Balcerowicz: Mam listę gadatliwych jak Fidel Castro. Na czele Janusz Piechociński

Leszek Balcerowicz przyznał w Radiu TOK FM, że nie należy do osób gadatliwych. - Teraz jak słucham niektórych naszych polityków, oni chcą naśladować Fidela Castro - stwierdził jednak. I zaznaczył, że na jego osobistej liście polskich naśladowców stylu przemawiania kubańskiego dyktatora liderem jest Janusz Piechociński, szef PSL.
- W pana książce często pojawia się "honor" - mówił Piotr Maślak w rozmowie z Leszkiem Balcerowiczem w "Pierwszym Śniadaniu" Radia TOK FM. Nawiązał do wydanego właśnie wywiad rzeki "Trzeba się bić". - Nie nadużywam wielkich słów. Ale są elementarne obowiązki moralne: nie rzucać słów na wiatr. Ale jak się coś powie, dotrzymywać słowa. Z małych cnót: nie spóźniać się. W związku z tym jestem zazwyczaj dużo wcześniej, również tutaj - mówił były wicepremier.

- Jeżeli człowiek czegoś się podejmuje, musi wiedzieć, o co chodzi i się przygotować. Pomyśleć, co chciałby powiedzieć, by nie tracić cennych sekund - wskazywał Balcerowicz.

"Polscy politycy chcą naśladować Fidela Castro"

- Nie lubi pan gadulstwa - zauważył Maślak. - Nie należę do osób gadatliwych. Nie tolerowałem tego wtedy, kiedy chodziło o podejmowanie ważnych decyzji, bo to była straszna strata czasu - przyznał gość Radia TOK FM.

- Teraz jak słucham niektórych naszych polityków, oni chcą naśladować Fidela Castro - stwierdził Balcerowicz. - Mam taką listę: "polski Fidel Castro". Na czołowej pozycji należy postawić wicepremiera Piechocińskiego - mówił były wicepremier.

"Piechociński jest miejskim rolnikiem"

- Jak na przedstawiciela ugrupowania, które mieni się chłopskim pochodzeniem, to trochę dziwne. Stereotyp rolnika jest raczej milczący. Więc on może być miejskim rolnikiem - ocenił Balcerowicz. - Ze względu na swoje wiejskie pochodzenie przypuszczam, że wiem o rolnictwie więcej niż duża część działaczy PSL - skwitował gość Radia TOK FM.

Pretekstem do rozmowy był wydany właśnie wywiad rzeka Marty Stremeckiej z Balcerowiczem. Przeczytaj fragmenty: o polskiej polityce i kapitalizmie >>>

Więcej o:
Komentarze (11)
Balcerowicz: Mam listę gadatliwych jak Fidel Castro. Na czele Janusz Piechociński
Zaloguj się
 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Balcerowicz to osobny temat, ale Piechociński naprawdę gada jak potłuczony...

 • zimek45

  Oceniono 5 razy 3

  Bardzo dobrze, że Balcerowicz zajął się moralnością i filozofią, a zostawił gospodarkę. Moralności i filozofii przynajmniej nie zaszkodzi swoim gadaniem i wydawanymi przez siebie książkami.

 • kov02

  Oceniono 8 razy 2

  Po co lansujecie tego zgranego miernotę chodzącego na pasku międzynarodowej finansjery dojącej ludzi.

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 3

  "Mam taką listę: "polski Fidel Castro". Na czołowej pozycji należy postawić wicepremiera Piechocińskiego - mówił były wicepremier"

  Taaa, tylko, że w przeciwieństwie do "El Comandante", Janusz P. ma bardzo wiele ważnego i ciekawego do powiedzenia !

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 2

  Ale jak się coś powie, dotrzymywać słowa. Z małych cnót: nie spóźniać się. W związku z tym jestem zazwyczaj dużo wcześniej, również tutaj - mówił były wicepremier.
  ===============================================================
  "Ale jak się coś powie, to dotrzymać słowa". Ciekawe komu "kamienna morda" obiecała rozpieprzyć polskę, bo z tego wywiązał sę znakomicie.
  " Z małych cnót: nie spóźniać się". To też racja, bo jak chcesz założyć podsłuch i mieć rozmówcę w garści, to trzeba przyjść wcześniej. Stara, dobra szkoła wzbogacona solidaruszym kunktatorstwem.

  Był członkiem PZPR od 1969. W latach 1978–1980 kierował zespołem doradców-ekonomistów przy premierze PRL, który opracował raport o stanie państwa prognozujący szybki upadek polityki ekonomicznej Edwarda Gierka.

 • maverickpis

  Oceniono 15 razy 1

  Rzeczywiscie Piechocinski to pleciuga , matol i karierowicz - czlowiek bez klasy jak wiekszosc w sitwie.
  Jak zdjeli Pawlaka to sie ucieszylam ale na krotko - obaj sa siebie warci - po prostu peesele.

 • mark6

  Oceniono 22 razy 2

  Balcerowicz przymknij się idioto. Stajesz się na starość równie gadatliwy jak ci z których się śmiejesz ty nieuku odpowiedzialny za katastrofę gospodarczą Polski!!!!

 • Marta

  Oceniono 19 razy 3

  ten pan znowu rwie sie do polityki, tyle wywiadow!
  a wszystkie krytyczne wobec polskiego rzadu, ciekawe jaka partia go przygarnie, zapewne opozycyjna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX