Stankiewicz: Grabarczyk szantażuje Kopacz. Wie, że nadszedł czas żniw

"Grabarczyk wie, że nadszedł dla niego czas żniw" - pisze w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz. Wskazuje, że "spółdzielnia" obecnego wicemarszałka Sejmu chce uzależnić od siebie premier Ewę Kopacz i wprowadzić Grabarczyka do rządu.
"Szara eminencja partii" - tak Cezarego Grabarczyka nazywa w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz. "Tylko on jeden zyskuje na każdym nowym rozdaniu w rządzie i PO" - zaznacza publicysta.

"Kopacz jest na niego skazana"

Według Stankiewicza odejście Donalda Tuska do Brukseli otwiera Grabarczykowi drogę do najwyższych stanowisk. Obecny wicemarszałek Sejmu i jego "spółdzielnia" przeżywali wzloty i upadki, jednak odkąd w partii zmarginalizowano Grzegorza Schetynę, pozycja Grabarczyka rośnie. Został wiceszefem PO, a władze partyjne przyjęły napisany przez niego statut korzystny dla Kopacz w obliczu odejścia Tuska.

"Grabarczyk wie, że nadszedł dla niego czas żniw" - uważa Stankiewicz. Polityk ma zacząć korzystać z tego, że jego "spółdzielnia" stała się najsilniejszą frakcją w PO. Dlatego, według dziennikarza, ośmielił się "szantażować" nową premier, by zdobyć silną pozycję w rządzie. "Grabarczyk ewidentnie chce udowodnić Kopacz, że jest na niego skazana" - cytuje "współpracownika nowej premier" Stankiewicz.

"Grabarczyk ma jeden cel: zastąpić Tuska"

A jeśli Grabarczyk nie dostanie teki wicepremiera, poczeka, aż Kopacz powinie się noga - uważa Stankiewicz. "Bo tak naprawdę Grabarczyk ma jeden cel: zastąpić Tuska we wszystkich jego wcieleniach" - kwituje.

Cały artykuł w najnowszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (12)
Stankiewicz: Grabarczyk szantażuje Kopacz. Wie, że nadszedł czas żniw
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  0

  Jareczek Duckczyńaski wie, że nadszedł dla niego czas żniw. Wszystko wskazuje, że nowy rząd premier Ewę Kopacz nie utrzyma się nawet do wyborów parlamentarnych. A więc herszt SPISKU chce ten wymarzony upadek nowego gabinetu przyspieszyć wszelkimi sposobami. Więc niecierpliwie czeka, aż Kopacz powinie się noga. W tym celu angażuje nie tylko swych SPISKOWYCH gwardzistów w Sejmie, którzy tam podkładają pani premier i jej ministrom swe cuchnące kaczym gnojem giry, ale także niepokornych pisarczyków. Dzięki nim, np. Andrzejowi Stankiewiczowi widać jak na dłoni, że na tej zmianie rządu najwięcej może skorzystać nie żaden Cezary Grabarczyk z PO, ale właśnie Niespełniony Dyktator Kaczego Gródka. Wg cytowanego znawcy z Rzplitej, Polska jest skazana na rychłe objęcie steru rządu właśnie przez Jareczka Duckczyńskiego. To on chce uzależnić od siebie cały naród polski, i wprowadzić do rządu, do parlamentu, do władz terenowych i wszystkich instytucji rządowych samych swoich. Sprawdzonych awanturników, łgarzy, prowokatorów, szantażystów. Bo tylko bazując na takich jak on sam wywrotowcach i podżegaczach wojennych, Duckczyński może śnić o utrwaleniu w Polsce swego niechlujnego, i niechlubnego Bezprawia i Niesprawiedliwości na wieki.

 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  P. Stankiewicz to dobry dziennikarski intrygant. Lata od studia do studia i knuje,a zapraszajacy zadowoleni, bo im placa i przygotowywac sie do programu nie musza. Media winne pelnic role EDUKACYJNA,a nie OGLUPIAJACA.

 • witeral

  Oceniono 3 razy 3

  Rzepak-Stankiewicz ogłasza: Grabarczyk SZANTAŻUJE Kopacz. A czym szantażuje, łaskawco?

 • hen-live

  Oceniono 7 razy 3

  Grabarczyk wygląda na takiego samego cwaniaczka i picuś glancusia co Nowak.

 • rafaello19742

  Oceniono 10 razy 2

  pchają się pasożyty do koryta...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 4

  "...wie, że nadszedł dla niego czas żniw", ...ośmielił się "szantażować" nową premier, ...Kopacz jest na niego skazana"...
  Pan Stankiewicz powinien pisać scenariusze do filmów o Jamesie Bondzie, jak się naprawdę odbywają negocjacje polityczne w Polsce można sobie było nie tak dawno posłuchać :-)

 • maverickpis

  Oceniono 5 razy -3

  Bez komentarza - do nich pewnie dolaczy Rostowski :

  Ministrowie w III Rzeczypospolitej Polskiej

  33 Krzysztof Skubiszewski
  1 stycznia 1990
  25 października 1993

  34 Andrzej Olechowski
  26 października 1993
  6 marca 1995

  35 Władysław Bartoszewski
  7 marca 1995
  22 grudnia 1995

  36 Dariusz Rosati
  29 grudnia 1995
  31 października 1997

  37 Bronisław Geremek
  31 października 1997
  30 czerwca 2000

  38 Władysław Bartoszewski
  30 czerwca 2000
  19 października 2001

  39 Włodzimierz Cimoszewicz
  19 października 2001
  5 stycznia 2005

  40 Adam Daniel Rotfeld
  5 stycznia 2005
  31 października 2005

  41 Stefan Meller
  31 października 2005
  9 maja 2006

  42 Anna Fotyga
  9 maja 2006
  7 września 2007

  10 września 2007
  16 listopada 2007

  43 Radosław Sikorski
  16 listopada 2007
  nadal sprawuje funkcję

 • maverickpis

  Oceniono 16 razy 8

  Grabarczyk to polityczne dno... . cwaniaczek - karierowicz i glindola.
  Mnie juz nic nie dziwi, skoro Nowak ma byc doradca Kopacz. Teraz tylko Sienkieicza zrobic Ministrem Sprawiedliwosci, Rostockiego Ministrem Spraw Zagranicznych, Sikorskiego Marszalkiem Sejmu i cala sitwa z fery podsluchowej jest w komplecie u wladzy w panstwie teoretycznywm. BRAWO !

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 2

  Dlatego, według dziennikarza, ośmielił się "szantażować" nową premier, by zdobyć silną pozycję w rządzie. "Grabarczyk ewidentnie chce udowodnić Kopacz, że jest na niego skazana"
  ===============================================================
  Pasjąnująca rozgrywka. Albo Kopacz dokopie Grabarczykowi albo Grabarczyk pogrzebie Kopacz. Iście piłkarsko-cmentarna rozgrywka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX