porządku obrad po raz kolejny w tym miesiącu "spadło" głosowanie w sprawie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dla zwolenników dokumentu to kolejny dowód na polityczne wojny wokół bardzo poważnego problemu, jakim jest przemoc wobec słabszych.

- Konwencja wcześniej czy później zostanie przyjęta. Ale proszę wierzyć, czy to będzie teraz, za miesiąc, czy za trzy, to nic nie zmienia w przypadku kobiety, która została dziś rano skrzywdzona - uważa posłanka PO.

Radziszewska zaliczana jest do konserwatywnego skrzydła Platformy, więc nie odpowiedziała na pytanie Jacka Żakowskiego, jak zagłosuje w sprawie konwencji.

W przypadku przemocy wobec słabszych najważniejsza jest zmiana świadomości. A ten dokument nie zmieni świadomości człowieka, który krzywdzi innych, odreagowując swoje emocje. Świadomość mogą zmieniać kampanie społeczne. Ale każde działanie służące zmniejszeniu przemocy są działaniami słusznymi - stwierdziła.

Sprawą ratyfikacji konwencji posłowie mają się zająć w październiku.

Więcej o:
Komentarze (37)
"Królikowski to wielki prawnik, o ogromnych kompetencjach. Nie podoba mi się styl Grabarczyka"
Zaloguj się
 • henryabor

  0

  Radzisz komuś, a powinnaś sobie. Że jak cie nie kopulują, nie wierzgaj nogami! Królik to niewątpliwie wielki prawnik. I wielki pecjalista od prawa naturalnego! Powinien już dawno w spokoju ducha odejść na posadę do Łojców Łoblatów! A raczej nigdy takie ortodoksyjne indywiduum nie powinno zagrzać rządowego wicestolca wymiaru sprawiedliwości państwa póki co, z konstytucji jeszcze świeckiego!

 • politol59

  Oceniono 3 razy -1

  Takie słowa?, a gdzie wdzięczność Matce Partii, za funkcję, gabinet i inne frukta? A ad rem:
  potrzebni są w polityce fachowcy, a nie V kolumna CV.

 • and-j1

  Oceniono 7 razy -1

  Radziszewska spadła z balona. Żeby głupota jej miała skrzydła to ona by fruwała

 • belmondo1956

  Oceniono 6 razy 0

  Nareszcie wykopią tego katola

 • Oceniono 6 razy 0

  Kimże jest pani Radziszewska,że używa określenia "wybitny"?O ile wiem,nie ma ona kompetencji do takich ocen,poza... takim sobie gadaniem do byle mikrofonu!

 • Karol Kusiak

  Oceniono 6 razy 2

  Kościół tego Grabarczykowi nie wybaczy i pójdzie do piekła razem z Wesołowskim

 • drasyr

  Oceniono 7 razy 3

  Radziszewską i Królikowskiego łączą ścisłe więzi ortodoksyjno klerykalne. Brawo dla Grabarczyka za decyzję powstrzymania zapędów skrajnie konserwatywnych bo jednak chcemy być nowoczesnym społeczeństwem a nie talibanem.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 5 razy 3

  Nie o znajomosc prawa tu idzie, Sz.Pani Radziszewska...Sprawa jest prosta - na stanowisku rzadowym nie mozna sluzyc dwom panom - albo kariera polityczna - albo sluzba Bogu i jego ziemskim NAMIESTNIKOM...a to, co reprezentuje ten talib musi byc niedopuszczalne...

 • candid13

  Oceniono 5 razy 5

  Radziszewska i Krolikowski to kwintesencja zacofania i klerykalizmu. Dma w taka sama tube.
  Reprezentanci kosciola prowincjonalnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX