Brytyjczyk pojechał walczyć w Syrii. Zginął. Matka obwinia lotnisko: Mogli go zatrzymać

Ibrahim Kamara, znany również jako Khalil al-Brittani, zmarł podczas wtorkowych bombardowań wojsk amerykańskich w syryjskim Aleppo. Wyjechał tam, by dołączyć do dżihadystów. - On nigdy nie lubił przemocy - mówi w rozmowie z ?Guardianem? matka chłopaka i o jego śmierć obwinia lotnisko.
Według doniesień dżihadystów we wtorkowych nalotach amerykańskich sił powietrznych na ogarnięte wojną Aleppo zginęło ok. 50 osób. Wśród nich - jak podają brytyjskie media, m.in. Channel 4 i "Guardian" - miał być 19-letni Kamara. Do Syrii poleciał w lutym, by walczyć w grupie powiązanej z Al-Kaidą przeciwko siłom prezydenta Baszara al-Asada. Wg Channel 4 był jedną z pięciu brytyjskich ofiar wtorkowego bombardowania.

Matka: Dobry chłopak był

19-latek od zawsze "marzył o męczeństwie" - pisze o nim "Guardian". Oddaje głos matce Kamary, która go broni: - On był normalnym chłopakiem. Miał przyjaciół w szkole. Musieli mu zrobić pranie mózgu. W lutym zadzwonił do mnie i poinformował, że jest w Syrii. Powiedział, żebym do niego nigdy nie dzwoniła.

- Dowiedzieliśmy się o śmierci Ibrahima z wiadomości wysłanej do mojego młodszego syna - opowiada kobieta. - Dżihadyści wysłali zdjęcie martwego Ibrahima z podpisem "Gratulacje, twój brat stał się męczennikiem".

Wina lotniska? Bo mogli go zatrzymać

Matka nastolatka największy żal ma do obsługi lotniska, która pozwoliła Ibrahimowi wylecieć do Syrii: - Nie mogę zrozumieć, dlaczego nie zatrzymano go podczas kontroli. Posługiwał się przecież kradzionym paszportem swojego 15-letniego brata.

Brytyjskie MSZ stara się zweryfikować informacje o rzekomej śmierci Kamary. - Jesteśmy świadomi doniesień o śmierci brytyjskiego obywatela. Jedyne zdjęcie mogące potwierdzić tożsamość ofiary jest zamieszczone na Facebooku. Ciało jest w czarnym worku i pokryte piaskiem - oświadczył resort.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (176)
Brytyjczyk pojechał walczyć w Syrii. Zginął. Matka obwinia lotnisko: Mogli go zatrzymać
Zaloguj się
 • videsur

  0

  no to jest teraz w swoim islamskim niebie i ma nagrodę od Mahometa 50 dziewic jak każdy ich bojownik to chyba dobrze nie?

 • pakiet3

  0

  to dobrzy że pojechał i się rozerwł .lepiej tam u swoich niż tu

 • Jerzy Kaltenberg

  0

  "On nigdy nie lubił przemocy - mówi w rozmowie z "Guardianem" matka chłopaka i o jego śmierć obwinia lotnisko." Lotnisko? czy może lotnictwo? Lotników? Kto u was pisze te bzdety?

 • janulo01

  0

  Super sprawa: jednego islamskiego psa mniej ! Dobry islamista, to martwy islamista ! ..bał (się) ich pies !

 • kniazwitold

  0

  To tylko pokazuje na jakim poziomie zidiocenia i niedorozwoju umysłowego żyją muślimy w europie - lotnisko miało zatrzymać synka, żeby nie leciał zabijać ludzi... ja pierd.le.

 • psychedelicjusz

  0

  "On nigdy nie lubił przemocy - mówi w rozmowie z Guardianem matka chłopaka"
  no jasne... cóż za wrażliwy młody człowiek... pewnie nawet płakał zawsze gdy gwałcił...

 • bezprym47

  0

  Brytyjczyk?

 • gelbigel

  0

  czy z pobliskich budynków wypadły szyby?

 • emeryt21

  0

  Brytyjczyk ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX