Kaczyński o rządzie Ewy Kopacz: To po prostu kpina ze społeczeństwa

prot
20.09.2014 13:49
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

Jarosław Kaczyński skrytykował zaprezentowany wczoraj gabinet Ewy Kopacz. Jego zdaniem "to kpina ze społeczeństwa", a sama PO "chce wywołać awanturę".
W Łodzi w południe rozpoczęła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii samorządowej PiS. Zaprezentowano na niej Deklarację Programową Samorządowca Prawa i Sprawiedliwości. Głównym mówcą na spotkaniu był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że w Polsce sprawy lokalne łączą się z tym, co dzieje się w skali krajowej. Podkreślił, że "to co w samorządach i to co w Warszawie w rządzie jest ze sobą ściśle powiązane", dlatego potrzebne są zmiany w całym kraju. Jego zdaniem, rządy PO i jej sojuszników, które są sprawowane w wielu miejscach w kraju, to "prawdziwy pokaz niekompetencji, arogancji, wszelkiego rodzaju patologii, na czele z klientyzmem, kolesiostwem i - w nie jednym wypadku - korupcją". Kaczyński podkreślał, że również rząd Donalda Tuska "chorował na te wszystkie choroby".

Kaczyński skomentował również wczorajszą prezentację rządu Ewy Kopacz. - Ta inauguracja, pomijając jej elementy kabaretowe, jest groźna. Jest groźna z wielu powodów, ale wymienię dwa - powiedział.

- Po pierwsze, to jest ostentacyjne odrzucenie zasady merytorycznej przy doborze kadr, na najwyższym szczeblu. To po prostu kpina ze społeczeństwa - powiedział Kaczyński. Nawiązał tym do wielu głosów krytyki związanych ze składem rządu.

Następnie przedstawił, co jego zdaniem oznacza taki rząd PO-PSL. - Po drugie, jeśli ktoś zna tych ludzi, to widać wyraźnie, o co tu chodzi, o wywołanie awantury. Ta władza chce awantury - stwierdził. - PiS awantury nie chce i nie da się do niej wciągnąć. Będziemy pracowali nad naszym programem - dodał.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura 30 listopada. PiS idzie do wyborów z sojuszniczymi partiami: Solidarną Polską oraz Polską Razem.

PiS idzie po władze. Najpierw samorządu

Jak mówił prezes PiS, wygranie wyborów oznacza podjęcie misji służenia ludziom. - Ta misja może być najkrócej określona tak: słuchać ludzi, służyć ludziom, słuchać Polaków, służyć Polakom. Nasza misja to jest służba - podkreślił.

- Ostatnie dwa trzy lata spędziliśmy na podróżach po Polsce, rozmowach z ludźmi. Słyszeliśmy co ludzie mówią o swoich troskach, problemach, ale także o swoich pomysłach, co swoich marzeniach. Z tego zrodził się nasz program, ale z tego także zrodziła się nasza deklaracja samorządowców - mówił Kaczyński.

Dodał, że deklaracja samorządowa PiS jest zobowiązaniem do służby zarówno w kwestiach spraw małych, drobnych, wydawałoby się błahych, i tych większych, a nawet wielkich. Według Kaczyńskiego, ta służba to naprawiony chodnik na ulicy, opieka nad dziećmi w przedszkolu i szkole, odpowiednia pomoc w publicznym szpitalu, bezpieczeństwo, za które powinna odpowiadać straż miejska i urzędy szybko załatwiające sprawy obywateli.

- Jeśli spojrzymy na naszą deklarację to musimy zauważyć także jeszcze jeden problem. Otóż władze samorządowe w jednej gminie mogą bardzo wiele, ale nie mogą wszystkiego. Służba w biednej gminie i w gminie bogatej, to jest zupełnie co innego. Tutaj staje problem różnic rozwojowych, różnic bogactwa, a więc problem zrównoważonego rozwoju - zaznaczył. Jak mówił, samorządy w wielu kwestiach są zależne od rządu i Sejmu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (780)
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 1087 razy 855

  Też nie jestem fanem tego rządu, ale facio, który na stanowiska ministrów w swoim rządzie promował takie "osobowości" jak Lepper, Macierewicz, Kryże czy Kempa powinien akurat teraz skorzystać z okazji, by siedzieć cicho. Choć wiem, że w przypadku prezesa taka okazja nie nadarzy się chyba nigdy...

 • q3000

  Oceniono 821 razy 675

  Pan prezes sam w sobie jest osobistością . Mam w zanadrzu samych fachowców typu Błaszczak, Macierewicz, Hofman i inni. Gula chodzi mu od wielu lat, Tusk został wybrany na
  najważniejsze stanowisko w Brukseli a jemu pozostało plucie jadem na lokalnym podwórku..

 • vomitorium1

  Oceniono 622 razy 540

  "To po prostu kpina ze społeczeństwa"
  tak jest prezesie
  ( nie dość
  że pan nie rządzi
  to baba będzie panem rządziła)

 • szyderski

  Oceniono 593 razy 479

  Nie mam jeszcze opinii o rzadzie, poniewaz najpierw musi podzialac jakis czas i wtedy mozna cokolwiek oceniac. Natomiast o tym obrzydliwym gnomie mam jaka najgorsza opinie. Nawet juz patrzec na ta kreature nie moge.

 • freelancer_1

  Oceniono 522 razy 420

  Kpiną jesteś ty sam zakompleksiony kaczorze. Nikt już cię tu nie chce. Psy szczekają, karawana jedzie dalej

 • jm2105

  Oceniono 467 razy 389

  Przecież słowa tego groteskowego i wiecznie przegranego zbawcy wolactawa są pełne prowokacji,awanturnictwa i nienawiści, normalne społeczeństwo nie da się na to nabrać.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 392 razy 338

  "PiS awantury nie chce i nie da się do niej wciągnąć." - powiedział prezes, zaznaczając awanturę. Znowu.

 • kataryniarski

  Oceniono 353 razy 311

  Wedle najnowszych informacji portalu OdRzeczy, Kaczyński chce w poniedziałek głosowania nad odwołaniem rządu Ewy Kopacz, jako pierwszego punktu obrad, nawet przed samym głosowaniem nad zaprzysiężeniem nowego rządu. To ci dopiero strateg!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX