W PiS nowe reguły kontaktów polityków z mediami. "Kaczyński powiedział: kto się nie zastosuje, wylatuje z list"

25.09.2014 20:02
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

W PiS od czwartku obowiązują zmodyfikowane zasady medialne - ustaliła PAP w rozmowach z politykami PiS. Listę polityków, którzy będą mogli wypowiadać się na określone tematy, będzie zatwierdzał m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński.
Parlamentarzyści, którzy się nie zastosują do tych reguł, mogą nie otrzymać miejsca na listach wyborczych - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od polityków partii.

Wieczorem odbyło się specjalne posiedzenie klubu PiS poświęcone regułom kontaktu polityków z mediami. Zmiany ogłosił parlamentarzystom prezes Kaczyński.

- Spotkanie dotyczyło naszych wewnętrznych regulacji dotyczących obecności w mediach, przekazu. Ustaliliśmy reguły, które pozwolą nam jeszcze bardziej punktować PO i przedstawiać nasz program i zamierzenia - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

Kto się nie zastosuje, wylatuje

Jak wynika z rozmów PAP z posłami PiS, nowym rozwiązaniem będzie lista osób, które będą wypowiadać się w mediach na dany temat - ma ją akceptować osobiście prezes PiS, a w trakcie kampanii wyborczych szefowie sztabów wyborczych. W wypadku kampanii samorządowej będzie to kierujący sztabem Joachim Brudziński.

- Prezes Kaczyński zapowiedział, że jak ktoś nie będzie stosował się do nowych zasad, wylatuje z list wyborczych. Będą bezwzględnie przestrzegane. Będzie sprawdzane nie tylko, kto chodzi, ale co mówi - relacjonował PAP jeden z posłów PiS.

PiS już w przeszłości wprowadzał zasady kontaktu polityków z mediami. Ostatnio w listopadzie 2013 r. ustalono, że za występy polityków w mediach niekonsultowane z biurem prasowym partii miałyby grozić kary, w tym wyrzucenie z klubu i list wyborczych. Najnowsza decyzja ma - według rozmówców PAP - bardziej zmotywować polityków PiS do przestrzegania reguł kontaktów z mediami, szczególnie w obliczu kolejnych kampanii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Zobacz także
Komentarze (442)
W PiS nowe reguły kontaktów polityków z mediami. "Kaczyński powiedział: kto się nie zastosuje, wylatuje z list"
Zaloguj się
 • przytomny2

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Hofman , punktuj pan samego siebie i swoją bezdenną GŁUPOTĘ!

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  dyktatorze śmierdzącego pisuaru czy twoje przydupasy mogą chociaż puszczać bąki do swoich gaci bez twojego zezwolenia???

 • potulny186

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież to już było. Zresztą o tym w reportażu . Pamiętam jak członek PiS Cymański pukał w mikrofon tvn24 i mówił " nie do tego". I co? o goowno. Szybko się z tego wycofał maleńki rozbójnik. Siedzi to to po nocach, ze starości nie musi długo spać , to wymyśla głupoty. Ale oby tak dalej, za mówcą wszechasów tow. Gomułką. "Tow, przed wojną nie mieliśmy nić , dziś mamy dwa razy tyle; tow. przed wojną staliśmy nad przepaścią, dziś zrobiliśmy krok do przodu. JAREK JESTEŚ GENIUSZEM.

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  demokracja według prezesa tylko przydupasy będą mogli głosić słowo prezesa po za tym Hofman o swoim członku Karski jak się spędza urlop za granicą (meleksy) i tym podobne nic dodać nic ująć

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 3 razy 3

  Proponuję listę tematów:
  Hofman: tylko o swoim ch..u
  Karski: meleksy i pojazdy elektryczne
  Lidia Dudziak: osły i kopulacja
  Krystyna Pawłowicz: kultura i savoir-vivre
  (Tak, aby każdy wypowiadał się na tematy dobrze mu znane)

 • kmicic-1-1

  Oceniono 3 razy 3

  Jarek faktycznie prowadzi PiS do upadku, kto się odważy i pogoni tego oszołoma.

 • miroslawa133

  Oceniono 2 razy 2

  Bo moja racja jest mojsza niż twojsza, moja racja jest najmojsza...

 • ryllaa

  Oceniono 3 razy 3

  Tak w rozumieniu pisuarstwa wygląda demokracja!

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 2

  Biedny ten johniii - zostawili go samego na sluzbie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje