Co dalej z Ukrainą? Kopacz: "Wie pan, jestem kobietą..." Pierwsza wpadka nowej premier?

19.09.2014 12:11
Czy Polska bardziej wspomóc Ukrainę w konflikcie z Rosją? Wie pan, ja jestem kobietą. (...) Polska powinna zachowywać się jak polska, rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze - odpowiedziała podczas prezentacji składu swojego rządu Ewa Kopacz. Twitter nie pozostawia na niej suchej nitki: "Równość to nie jest powielanie stereotypów", "Infantylne" - oceniają komentatorzy.
Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Teresa Piotrowska, Maria Wasiak i Andrzej Halicki - oto nowe twarze w rządzie PO. Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła właśnie skład swojego gabinetu. Tuż po tym odpowiadała na pytania reporterów, m.in. o Ukrainę i ewentualną sprzedaż broni do tego kraju, jako pomoc w starciu z Rosją.

Co na to Kopacz? Oto jej odpowiedź: - Czy powinniśmy wysyłać broń na Ukrainę? Wie pan, ja jestem kobietą. Wyobrażam sobie, co ja bym zrobiła, gdyby na ulicy nagle pokazał się człowiek, który wymachuje jakimś ostrym narzędziem albo trzyma w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl? "Tam za moimi plecami jest mój dom i są moje dzieci". Więc wpadam do domu, zamykam drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi. Co w takiej sytuacji zrobiłby mężczyzna? Pewnie pomyślałby: "Nie mam nawet porządnego kija w ręku, ale jak to? Ja nie stanę i nie będę się z nim tłukł, tylko dlatego, że odważył się przyjść i grozić mojej rodzinie?".

- Więc odpowiem jedno: Polska powinna zachowywać się jak polska, rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze, co nie oznacza wcale, że powinniśmy dzisiaj mówić głosem odrębnym od Unii. Wręcz przeciwnie: ja nie uważam, że nie powinniśmy dziś na wyścigi być czynnym uczestnikiem tego konfliktu zbrojnego. Jeśli tylko ta duża rodzina europejska zdecyduje, że chcemy pomagać, powinniśmy brać udział w tej pomocy - ale razem z innymi krajami - stwierdziła Kopacz.

Chwilę później prawicowy serwis Wpolityce.pl nazwał tę wypowiedź "pierwszą wpadką" Kopacz. Do krytyki przyłączyli się komentatorzy na Twitterze.

Zobacz także
Komentarze (357)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 298 razy 234

  "Czy Polska bardziej wspomóc Ukrainę w konflikcie z Rosją?"

  Trudnego pytaniu!

 • anuszka_ha3.agh.edu.pl

  Oceniono 318 razy 222

  "Pierwsza moja myśl? "Tam za moimi plecami jest mój dom i są moje dzieci". Więc wpadam do domu, zamykam drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi. Co w takiej sytuacji zrobiłby mężczyzna? Pewnie pomyślałby: "Nie mam nawet porządnego kija w ręku, ale jak to? Ja nie stanę i nie będę się z nim tłukł, tylko dlatego, że odważył się przyjść i grozić mojej rodzinie?"."

  Źli, źli agresywni mężczyźni.
  Ale teraz premierem jest kobieta i świat stanie się dobry.
  <ściana>

 • mcgiure

  Oceniono 262 razy 154

  Nie lubię jej, wstawka o byciu kobietą całkowicie niepotrzebna, ale gdyby zostawić "Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze" to w pełni bym się z nią zgodził.

 • jm131

  Oceniono 360 razy 148

  Patrząc na komentarze, to niektóym chyba się wydaje, że Kopacz została wybrana premierem Ukrainy.

  A tu szok, jest premierem Polski i będzie działała tak, żeby jak najlepiej czynić dla Polski.

 • jm131

  Oceniono 326 razy 140

  "Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze"

  To jest ta wpadka? No to nieźle...

 • mks82

  Oceniono 97 razy 71

  Irytuje mnie zachowanie polityków PO i dziennikarzy TVN, którzy wmawiają ludziom, że krytyka panie premier to przejawy seksizmu. To ciągłe podkreślanie, że to kobieta. Dla mnie czymś oczywistym jest, że premierem może być zarówno facet jak i babka i nie widzę żadnej potrzeby podkreślania tego jakiej jest się płci i epatowania jakims feminzmem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje