W PiS nowe reguły kontaktów polityków z mediami. "Kaczyński powiedział: kto się nie zastosuje, wylatuje z list"

25.09.2014 20:02
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

W PiS od czwartku obowiązują zmodyfikowane zasady medialne - ustaliła PAP w rozmowach z politykami PiS. Listę polityków, którzy będą mogli wypowiadać się na określone tematy, będzie zatwierdzał m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński.
Parlamentarzyści, którzy się nie zastosują do tych reguł, mogą nie otrzymać miejsca na listach wyborczych - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od polityków partii.

Wieczorem odbyło się specjalne posiedzenie klubu PiS poświęcone regułom kontaktu polityków z mediami. Zmiany ogłosił parlamentarzystom prezes Kaczyński.

- Spotkanie dotyczyło naszych wewnętrznych regulacji dotyczących obecności w mediach, przekazu. Ustaliliśmy reguły, które pozwolą nam jeszcze bardziej punktować PO i przedstawiać nasz program i zamierzenia - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

Kto się nie zastosuje, wylatuje

Jak wynika z rozmów PAP z posłami PiS, nowym rozwiązaniem będzie lista osób, które będą wypowiadać się w mediach na dany temat - ma ją akceptować osobiście prezes PiS, a w trakcie kampanii wyborczych szefowie sztabów wyborczych. W wypadku kampanii samorządowej będzie to kierujący sztabem Joachim Brudziński.

- Prezes Kaczyński zapowiedział, że jak ktoś nie będzie stosował się do nowych zasad, wylatuje z list wyborczych. Będą bezwzględnie przestrzegane. Będzie sprawdzane nie tylko, kto chodzi, ale co mówi - relacjonował PAP jeden z posłów PiS.

PiS już w przeszłości wprowadzał zasady kontaktu polityków z mediami. Ostatnio w listopadzie 2013 r. ustalono, że za występy polityków w mediach niekonsultowane z biurem prasowym partii miałyby grozić kary, w tym wyrzucenie z klubu i list wyborczych. Najnowsza decyzja ma - według rozmówców PAP - bardziej zmotywować polityków PiS do przestrzegania reguł kontaktów z mediami, szczególnie w obliczu kolejnych kampanii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Zobacz także
Komentarze (442)
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 813 razy 729

  PiSowcy innym zarzucają pruski ordnung , czyli zaprzeczenie demokracji

  żądają pakietu demokratycznego dla siebie w Sejmie

  a w swoich szeregach stosują zamordyzm bolszewicki

  teraz bez pisemnej zgody nawet członkowie tej bolszewickiej nie maja prawa puścić ,,cichacza'' w gacie

 • taroudant

  Oceniono 715 razy 649

  Wielki starch Kurdupla jest zrozumiały - to on ma mieć monopol na bredzenie, a konkurencja w Pisie jest gigantyczna.

 • antoszek22

  Oceniono 419 razy 389

  Na doradcę d/s PR powinni zatrudnić tego osła z ZOO w Poznaniu.
  Gość w dwa dni potrafił zmobilizować pół Polski w obronie kontaktów heteroseksualnych i rodziny na swoim.
  Mozna powiedzieć, że narodził się nowy poważny kadydat na prezydenta z ramienia PIS z obiecującym poparciem na starcie..
  Wystarczy schować mu długie uszy pod moherowym beretem .

 • dokto

  Oceniono 306 razy 284

  Prezes interweniował w sprawie osłów bo ustalili, że w sprawie zabaw siusiakiem ma się wypowiadać tylko gwardzista przyboczny ..... nie przypomnę sobie jak się nazywał ... ale na pewno wiecie o kogo chodzi;)

 • 7ogamihcra

  Oceniono 228 razy 218

  A którzy przyszli posłowie z pisiu będą mieli upoważnienie od JarosławaPolskeZbawa na wypowiadanie się na temat kopulacji osłów.
  Temat to ważny...na skalę ogólnopolską...i na skalę rozumków posłów i radnych z pisiu.

 • nexxy

  Oceniono 228 razy 212

  Listę chętnych do skorzystania z toalety zweryfikuje osobiście Prezes.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje