Lewandowski: Premierzy z kapelusza szybko dorastają do swojej roli. Dajmy szansę Kopacz

"W rozpoczynającym się sezonie wyborczym nie ma lepszej recepty niż kierowanie się wskazaniami Tuska" - ocenił w "Rzeczpospolitej" Janusz Lewandowski z PO, były komisarz unijny. Jego zdaniem pozwoli to zapobiec wewnętrznym walkom w PO i zejściu partii na "równię pochyłą". "Dałbym pani marszałek kredyt zaufania" - powiedział też o Ewie Kopacz Lewandowski.
"Dla PO nadszedł czas wielkiej próby, swoista polityczna matura dla dorosłych" - przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Janusz Lewandowski, były unijny komisarz ds. budżetu, polityk PO i, jak czytamy, "wieloletni przyjaciel" Donalda Tuska.

Kopacz premierem z kapelusza?

Na trudny czas Lewandowski proponuje sprawdzone rozwiązania: "W rozpoczynającym się sezonie wyborczym nie ma lepszej recepty niż kierowanie się wskazaniami Tuska. W innym wypadku PO zajmie się sama sobą, a nie wyborcami i rządzeniem" - przekonuje. Jego zdaniem może to być "pożywka" dla mediów, ale dla samej partii będzie to "równia pochyła".

Lewandowski zaznacza też, że Ewie Kopacz jako przyszłej premier należy dać "kredyt zaufania". "Mam doświadczenie w pracy z premierami, którzy zostali wyciągnięci z kapelusza. Szybko dorastali do swojej roli" - podkreślił, wymieniając Jana Krzysztofa Bieleckiego i Hannę Suchocką.

Polityk w szerszym kontekście umieścił też wyjazd do Brukseli Donalda Tuska i Elżbiety Bieńkowskiej: "Najbliższe lata to wzmocnienia Polski w Brukseli, a osłabienia rządu w kraju" - ocenił.

Cała rozmowa w najnowszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (11)
Lewandowski: Premierzy z kapelusza szybko dorastają do swojej roli. Dajmy szansę Kopacz
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz -1

  Lewandowski: Premierzy z kapelusza szybko dorastają do swojej roli. Dajmy szansę Kopacz
  ========================================================================
  Podobnie jak unijni komisarze.

 • limes-inferior

  Oceniono 5 razy -1

  za money.pl
  Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych, a kierując resortem zdrowia doprowadziła - jak zarzuca jej opozycja - do niekontrolowanej prywatyzacji i powstania gigantycznych kolejek do specjalistów. Zadłużenie placówek za jej rządów wzrosło do ponad 10,5 mld złotych.
  czyli zaczelo sie grilowanie..

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 1

  Czy mógłby wepchnąć ktoś Janusza
  do kapelusza?!

 • 1pirat2

  Oceniono 11 razy 5

  Najlepszą rekomendacją pani Kopacz jest to,że jej wyboru na Premiera bardzo obawia sie Kaczyński i całe PIS.

 • chi_neng1

  Oceniono 8 razy 0

  Z jednej strony daje pan kredyt zaufania pani Kopacz, a z drugiej zaklada, ze "Najbliższe lata to wzmocnienia Polski w Brukseli, a osłabienia rządu w kraju" ?

  No wiec, jak to sie ma jedno do drugiego?
  Przeciez, jak pan sam twierdzi, byl pan swiadkiem premierow "wyciagnietych z kapelusza", ktorzy szybko dorastali do roli?

  Z jednym natomiast sie zgodze, rola mediow.
  Owe moga rozszarpac Kopacz zanim zdazy powolac rzad.
  To nie ulega watpliwosci.
  Mam nadzieje, ze to owe beda powsciagliwe i dadza szanse / kredyt, bo moze faktycznie sie okazac, ze nowa pani premier zaskoczy nas wszystkich pozytywnie.
  Oczywiscie, moz byc tez odwrotnie, ale by moc ocenic, nalezy dac szanse bez uprzedniego negatywnego nastawienia.
  Kazdy czlowiek, obojetnie w jakim zawodzie, na to sobie zasluguje.

 • olecki11

  Oceniono 9 razy -5

  następny aferał chwali swoich toć z nimi można najwięcej ukraść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX