Wardęga podbił internet swoim filmem o pająku. Czy zagroził życiu ludzi? Prokuratura ma zgłoszenie

Wielki pająk głodny ludzkiej krwi przemierzał ulice Warszawy. Ludzie na jego widok wpadali w panikę, krzyczeli i uciekali - to prosta fabuła filmu Sylwestra Wardęgi, który w serwisie YouTube obejrzało już ok. 95 mln ludzi. Okazuje się, że znany ?youtuber? może mieć problemy z prawem z związku ze swoim dziełem - informuje Dziennik.pl.
"Potwierdzam, iż do Prokuratury Rejonowej w Mławie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 160 §1 Kodeksu karnego przez pana Sylwestra Wardęgę. Prokurator zapoznał się z jego treścią. Czynności sprawdzające trwają do 30 dni. W tym czasie zostanie podjęta decyzja, czy postępowanie zostanie wszczęte, czy też nie" - przekazał serwisowi Dziennik.pl prokurator rejonowy Janusz Marcysiak.

Wardędze mogą grozić 3 lata za kratami

Za co może odpowiadać Wardęga? Artykuł Kodeksu karnego, z którego mógł popełnić przestępstwo, mówi o narażeniu innej osoby na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Według Dziennik.pl chodzi o to, że pies w przebraniu pająka, który wziął udział w nagraniu kontrowersyjnego filmu, mógł wystraszyć kogoś tak bardzo, że ten dostałby zawału. Wardędze może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

- Zawsze bierzemy takie rzeczy pod uwagę [że ktoś może przestraszyć się za bardzo - red.]. Ale robię to 3 lata, straszyłem już wcześniej i jeszcze taka sytuacja się nie zdarzyła - powiedział "youtuber" w TVP Info. Dodał, że w jego filmach nigdy nie grają podstawieni statyści, a ludzie są straszeni naprawdę.

Nie pierwszy konflikt z prawem

Sylwester Wardęga to znany na całym świecie autor filmów zamieszczanych w popularnym serwisie YouTube. Tematyką jego prac są interakcje z nieświadomymi nagrywania przechodniami, policjantami i strażnikami miejskimi. Stróżów prawa Wardęga filmował wiele razy, próbując udowodnić, że nie cieszą się dobrą kondycją fizyczną i sprawdzając, jak zareagują w nietypowych sytuacjach, takich jak np. propozycja odbycia stosunku z atrakcyjną dziewczyną udającą zagraniczną turystkę.

Jego filmy wielokrotnie wzbudzały kontrowersję, a Wardęga popadał w związku z nimi w konflikt z prawem. Wielokrotnie był karany mandatami, a, jak pisze Dziennik.pl, "żoliborska policja złożyła wniosek o ukaranie go za brak zgłoszenia działalności gospodarczej do ewidencji. Sąd ukarał go zaocznie grzywną w wysokości 1500 zł".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (171)
Wardęga podbił internet swoim filmem o pająku. Czy zagroził życiu ludzi? Prokuratura ma zgłoszenie
Zaloguj się
 • bronek77

  0

  Nic nie będzie z tego oskarżenia o 'bezpośrednie' narażenie, o ile nie będzie konkretnej wystraszonej osoby, która była chora na serce, i było ryzyko, że ta konkretna osoba na zawał zejdzie ;)

  Bzdura, nie ma żadnego ryzyka, że z tego artykułu go skażą.

 • 0

  Dajcie spokój Sylwkowi , mamy w końcu dobrych siatkrzy i Sylwka więc jest się czym pochwalić!

 • Grand Granada

  Oceniono 2 razy 0

  tak Wardęga znalazł sposób na zarobienie grosza bo ma pomysł to teraz przez straszone osoby będą chciały odszkodowanie i przy okazji sady zarobią. Wredny rząd i wredni ludzie......

 • 0

  pop...ło kogoś, to trzeba by było oskarżyć wszystkich którzy tworza horrory itp,a co z tymi którzy robią prawdziwy horror dzieciom i zwierzakom,mnie strasznie rozśmieszył ten filmik

 • Oceniono 1 raz -1

  Jak zwykle prokuratura ma zgloszone "Bardzo POWAZNE" przekroczenie! tylko szkoda, ze sprawy i wykroczenia naszych politykow nie sa tak skrupulatnie wyjasniane! Kolesiostwo panuje nam! Pan Sienkiewicz..Pan Belka..nie wspominajac juz o naszym nowym Marszalku Sejmu dobrze sie maja. Pewnie, ze nic im nie zrobia bo kazdy siedzi u kazdego w kieszeni..

 • belmondo1956

  0

  To co robi prokuratura to horror narażający na ................................................

 • mgkgk

  0

  jako mały chłopiec robiłem masowo takie przestępstwa: w różnych miejscach zostawiałem gumowe żmije, pająki i jaszczurki

 • palectorunski

  Oceniono 8 razy 0

  KIM WY JESTEŚCIE OBROŃCY TEGO ŁOBUZA??? Pokoleniem jełopów dla których liczy się tylko siano?? CZYM WAM TAKI DRAŃ IMPONUJE??? Bawieniem się i zarabianiem cudzym kosztem?? Sławą zdobytą w ten sposób? N I E P O J Ę T E...

  Ani mnie to ziębiło, ani grzało, ale byłem przekonany, ze gość to nakręcił z paczką znajomych... Jeżeli to naprawdę byli przypadkowi ludzie, to jestem w szoku... Gdyby mi jakiś gnojek wyciął taki numer to nie wiem, czy by sprawy w prokuraturze doczekał...

  Facet działał z najniższych możliwych pobudek i to TOTALNA ABERRACJA, że zamiast drżeć w celi o swoje cztery litery szwenda się jeszcze dumny z siebie po lansujących go skretyniałych mediach. A do tego tłuszcza go faktycznie podziwia... ŻENUJĄCE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX