Islamiści chcą zabić papieża Franciszka podczas pielgrzymki? "To wiarygodne groźby"

Iracki ambasador w Watykanie twierdzi, że islamiści z Państwa Islamskiego przygotowują zamach na papieża Franciszka. Mieliby go dokonać podczas którejś z najbliższych pielgrzymek Ojca Świętego. - To wiarygodne groźby - ostrzega iracki ambasador w Watykanie Habib Al-Sadr.
O sprawie pisze brytyjski "The Telegraph", omawiając rozmowę Al-Sadra z włoską gazetą "La Nazione". Wg jego słów terroryści z Państwa Islamskiego planują dokonać zamachu w czasie którejś z najbliższych zagranicznych wizyt Franciszka - w Albanii lub Turcji. - To, co zadeklarowało samozwańcze Państwo Islamskie, jest jasne: chcą zabić papieża - powiedział arabski dyplomata.

Al-Sadr dodał również, że groźby zamachu są realne. - Wierzę, że mogą spróbować go zabić w trakcie jednej z jego pielgrzymek albo nawet tutaj, w Rzymie. Wielu członków Państwa Islamskiego to nie Arabowie, ale Kanadyjczycy, Amerykanie, Francuzi, Brytyjczycy i Włosi - oznajmił.

Papież miał się narazić islamistom swoimi wypowiedziami na temat łamania praw człowieka i prześladowań chrześcijan w Iraku i Syrii oraz poparciem dla amerykańskiej operacji militarnej na tych terenach.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi uspokaja, zapewniając, że pomimo doniesień o zamachu papież jest bezpieczny i nie zamierza rezygnować ze swoich planów. - Ojciec Święty odprawi uroczystą mszę na głównym placu w Tiranie i będzie się poruszał papamobile z otwartym dachem, aby być bliżej ludzi - oświadczył duchowny w rozmowie z "The Telegraph".

Franciszek odwiedzi Albanię w przyszłym tygodniu, z kolei wizyta w Turcji zapowiadana jest na koniec listopada. Będą to pierwsze europejskie pielgrzymki od momentu rozpoczęcia pontyfikatu.

O islamie i mentalności jego wyznawców przeczytaj w książce "Islam a terroryzm" >>

Więcej o:
Komentarze (76)
Islamiści chcą zabić papieża Franciszka podczas pielgrzymki? "To wiarygodne groźby"
Zaloguj się
 • 0

  Najlepiej zrobić porządek z takimi krajami, jak Iran, Pakistan, Arabia Saudyjska i Dubaj. To one wspierają terrorystów. Wypalając terror napalmem leczy się skutek, a nie przyczynę. A przyczyną są ich sponsorzy, pochodzący z tych krajów.

 • marl57

  Oceniono 2 razy 2

  inkryminować ten syf jako jedno nawoływanie do zabójstw i obrazę wszystkich poza nimi,co zresztą czynią wyzywając wszystkich od nieczystych czyli brudasów
  a sami masowo z kozami kopulują albo z dziećmi ....

 • marl57

  Oceniono 3 razy 1

  bydło tego poziomu, że jeśli już pokona swych przeciwników,
  to sami się za łby biorą i nawzajem wycinają
  bo tak już mają, inaczej nie potrafią, taka to ich "religia"
  Takie to multikulti, lewackie poyeby dlatego ich kochają.

 • krentacztusk

  Oceniono 2 razy 2

  Potraktować ich Muchozolem, albo środkiem na karaluchy.

 • aleatoria

  Oceniono 2 razy 2

  Oni chyba myślą, że papież jest jakimś super świętym symbolem wszystkich Europejczyków, czy coś takiego. I że w ten sposób nas zastraszą, ukarają, zmuszą do przejścia na islam. No naprawdę.

 • Torby Na Pawia

  0

  ciekawe czemu nikt u nas jeszcze nie podal tej wiadomosci

  www.bbc.com/news/world-middle-east-29251329

 • immun

  0

  pie...lllooooo

 • dziennikarz12

  Oceniono 11 razy 7

  wrocic do inkwizycji i wymordowac islam do pnia!! uruchomic obozy koncentracyjne i palic w piecach jaks atare gazety-taki odwet za druga wojne swiatowa za to ze walczyli u boku hitlera i mordowali dla hitlera!!palic koran meczety wieszac za jaja na latarniach z koranem w dupie!!exstremalna wojna napalm atom zalatwilaby sprawe kozojebcow!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX