Połącz kropki w pentagramie. Satanistyczne broszury w szkołach na Florydzie na równi z egzemplarzami Biblii

Członkowie The Satanic Temple (Szatańskiej Świątyni) rozpowszechniają materiały promujące satanizm w szkołach jednego z hrabstw na Florydzie, po tym jak lokalny sąd zezwolił organizacjom ateistycznym na udostępnianie swoich materiałów. Wcześniej swoje broszury rozpowszechniały tam grupy chrześcijańskie.
O sprawie piszą amerykańskie media, m.in. Huffington Post.

Członkowie Satanic Temple przemierzają szkoły w hrabstwie Orange na Florydzie, udostępniając uczniom broszury zatytułowane "Wielka księga łamigłówek dla dzieci satanistycznych" ("The Satanic Children's Big Book of Activities"). Uczniowie znajdą w niej m.in. kolorowanki, rebusy czy wykreślanki. Wszystko utrzymane w tematyce satanistycznej.

Alternatywa dla Jezusa

- Wszystkie dzieci w tych szkołach dobrze znają religię chrześcijańską i jej Biblię. To może być ich pierwszy kontakt z rzeczywistymi praktykami satanizmu. Uważamy, że wielu uczniów będzie zainteresowanych tym, co mamy do zaoferowania - oświadczył Lucien Greaves, rzecznik The Satanic Temple. Jak czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Satanic Temple, poza kolorowankami "wśród udostępnianych materiałów mają się znaleźć ulotki związane z dogmatami organizacji, filozofią i praktykami satanizmu, a także informacje o prawie do praktykowania satanizmu w szkołach".

"To chrześcijanie otworzyli furtkę dla satanistów"

Celem The Satanic Temple - podobnie, jak np. Kościół Latającego Potwora Spaghetti - jest promocja sekularyzmu i ateizmu, o czym organizacja ta pisze m.in. na swojej stronie internetowej. Na początku roku zasłynęła z planów postawienia w Oklahomie pomnika Szatana w odpowiedzi na monument Dziesięciorga Przykazań, jaki powstał z inicjatywy republikańskiego polityka.

Jak podkreśla w oświadczeniu Greaves, członkowie Świątyni sami nie wpadliby na pomysł promocji satanizmu w szkołach, gdyby wcześniej kuratorium nie pozwoliło na rozpowszechnianie Biblii i religijnych broszur: - Wierzymy bowiem, że konstytucyjne wartości naszego kraju są lepiej pielęgnowane, jeśli zachowuje się rozdział państwa od Kościoła.

- Jeśli jednak rady szkół publicznych pozwalają na dystrybucję pełnych wydań Biblii i innych religijnych materiałów uczniom w hrabstwie Orange na Florydzie, uważamy za naszą powinność, aby zapewnić tym uczniom dostęp do zróżnicowanych opinii religijnych. Nie możemy stać bezczynnie, kiedy głos jednej religii dominuje dialog i wprowadza propagandę wśród młodzieży - argumentował Greaves.

Równouprawnienie dla ateistów

W zeszłym miesiącu sąd na Florydzie zadecydował, że jeśli okręg szkolny w tym hrabstwie zezwala organizacjom chrześcijańskim na rozpowszechnianie w szkołach Biblii i innych materiałów o charakterze religijnym, takie same prawa muszą przysługiwać także grupom ateistycznym.

Wcześniej David Williamson z organizacji Central Florida Free Thought Community pozwał dystrykt za brak zgody na udostępnienie szkołom niechrześcijańskich materiałów o takich tytułach, jak "Jezus nie żyje" czy "Dlaczego nie jestem muzułmaninem". Sędzia oddalił rozprawę po tym, jak kuratorium wydało zgodę na dystrybucję materiałów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (18)
Połącz kropki w pentagramie. Satanistyczne broszury w szkołach na Florydzie na równi z egzemplarzami Biblii
Zaloguj się
 • Rafał K-a

  Oceniono 2 razy 2

  Wy poganie kładziecie po jednej stronie wagi jedyną Prawdę jaką jest Chrystus, Bóg w Trójcy Prawdziwy a po drugiej stronie ateizm, własne bożki czy demony. Było wielu takich przed Wami , zajrzyjcie do Starego Testamentu gdyż historia się powtarza. Niech Bóg da Wam Światło Prawdy, póki żyjecie.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 0

  kosciol w Hanowerze z pentagramem na wiezy (i gwiazda dawida), apage Satanas!
  www.zoonar.com/photo/marktkirche-mit-pentagram-und-judenstern_821571.html

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 10 razy 6

  Od początku mówiłem że bezmyślność chrześcijan w próbach wciśnięcia się gdzie popadnie ugryzie ich w ich własne 4 litery - no i proszę!

 • marac

  Oceniono 18 razy 8

  Drogi katoliku! Ty też jesteś ateistą. Przecież nie wierzysz w Zeusa, Allaha, Baala, Odyna i tym podobne zabobony - prawda? My po prostu poszliśmy o jednego boga dalej.

 • compagno

  Oceniono 17 razy 5

  Satanizm to religia jak każda inna. Ja osobiście jestem skłonny wierzyć co najwyżej w Latającego Potwora.

 • 1warren

  Oceniono 40 razy 20

  Dlaczego tylu oburzonych. Przeciez szatan i bog to postacie z tej samej bajki. Nie oddzielajcie sierotki Marysi od krasnoludkow.

 • 410insidejob

  Oceniono 24 razy -6

  Propaganda satanistyczna w USA jest juz wszedzie teraz tylko dzieci zakodowac od malego and the cycle is complete. To jest to samo jak kolorowanki nazistow w latach trzydziestych. Pieklo na ziemi gotoja nam Amerykanie.

 • emeni

  Oceniono 40 razy 10

  No i bardzo dobrze. Wolnosc religijna oznacza, ze kazdy moze wierzyc w co chce. Niewazne w co. Istotne jest natomiat przestrzeganie prawa, takiego samego dla wszystkich - bez wzgledu na wyznanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX