"Rz": W czwartek wniosek o odwołanie Królikowskiego. Zastąpi go prawdopodobnie prof. Monika Płatek

Wiceminister Michał Królikowski odchodzi z Ministerstwa Sprawiedliwości. W czwartek nowy minister Cezary Grabarczyk złoży wniosek o jego odwołanie. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie prof. Monika Płatek - donosi "Rzeczpospolita".
Nowy minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk jeszcze we wtorek w Radiu TOK FM nie chciał ujawnić, czy złoży wiceministrowi propozycję pozostania w resorcie. Stwierdził tylko, że Królikowski "przekroczył granice zaangażowania ideowego". - Nie odnoszę się do kwestii związków Michała Królikowskiego z Kościołem. Tylko wydaje mi się, że w pewnym zakresie decyzje, które podejmował, były motywowane nieco inaczej, niż ja to ujmuję - powiedział Grabarczyk.

Chodzi o batalię, dzięki której nazwisko wiceministra stało się głośne. Bo to na podstawie przygotowanych przez Królikowskiego opinii Jarosław Gowin - ówczesny minister sprawiedliwości - kwestionował zasadność ratyfikowania przez Polskę Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Minister zarzucał, że dokument zniszczy tradycyjny model małżeństwa. Dla wielu komentatorów kłótnia wokół konwencji dała początek politycznej karierze słowa "gender". Bo to nikt inny jak wiceminister Królikowski wytaczał argumenty, że w konwencji pojawia się płeć kulturowa, co stwarza zagrożenie małżeństwami homoseksualnymi, adopcją dzieci przez gejów.

Kiedy Cezary Grabarczyk przyjechał w poniedziałek do Ministerstwa Sprawiedliwości, Michała Królikowskiego, najbardziej znanego wiceministra, nie było w budynku. Jak poinformował w "Poranku Radia TOK FM" nowy szef resortu, Królikowski "reprezentuje Polskę poza granicami kraju".

Więcej na stronie "Rz" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!  

Więcej o:
Komentarze (121)
"Rz": W czwartek wniosek o odwołanie Królikowskiego. Zastąpi go prawdopodobnie prof. Monika Płatek
Zaloguj się
 • johniii

  Oceniono 3 razy -1

  No to sluby deviantow PEWNE , eutanazja emerytow i legalizacja marichuany - to PRIORYTETY

 • johniii

  Oceniono 3 razy -1

  Grabarczyk odwołał wiceministra Królikowskiego bo byl zbyt inteligentny aby z nim pracowac.

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Swego czasu duże kontrowersje wywołały słowa prof. Płatek o tym, że w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, co w związkach heteroseksualnych, które padły podczas debaty „Prawodawstwo UE w sprawie praw kobiet i statusu homoseksualizmu” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Prof. Płatek przeszła niepokojącą ewolucję w kierunku skrajnego feminizmu i lewactwa. Wyrosła na główną ideolożkę tego nurtu, obok prof. Magdaleny Środy i prof. Małgorzaty Fuszary. Poza tym skrajnie nienawidzi Kościoła i atakuje Jana Pawła II

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Prof. Płatek nie jest byle kim. To prawniczka z Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertka z dziedziny prawa karnego i częsty gość mediów. Jest przy tym związana z ruchem feministycznym. Dziwne, że dla osoby z tak "postępowego" środowiska nagle istotne stało się czyjeś pochodzenie etniczne. Zwłaszcza w kontekście niedawnej antynacjonalistycznej histerii wywołanej przez zmanipulowany – jak się okazało – materiał TVN o "prawdziwych Polakach".

  Jeszcze dziwniejsze jest, że pani profesor nie zna podstawowych faktów na temat ważnej postaci historycznej. Niezależnie od tego, co prof. Płatek myśli o Janie Pawle II i jego dokonaniach, to powinna wiedzieć, że rodzice papieża byli Polakami. A matka Karola Wojtyły pochodziła z okolic Bielska, które to miasto zbyt dużo związków z Ukrainą nie ma.

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Wiekszego debila nie mozna bylo znalezc na min. anarchii

 • johniii

  Oceniono 3 razy -1

  został wysłany I sie nie, pojawi się wkrótce.
  .

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Madry czlowiek w PO sie nie uchowa. Grabarek pogrzebal juz raz jeden resort a teraz pogrzebie resort sprawiedliwosci. Grabarek to straszna kreatura - rozlazly, przyglupi, wierny czlonek sitwy.

 • 2marcus

  Oceniono 6 razy 0

  Prof. Płatek, ta od stwierdzenia, że "w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci a często więcej niż w różnopłciowych" będzie nowym WICEMINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI!!! Wstyd i kompromitacja, pierwsza kobiecina-oszołom w rządzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX