Komentarze (172)
"Do Rzeczy" lustruje prof. Kieżuna. Nawet prawica zniesmaczona: "Obsesja", "szkalowanie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • baby1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak długo jeszcze będą wyciągać te PRL-owskie śmieci?

 • makuzy

  Oceniono 2 razy 2

  Niech sobie prowicowcy od razu jaja poucinają. Po co tak na raty...

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 5 razy 3

  Walcząc z Szatanem uważaj, by się w niego nie zamienić.
  Przypuszczalnie nie jeden stary esbek patrząc na działania co poniektórych myśli sobie "zupełnie, jak ja w tamtych czasach". Dokładnie taka sama nienawiść do prawdziwych i wyimaginowanych wrogów ludu.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy -4

  Rozumiem, Kieżun nie był jedynym..

  Tego czego nie rozumiem, to tego, że, szczególnie w ostatnich latach, kiedy pozwolił z siebie zrobić ikonę prawicy (podobną do tej jaką w swoim czasie okrągłostołowe pomioty zrobiły z i LW i z Bartoszewskiego i z Geremka i z Kuronia ) nie ujawnił wcześniej samemu swojej mało chwalebnej przeszłości.

  Zawiódł zaufanie, wyrządził szkodę bardziej w kategoriach etycznych niż politycznych

  Kolejny "autorytet", wzorzec szlak trafia.

  Cenckiewicza, wywodzącego się z resortowego środowiska i demaskującego wcześniej podobne kompromitujące fakty wśród resortowej ikony jaką był LW można zrozumieć.

  Kieżun-em buduje swoją bezstronną wiarygodność..

 • faustxyz

  Oceniono 1 raz 1

  Cenckiewicz po prostu wchodzi w podkute buciory swojego dziadka. Romaszewska nie ma oporu i przy okazji bez sensu bluzgnęła na GW. Ziemniakiewicz, czy jak tam temu spaślakowi, łatwo wszystkich obsztorcowuje, wszak on nigdy się nie narażał, nie angażował w niebezpieczne sprawy - jego dewiza - komfort osobisty ponad wszystko, aby mu tylko nic w trawieniu nie przeszkadzało - z pluszowego fotela łatwo o proste osądy. Btw jeśli to prawda, to ja nie podejmuję się oceny 92-latka. Znam tę postać jedynie z kabaretowych wyskoków Sobeckiej: "jak to pan nie wie co o tym napisał wielki prof. Kieżun", "prof. Kieżun to, prof. Kieżun tamto". Skoro to taki antysemita, to nie dziwota, że to taki bezcenny okaz dla moherów.

 • munkela

  Oceniono 6 razy 0

  Prawica oburzona a sam Witold Kieżun mowi o sobie jako o "autentycznym Chrześcijaninie".

  Do tej pory mielismy "prawdziwych katolikow" teraz dochodza nam "autentyczni chrzescijanie".

  Oczywiscie, obie grupy znajduja sie jedynie wsrod dzialaczy i zwolennikow PiS-u i jego wszelkich przybudowek.

  Co z cala reszta narodu ? Moze to wcale nie jest narod ?

  P.S. Zastanawiajace dla mnie jest to, ze wszelkie negatywne w swej tresci wypowiedzi o kimkolwiek kto byl POWSTANCEM WARSZAWSKIM , sa dla prawicy nie do przyjecia.

  Z powstancow robi sie postacie ze spirzu. Raz bohater, zawsze bohater!

  W ten sam sposob tzw. prawica podchodzi do np.sztuki filmowej.

  W/g prawicy zolnierze broniacy Westerplatte zachowywali sie jak przyslowiowe uczennice ze szkoly dla panienek z "dobrych domow".
  Nie pili wodki, Boze bron nie kleli , nie .... mniejsza z tym czego to jeszcze nie robili.
  Wazne iz byli to ludzie , wedlug prawicy , zachowujacy postawe "bohatersko-spirzowa".

  Tego, ze wojna to brud,wszy,glod i czesto strach dochodzacy do stopnia strachu zwierzecego kiedy dziala juz tylko instynkt samozachowawczy, PiS-owcy i ich zwolennicy absolutnie nie przyjmuja do wiadomosci.

 • krzywelustro

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś mnie powszechne oburzenie prawicy nie dziwi.
  Gdyby Cenckiewicz zlustrował Ojca Rasputina z Torunia i przedstawił w tej sprawie najbardziej miażdżące, cała prawica byłaby jeszcze bardziej zniesmaczona.

 • slawek221ggwro

  Oceniono 6 razy 2

  cenckiewicze i takie tam typy to stare szmaty

 • bns_lukasz

  Oceniono 6 razy 2

  Co za plugawe gnidy, mendy i szmaty...tyle w temacie.

 • dragon1952

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawy jestem iluż to ludzi ,,dorzeczy,,posłało do na tamten podobno lepszy świat.

 • abstracto

  Oceniono 4 razy 0

  Zostawmy w spokoju Kieżuna jako człowieka... Skupmy się lepiej nad jego książkami. Np: "Patologią transformacji". Tam Kieżun umieścił cyfry, a to nie ma niczego wspólnego z jego życiorysem. Jeśli te cyfry są prawdziwe, to mamy o czym pogadać....

 • sirseb

  Oceniono 5 razy 5

  rydzyki i pisaki w szpagacie

  :D

 • euoplocefal

  Oceniono 10 razy 2

  Jeszcze niedawno zaprzeczał, że w AK byli antysemici, a teraz się okazuje, że sam denuncjował ludzi za semickie pochodzenie. Takie to mamy w III RP autorytety. Nic tylko w gębę napluć jednemu z drugim.

 • vito60

  Oceniono 7 razy 5

  Cenckiewicz, Ziemkiewicz i inni, którzy nie mają w swych życiorysach żadnego powodu do chwały, po bolszewicku szukają plam w przeszłości ludzi odważnych. Tchórze nie byli w kręgu zainteresowania ubecji, stąd ich " czyste" kartoteki.

 • zocha688

  Oceniono 7 razy 7

  sku...syny, nie uszanuja niczego i nikogo. to gazeta pisiorow

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 2

  No jak Ziemkiewicz wypowiada się w obronie Lecha Wałęsy (pośrednio), to ja się tylko cieszę, że zrobiłem zapasy cukru i sznurka do snopowiązałki.

  W razie czego cukier zjem, a sznurek u jakiegoś chłopa na kartofle wymienię.

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 3

  Zawsze wiedziałem że Cenckiewicz i ta gazecina w której się produkuje to szmaty

 • kogoko

  Oceniono 10 razy 0

  ale zaraz... rzygacie na "do rzeczy" i autorów tekstu, a ja się pytam: napisali prawdę, czy nie?
  Tylko to jest ważne.

 • norton2

  Oceniono 8 razy -4

  Tych eunuchów i skqrwysynów na SZAFOT. Te chu.e by się nawet własnej matki wyparli a ojca by ukamieniowali. Pan prof. powinien tych totalnych buców i ciu li pozwać do Sądu o ochronę dóbr osobistych i odszkodowanie w wysokości 20 mln.zł i przeprosin we wszystkich dziennikach i tygodnikach na pierwszej stronie.Przeprosiny winny być publikowane codziennie przez 44 dni tyle ile trwało powstanie i to na pierwsyej stronie ! BUCE DO FORMALINY!!!!!!!!!!!

 • 1theguru1

  Oceniono 8 razy 6

  ŻEBY PÓŹNIEJ NIE BYŁO, ŻE KTOŚ JEST ZASKOCZONY TYM CO SIĘ DZIEJE W POLSCE po wygranych przez PiS wyborach....

  ŻEBY MI PÓŹNIEJ NIKT NIE PŁAKAŁ, ŻE "JA NIE WIEDZIAŁEM",
  ŻE "JA SIĘ NIE SPODZIEWAŁEM" !!!!

  Profesorze Kieżun te mendy nie mają zdolności honorowych

  Chwała bohaterom.... !!!!

 • dudibudi

  Oceniono 10 razy -2

  Jak był niewinny to się obroni a jak współpracował to powinien się pokajać i wszystko szczegółowo wyjaśnić, wtedy ludzie mu wybaczą i nie potraktują jak Bolka.....tertium non datur.

 • man_sapiens

  Oceniono 4 razy 0

  Śmierdzący gó...arze

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 6

  "Prawdziwi Polacy-Katolicy, głosujcie na PiS! Tylko PiS jest zdolny do przywrócenia w Polsce stalinizmu. Tęsknicie za tym, prawda?

 • mm_pisze

  Oceniono 7 razy -3

  Czy prawda historyczna powinna polec w imię poprawności politycznej.
  Dali możliwość profesorowi odnieść się do zarzutów.

  Zastanówmy się czy chcemy być okłamywani czy móc wyrobić sobie własną opinię?

 • himils

  Oceniono 7 razy 5

  Profesor Kieżun i jego żona, to pomnikowe postaci, o niewyobrażalnym doświadczeniu życiowym. Profesor był bohaterem powstania (m.in. przy użyciu zepsutego rewolwera odebrał bodaj 11 sztuk broni zaskoczonym Niemcom w mieszkaniu z którego wcześniej oni wystrzelali prawie wszystkich z oddziału Kieżuna. Ocalał w garstce zostawionych na śmierć cięko chorych więźniów po likwidacji łagru - to tylko maleńka cząstka ogromu tego typu przeżyć. Fantastyczny człowiek. Cenckiewicz i Woyciechowski to zwykłe pluskwy.

 • tp70

  Oceniono 3 razy 3

  Ta cała zgraja kloacznych pismaków to wstyd dla całego, naszego społeczeństwa.
  M. in. Cenckiewicz ma obsesję, bo cała jego rodzina to czynni, aktywni bojówkarze Urzędu Bezpieczeństwa !!!

 • kotek4040

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwny to kraj. SBecja odbiera dzisiaj potężne emerytury lub pławi się w zakupionym za grosze mieniu a oskarża się ludzi, którzy jeśli nawet dostarczali informacji to ich działalność była na tle całego aparatu represji śmieszna. Ponadto mówimy o człowieku, którego zasługi miały olbrzymią wartość nawet dydaktyczną dla pokoleń i młodzieży.

  Oczywiście znalazł się Cenckiewicz, który w imię kariery będzie rył po niekompletnych materiałach i niszczył ludzi. Chciałbym tego prostaka Cenckiewicza zapytać co zrobił aby rozliczyć faktyczne zarzewie donosicielstwa i kolaboracji. Ten syf IPNowski powinno się własnie przez takich debili spalić. Inaczej będziemy świadkami osrywania autorytetów przez słabeuszy z cechami komunistycznego aparatczyka, którego skrupulatność i upór w doborze materiałów można porównać z pracą wzorowego czekisty.

 • danielra

  Oceniono 2 razy 2

  Syn Ryszarda i Janiny z domu Kubiak[1]. Jego dziadek Mieczysław Cenckiewicz przed II wojną światową był działaczem młodzieżówki Komunistycznej Partii Polski, po 1945 funkcjonariuszem UBP i SB MSW

 • bruderszaft_b2b

  Oceniono 8 razy -2

  to jest efekt zle przeprowadzonego lustrowania przed ktorym bronili sie i bronia nadal ludzie dawnej wladzy a dzisiaj szarej strefy wpływów, cigle zganiamy komune na barki Ruskich ale zapomnieliśmy ile Polaków im pomagało, przecież oni byli również elementem tej zbrodniczej maszyny i nikt nie wyciągną wobec nich odpowiedzialności przez to powsają chore sytuacje jak powuiżej a prawdziwi agenci partyjni lewowcy dziwsiaj twożą szarą strefe wpływów z milionowymi zyskami.

 • antobojar

  Oceniono 59 razy 41

  Nie ma wątpliwości że te wszystkie działania są podjęte z inicjatywy Kościoła.. ePiSkopat przygotowuje się do sterroryzowania przed wyborami wszystkich dookoła za wyjątkiem PiS-u.. Dlatego rozwiązanie konkordatu jawi się jako najpilniejsze działanie administracji państwowej.. Ale wcześniej należałoby dokonać lustracji w Kościele Rzymsko Katolickim!! W latach 1990-1992 MSW przekazało Episkopatowi tysiące teczek dotyczących księży, zakonników i zakonnic, którzy w latach 1939 - 1990 dokonali przestępstw, nie tylko pospolitych i obyczajowych, ale i tych którzy współpracowali z Gestapo, UB, SB i MO.. Kościół obiecał przeprowadzić t.zw. "lustrację wewnętrzną", ale okazało się że po teczkach nie ma śladu i na ten temat zapadła głucha cisza. No i należałoby rozszerzyć program na lekcjach historii.. Przynajmniej o ten list napisany przez Tadeusza Kościuszkę w 1814 roku, do rezydującego w Paryżu księcia Adama Czartoryskiego: "Widzieliśmy rządy despotyczne, posługujące się religią, sądząc że będzie to najsilniejszym oparciem dla władzy, wówczas wyposażono w jak największe bogactwa kapłanów kosztem nędzy ludzkiej, przyznawano im oburzające przywileje, sadzając ich nawet obok tronu, słowem, tak dalece nie poskąpiono klerowi przywilejów, dóbr i bogactw, że z tego powodu połowa narodu cierpi i jęczy w biedzie, podczas gdy on wcale nie pracując, opływa we wszystko”. (…) kapłani zawsze będą korzystali z ciemnoty ludu, z jego przesądów i będą posługiwali się religią (bądźcie tego pewni) jak maską, pod którą kryje się hipokryzja i zbrodniczość ich poczynań” ... IM SZYBCIEJ.. TYM LEPIEJ.. Rozwiązanie konkordatu jawi się jako najpilniejsze działanie administracji państwowej.. Ale wcześniej należałoby dokonać lustracji w Kościele Rzymsko Katolickim!! W latach 1990-1992 MSW przekazało Episkopatowi tysiące teczek dotyczących księży, zakonników i zakonnic, którzy w latach 1939 - 1990 dokonali przestępstw, nie tylko pospolitych i obyczajowych, ale i tych którzy współpracowali z Gestapo, UB, SB i MO.. Kościół obiecał przeprowadzić t.zw. "lustrację wewnętrzną", ale okazało się że po teczkach nie ma śladu i na ten temat zapadła głucha cisza. No i należałoby rozszerzyć program na lekcjach historii.. Przynajmniej o ten list napisany przez Tadeusza Kościuszkę w 1814 roku, do rezydującego w Paryżu księcia Adama Czartoryskiego: "Widzieliśmy rządy despotyczne, posługujące się religią, sądząc że będzie to najsilniejszym oparciem dla władzy, wówczas wyposażono w jak największe bogactwa kapłanów kosztem nędzy ludzkiej, przyznawano im oburzające przywileje, sadzając ich nawet obok tronu, słowem, tak dalece nie poskąpiono klerowi przywilejów, dóbr i bogactw, że z tego powodu połowa narodu cierpi i jęczy w biedzie, podczas gdy on wcale nie pracując, opływa we wszystko”. (…) kapłani zawsze będą korzystali z ciemnoty ludu, z jego przesądów i będą posługiwali się religią (bądźcie tego pewni) jak maską, pod którą kryje się hipokryzja i zbrodniczość ich poczynań” ... IM SZYBCIEJ.. TYM LEPIEJ..

 • xsawer

  Oceniono 3 razy 3

  A czego oczekiwaliście po pupilku przebrzydłej kreatury Dzikiegokamienia?

 • banan125

  Oceniono 6 razy 2

  prawicowe de_BILNE bydlaki w akcji .... zachowują się jak prymitywne pastuchy - analfabeci i głupie wiejskie szczyle...

  tak to jest ta polska demokracja - im większy łobuz tym więcej zarabia skoorvysyn

 • kocurxtr

  Oceniono 10 razy 4

  a może to wszystko prawda ?
  i co wtedy ?
  mamy ładnie kłamać by nie psuć wizerunku ?

  o papiezach tez się mówi 'święci' - a trudno znaleźć bardzie zdemoralizowanych ludzi...

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 8 razy 2

  MOTTO:
  „Białe jest czarne! Cicho! Sza! Bo się wyda!” – moje własne

  Zadaniem historyka, badacza jest pokazywanie prawdy, jaka ona nie byłaby. Najgorsza prawda lepsza jest od najpiękniejszego kłamstwa. Banał? Może gdzie indziej, bo w Polsce wielu ludzi ma stosunek do tego stwierdzenia co najmniej ambiwalentny, albo chociażby typu: „tak, ale (kto za tym stoi?, komu to służy?, itp.)”.

  Pokazywanie prawdy powinno być motorem prawdziwego dziennikarstwa. Mówiąc to nie mam na myśli „dziennikarstwa dworskiego”, które z zupełnie niezrozumiałym uporem uprawiają żurnaliści choćby „Gazety W.”

  Chyba, że zadowala nas to, co prezydent USA Harry Truman powiedział o dyktatorze Nikaragui Anastasio Somozie: "Sku...el, ale nasz".

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

 • kontik_71

  Oceniono 3 razy 3

  A moze by tak panowie Kaczynskich, Macierewicza i reszte tej bandy zlustrowali? Ale, nie, nie zrobia tego bo by im kurek z kasa przykrecili..

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 4 razy -2

  MOTTO:
  MOTTO:
  „Białe jest czarne! Cicho! Sza! Bo się wyda!” – moje własne

  Zadaniem historyka, badacza jest pokazywanie prawdy, jaka ona nie byłaby. Najgorsza prawda lepsza jest od najpiękniejsze kłamstwo. Banał? Może gdzie indziej, bo w Polsce wielu ludzi ma stosunek do tego stwierdzenia co najmniej ambiwalentny, albo chociażby typu: „tak, ale (kto za tym stoi?, komu to służy?, itp.)”.

  Pokazywanie prawdy powinno być motorem prawdziwego dziennikarstwa. Mówiąc to nie mam na myśli „dziennikarstwa dworskiego”, które z zupełnie niezrozumiałym uporem uprawiają żurnaliści choćby „Gazety W.”

  Chyba, że zadowala nas to, co prezydent USA Harry Truman powiedział o dyktatorze Nikaragui Anastasio Somozie: "Sku...el, ale nasz".

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

 • drugi_obiektywny

  Oceniono 2 razy 0

  Niepotrzebnie się oburzacie. Te patafiany z "Do rzeczy" nie czytają nic poza swoim szmatławcem dla imbecyli.

 • sial

  Oceniono 2 razy 2

  Te IPEenowskie szuje pastwią się na ludziach zasłużonych z niskich pobudek jak zemsta, nienawiść.To IPN powinno być zlikwidowane bo jest to siedlisko żmij, wyhodowane za nazse pieniądze przez nieodpowiedzialnych l omc ludzi.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 2 razy 0

  Nie można jeszcze zapominać o mafii watykańskiej, która współpracowała, aż miło było się temu przyglądać!

 • kamilakarabasz

  Oceniono 40 razy 28

  Prawicowe oszołomy bawią się w berka, obrzucając wzajemnie gównem. Jak miło popatrzeć od czasu do czasu. Ciekawe, kiedy zabiorą się za gwiazdy, np. Ziemkiewicza, Łysiaka, Korwina, czy w końcu za samych Kaczyńskich.

 • 1korektor

  Oceniono 3 razy 3

  Była nagonka na Żydów i ludzie w ten klimat wchodzili w latach 60-70
  Obecnie grupka napalonych specjalistów organizuje nagonki na tych, którzy za PRL robili cokolwiek z uwczesnymi władzmi. Rozumiem specjaliści że nic innego nie umiecie z wyjątkiem organizacji polowań na czarownice. Ale poza różnym klimatem od tego z lat 60' czym się różnicie od organizatorów tamtych nagonek?

 • ryslew2061

  Oceniono 5 razy 3

  Cokolwiek by sądzić o lustracji ( ja mam bardzo wiele zastrzeżeń nie do nie samej, ale do sposobu realizacji) trzeba powiedzieć, że Cenckiewicz - (razem z tym drugim - Gontarczykiem i wieloma innymi - wyjątkowo odrażająca figura) postąpił konsekwentnie: zaatakował "swojaka" - legendę prawaków, mając świadomość konsekwencji. W tym sensie okazał się uczciwy.

 • hunter1111

  Oceniono 2 razy 2

  pomawianie, plucie, tecki, nic nowego w panstwie pis

 • wmc-33

  Oceniono 9 razy 3

  Tym razem Ziemkiewicz ma sporo racji. Lustrowanie swoich jest równie dobre, jak lustrowanie wrogów. Pozostaje jeszcze pytanie, czy lustrowanie jest dobre, czy może jest bez sensu z przyczyn omawianych setki razy przy okazji lustrowania bardzo różnych postaci na podstawie bardzo różnej wartości materiałów zebranych lub spreparowanych przez kanalie z SB i opracowanych przez kanalie z PiSu.

  Nie mniej, istotne w sprawie Kieżuna jest to, że współpraca najwyraźniej była faktem, a profesor zapomniał o niej poinformować swoich zwolenników, którzy uważali go za nieskazitelnego bohatera i wyrocznię we wszystkich sprawach, którymi raczył się zająć. Człowiekowi słabość, czy błędy można i należy wybaczyć, ale człowiek święty nie powinien trzymać takich trupów w szafie przez kilkadziesiąt lat.

 • gr_ub_y

  Oceniono 15 razy -5

  Schemat zawsze ten sam.

  Po ujawnieniu informacji:

  1. Nigdy nie współpracowałem (nie podpisałem etc.). Dostałem zapaści.

  Po ujawnieniu dokumentów:

  2. Podpisałem ale nie współpracowałem.

  Po ujawnieniu donosów:

  3. Współpracowałem ale nie szkodziłem.

  Po ujawnieniu szkodliwych donosów:

  4. Współpracowałem ale nieświadomie.

  Po ujawnieniu pokwitowań na szmal:

  5. Nie miałem innego wyjścia + takie były czasy.

 • bronek77

  Oceniono 110 razy 102

  A może by tak zlustrować Cenckiewicza ? Bo jątrzy od lat, jakby był szpiegiem Putina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX