Komentarze (930)
Abp Jędraszewski: Ateizm odbiera prawdę. Bierze się z braku wiedzy, nie z jej nadmiaru
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kbl

  Oceniono 1 raz 1

  Wiele już sekta kat uczyniła by powstały miliony ateistów . Dużo ma jeszcze do zrobienia szczególnie w Polsce

 • kbl

  Oceniono 1 raz 1

  Pewien poziom wiedzy ze źródeł do których nie należy tzw "kościół" automatycznie powoduje ateizm. Nie ma się co czarować...

 • kbl

  Oceniono 1 raz 1

  W tzw "kościele" nie ma miejsca na wiedzę. Ilość dogmatów nie przechodzi w jakość

 • kbl

  Oceniono 2 razy 0

  Szczególnie jak się widzi proces tumanienie od kołyski , zastępowanie rozumu naiwną dlatego indoktrynowaną wiarą i efekty tego procederu w postaci fanatycznego tłumu z manią prześladowczą oraz zna historię organizacji nazywanej "kościołem" - to widać że ateizm ma dużą przysżłość

 • tyjanek

  Oceniono 2 razy 0

  [..]Jeśli żyjemy tak, jakby Bóg istniał i opowiadamy się za dobrem, to nawet jeśli Go nie ma, nic nie tracimy.[..]
  jednak tracimy czas, pieniądze, nerwy, itd... - tylko po to, aby życiowym frustratom (i to nie tylko samozwańczej "hierarchii") żyło się jak pączkom w maśle........

 • vertigo13

  0

  .

  Jak widac nadmiar wiedzy
  odebral szamanowi rozum,
  o przeroscie prostaty nad
  intelektem napisano tomy
  zywe slowo cierpiacego
  medrca jest niezastapione

  nic tak, nie udraznia cewki
  jak ciasny ministrant..

  blow jasio, blow,
  mozemu ulzy....

  ..)

 • hardy1

  Oceniono 3 razy 1

  Śmieszny facet z tego abepe. Z jego gadkami jest jak w tym powiedzeniu "Łapać złodzieja - woła złodziej" - znaczy wywija prawdę na nice. Po naszemu - odwraca kota ogonem.

 • paastafarai

  Oceniono 1 raz 1

  Stwórca Wszechświata, jeśli istnieje, po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i nie czynił zła nie bojąc się kary; a na pewno nie po to, abym wierzył w niego i w naiwne bajki opowiadane o nim przez starych kawalerów w czarnych, czerwonych i białych sukienkach z dziwnymi czapeczkami.

  Przecież wyższy byt jeśli istnieje nie może być katolikiem i do tego rzymskim bo to jest jak obelga dla Kogoś /Czegoś co stworzyło hipotetycznie nasz Wszechświat!
  Coś co potrafi stworzyć Wszechświat (hipotetycznie) troska się żebym się nie onanizował... żeby 7 miliardów ludzi się nie onanizowało (i koniecznei wierzyło jego kapłanom tylko nie chce mu się pokazać którym) mimo, że dało na tyle długie ręce że można to robić.

  Illogical

 • Jaro Biel

  Oceniono 3 razy 3

  Myślę,że jak ktoś ma potrzeby duchowe,to niech w niebo popatrzy.

 • bezpocztyonline

  Oceniono 2 razy 2

  Blaise Pascal zmarł trzy i pół wieku temu, Księże Arcybiskupie.
  Dopiero teraz Kościół dotarł do zakładu Pascala?

  W takim tempie Kościół nigdy nie nadąży za ludźmi i za światem.

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 3

  Jestesmy świadkami, jak świat (no w kazdym razie zachodni) zorientował się, ze towar sprzedawany przez szamanów w kieckach jest mocno nieświeży. Widzimy jak figurki, obrazy, złote cielce pod baldachimami zaczynają wywoływać u ludzi uśmiech politowania. I proces ten jest nie do zatrzymania, choć w Polsce oczywiście będzie następować na końcu jako, że jesteśmy narodem zacofanym i zabobonnym. Nie da się w dobie internetu, gdzie każdy ma dostęp do prawdziwego dekalogu (z prawdziwym przykazaniem drugim) wciemniać kitu o świętych obrazach i płaczących figurkach. Nie da się niespójnych bajań bandy pustynnych nomadów przerobić na coś sensownego bez opasłych tomisk pseudonaukowych zabaw zebranych pod nazwą 'teologia'. Skoro twierdzicie, że bóg mówił do prostego luda przypowieściami, tak by ten lud pojął jego słowo, to po co cała ta teologia, której bez gruntownych studiów nie da się ogarnąć, więc siłą rzeczy rozumienie tego zarezerwowane jest dla nielicznych hobbystów mających czas i pieniądze, by spędzić nad tym całe życie?

  Pytań, wątpliwości, niejasności są tysiące i liczba ta będzie się zwiększać wraz z rozwojem metod komunikacji międzyludzkiej i nieskrępowanym dostępem do informacji dla was niewygodnych, droga katolicka wierchuszko. Nie macie mocy przerobowych, by obronić wasze zabobony. Gdybyście głosili prawdę, nie potrzebowalibyscie fanatycznych obrońców, bo prawda broni się sama. Owszem, można ją zagłuszyć, można ją kryc nawet i 1700 lat, jak pokazuje wasz przykład, ale na końcu zawszy wypłynie na powierzchnię. Możecie tupać nóżkami, wściekać się, płakać, modlić do wszystkich bogów świata (wiele tysięcy), a i tak prawda wyjdzie na jaw.
  Prawda, że to ludzie wymyślają bogów i tworzą mity, a wasza organizacja starych kawalerów w dziwnych strojach jest żałosna i szkodliwa dla ludzkości.

  patricialow.com/wp-content/uploads/2012/03/DL-Thy-Kingdom-Come.jpg
  www.racjonalista.pl/

 • paastafarai

  Oceniono 4 razy 4

  Nie lubią kobiet, przynajmniej oficjalnie. Niektórzy lubią dzieci trochę za bardzo. Wielu z nich to geje, ale zioną do gejów nienawiścią. Nie lubia prawa chyba, że jest dla im przychylne - w każdym innym przypadku stawiają się ponad nim. Uwielbiają śmierć i rozkład wierząc, że dopiero jak człowiek zgnije to żyje. Nawołują do ubóstwa opływając w dostatki, odmawiają paciorki, nie odmawiają kasy i ziemi, nawet, jak nie jest ich. Oszukują, kręcą, handlują. Nienawidzą żydów mając żyda za nauczyciela i czcząc żydwskiego boga. Ubierają się w sukienki, wpiep.rzają w najintymniejsze sfery życia i zmieniają poglądy o 180 stopni raz paląc ludzi na stosie by za czas jakiś nazywać ich wielkimi. Jak coś się uda to przypisują sobie zasługi choćby od sprawy byli daleko jak Wróbel od seksapilu, jak coś spiep.rzą, to zawsze nie jest ich wina.
  Po jaką cholerę w XXI wieku szamani?!

 • paastafarai

  Oceniono 2 razy 2

  nikt tak nie odwraca kota ogonem, nie zaciemnia Prawdy jak kapłan rzymskokatolicki
  Mistrzostwo świata!
  Oczywiście innych religii też sa świetni w tym sporcie!

  Jedno pytanie w czym wiara kapłanów miała kiedykolwiek rację, jaką Prawdę która się potwierdziła powszechnie ?

  Tego Wszechświata nie stworzył bóg i do tego rzymskokatolicki
  NIC kompletnie NIC na to nie wskazuje!
  na szczęście! :)
  Rzymskikatolicyzm jest dla ludzi bez rozumu! Sorry, tak sądzę!

 • m.malone

  Oceniono 2 razy 2

  A to ci arcypiskup wymyślił:P

 • nostalgiczna.emigrantka

  Oceniono 4 razy 4

  Chron mnie boze przed twoimi wiernymi, a szczegolnie takimi, ktorzy odpowiedzi na wszystko znajduja w biblii. Amen.

 • skuba2

  Oceniono 2 razy 2

  Niech go ktoś zabieeeerze! jak nie masz własnych poglądów to musisz się podpierać jakimś panem B. I tyle!

 • michalmos

  Oceniono 7 razy -7

  Powiem więcej....jeśli jesteś ateistą, to nie znasz odpowiedzi na wiele pytań, na które odpowiedź daje ci wiara w Boga.

 • P. Ahdabini

  Oceniono 5 razy 5

  "podkreślił metropolita łódzki przypominając, że pierwsze uniwersytety były zakładane przez Kościół." - kto miał cokolwiek zakładać, jak kościół miał całą kasę? : D
  Standardowy stek bzdetów powtarzany do znudzenia. Problem kościoła polega na tym, że chce być we wszystkim najmądrzejszy - czy ktoś im każe nie wierzyć? Żyj i daj żyć innym, a nie stwierdzaj że jeżeli ktoś myśli inaczej niż ja, to pewnie jest intelektualnie upośledzony. Braku wiedzy? Kościół, please.

 • lehoo

  Oceniono 6 razy 4

  Edukacja, Wasza Fioletowość, ma tę oto właściwość że uodparnia na brednie głoszone przez zabobonnych staruchów.

 • Andrzej Bargiela

  Oceniono 5 razy 3

  a tak nawiasem mowiac co to za pajac w tej torbie po cukrze chcialbym zobaczyc tego pajaca mine jak sie zobaczy na tym zdjeciu

 • Andrzej Bargiela

  Oceniono 7 razy 3

  jesli nie ma boga to chwala bogu ze go nie ma a jesli jest bog to bron nas boze od tego watykanskiego boga

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy 2

  Abp inaczej rozumie niepokalane poczęcie i podważa teorię Darwina, ale w czasach Darwina nie znano mechanizmów dziedziczności i zakładano, że ma ona charakter ciągły. Była to tzw. hipoteza mieszania krwi, która stanowiła, w przybliżeniu, że cechy organizmu są uśrednieniem cech rodziców. Jak nietrudno zauważyć, przy takim mechanizmie dziedziczności proces ewolucji byłby praktycznie niemożliwy, gdyż każda korzystna cecha uległaby rozcieńczeniu w populacji. Teoria ewolucji przewidywała dyskretną naturę dziedziczności, inaczej byłaby błędna. Darwin dostrzegał ten problem, lecz nie potrafił go rozwiązać. Pierwszym eksperymentalnym potwierdzeniem tej tezy były obserwacje Gregora Mendla nad mechanizmami dziedziczności, przeszły one jednak bez echa i na ich ponowne odkrycie trzeba było czekać aż do początku XX w. Krytykę mieszania krwi i znaczenia praw Mendla dla mechanizmów ewolucji przedstawił Ronald Fisher.

 • clarus2

  Oceniono 4 razy 4

  Z niewiedzy katolicy wierzą w bałwochwalczą ODSZCZEPIEŃCZĄ religię watykańską, podszywającą się pod chrześcijaństwo tak zwany "arcybiskupie"! Więc czego czepiasz się ateistów, wszak oni są bardziej podobni do chrześcijan niż wasza organizacja, ponieważ nie kłaniają się do dwóch desek skrzyżowanych i do obrzydliwych bałwanków z gliny, gipsu....

 • isobolak

  Oceniono 9 razy 7

  Aż się zagotowałam gdy przeczytałam co wygaduje ten nienawistny klecha!
  Skąd tyle nietolerancji w tych katolach?! Zapomniał dodać że kiedyś tych ateistów torturowano i palono na stosach a na pedofilii i zakłamaniu kończąc.
  Niech odda swoje drogie szmaty, luksusowy samochód a za to zafunduje obiady dla biednych dzieci.
  Może by tak referendum w sprawie wycofania tej chorej religii ze szkół? To jest dyskryminacja ateistów i innowierców!

 • komisarz-123

  Oceniono 6 razy 4

  Jak można tak na powaznie bredzić w 21 wieku. Przecież te idiotyzmy o bogu nadają się do Tworek lub Klocborowa. Zamykają tam za lżejsze rzeczy.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 2 razy 0

  „Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 16 września 1498 w Ávila) – hiszpański duchowny, dominikanin, w latach 1452-1474 przeor klasztoru w Segowii, w latach 1483-1498 Generalny Inkwizytor Kastylii, Walencji i Aragonii, doradca i spowiednik Izabeli I Katolickiej oraz Ferdynanda II Katolickiego. stał się najbardziej rozpoznawalną personą świętej inkwizycji Kościoła katolickiego w jednej z kart jego historii
  Nominację na inkwizytora uzyskał 11 lutego 1482 roku. Wiosną następnego roku objął zwierzchnictwo nad wszystkimi trybunałami w Kastylii, a 17 października 1483 rozszerzono jego jurysdykcję także na Aragonię. W 1488 został przewodniczącym nowo utworzonej Rady Najwyższej i Generalnej Inkwizycji (zwanej potocznie Suprema), będącej najwyższym trybunałem inkwizycyjnym dla Hiszpanii i wchodzącej w skład Rady Królewskiej. Kilkakrotnie (1484, 1485, 1488, 1494 i 1498) wydawał tak zwane Instrukcje, które regulowały sposób działania trybunałów inkwizycyjnych."

 • ministrant1-pl

  Oceniono 6 razy 6

  Panie abp Jędraszewski, znowu, jak inni Pana "bracia w wierze" plecie Pan bzdury. To nie ateizm odbiera prawdę i bierze się z braku wiedzy, to wiedza powoduje, że ludziom wraca rozum do głowy i zaczynają być ateistami. Mają dość waszego plecenia bzdur, mącenia w głowach i dlatego ci z wiedzą są dla was groźni. Widzicie i czujecie, że zaczyna się robić gorąco pod delikatną częścią waszego ciała, która u Was dominuje i przeraża Was to. Zaczynacie się wiercić niespokojnie jak po hemoroidach. Tacy ludzie z wiedzą są dla was kolcem w d..., bo zagrażają waszemu dalszemu próżniaczemu i pasożytniczemu życiu i widzicie, że to proces nieodwracalny. Niezrozumiałe zatem są Wasze dalsze wygłupy i próby, które nic nie zmienią. To już koniec życia kosztem biednych, bo dających się otumanić waszym naukowym bełkotem i będziecie się musieli nieroby wziąć do jakiejś pracy, bo manna już przestanie z nieba lecieć.

 • es-q

  Oceniono 3 razy 3

  Kto mi odpowie dlaczego chłopy przebierają sie z złote sukmany? Czy udają baby, czy to znak jakiegoś zboczenia czy to dewiacja wzięta z biedy? Czy pod sukmanami majma jajca c zy są wykastrowani żeby spermy nie marnować w majty?

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 7 razy 7

  pani biskup, akurat z wiedzy bierze się ateizm. Gdy zacznie się myśleć zamiast bezkrytyczn8ie wierzyć w te baśnie pozapożyczane z bajek egipskich, asyryjskich i innych - to widać, że to brednie. A jeżeli weźmie się pod uwagę ile milionów ludzi zamordowali wyznawcy tych bredni - robi się strasznie. Wiem, że pańskie sute zycie zalezy od ilości idiotów wierzących panu i jego kolesiom. I jak ważne jest urabianie idiotów od urodzenia. Postraszyć piekłem które obiecał bóg, który tak naprawde bardzo kocha ludzi ale wypali ich ogniem jakby co. To i martwi sie biskup. Brak idiotów - brak kasy. A stosy jakoś wyszły z użycia. Przynajmniej na razie.

 • Marcin Garleja

  Oceniono 5 razy 3

  "Jeśli żyjemy tak, jakby Bóg istniał i opowiadamy się za dobrem, to nawet jeśli Go nie ma, nic nie tracimy". Jeżeli podejmuje swoje działania w oparciu o błędne założenie to ponoszę życiowe porażki i nie rozumiem dlaczego. W konsekwencji jestem nieszczęśliwy

 • hrabia7808

  Oceniono 5 razy 5

  Ja wierzę w promocje w tesco. Wypowiedzi pedofilów nie obchodzą mnie.

 • fnx1

  Oceniono 11 razy -11

  Wypowiedzi na tym forum są stratą czasu. Służy (to forum) tylko dowartościowaniu ateistów, przekonywaniem się, że takie życie (bez zasad) ma jakikolwiek sens i wkładaniu sobie nawzajem tego gó,wna do głów. Takie towarzystwo wzajemnej adoracji ateistycznych egoistycznych małych ludzików. Na szczęście nie kończy się na was świat... chociaż przez was może. A mimo wszystko szkoda.

 • urssula.inc

  Oceniono 9 razy 9

  Abp Jędraszewski:" Ateizm odbiera prawdę. Bierze się z braku wiedzy, nie z jej nadmiaru"
  Wiara w boga też nie bierze się z nadmiaru wiedzy,tylko z braku tej wiedzy.
  Następny cyt."Tylko w Bogu można odnaleźć siebie. To, co daje religia, ateizm odbiera."
  Racja.Jakby księza przeszli na ateizm to by im sie skonczyło łatwe zycie na koszt naiwnych baranków.Zakłamane klechy.Won do prawdziwej roboty.Psychiatra,psycholog,psychoterapeuta odpowiada za swoje terapie,leczenie gdy źle pokieruje pacjentem,a ci od wiary i to jakiejkolwiek są nie do ruszenia.

 • zerozer52

  Oceniono 11 razy 11

  Okupancie watykański, won stąd.

 • banan125

  Oceniono 13 razy 13

  jakim prawem de_BILNY stary CHAMIE w pajacowej czapce i sukience obrażasz innych ?????

 • wejsunek47

  Oceniono 9 razy 9

  ale bełkot.... pomieszanie z poplątaniem..

 • banan125

  Oceniono 7 razy 7

  kolejny nawiedzony de_BIl z sukience i dziwnej czapce ....

 • bodora73

  Oceniono 7 razy 7

  Takiego zestawu wzajemnie wykluczających sie bzdurnych tez już dawno nie czytałem. Ale tak to już bywa, gdy ktoś przedkłada wiarę w fikcyjna istotę, zwana bogiem, nad rozum. Życzę panu Markowi Jedraszewskiemu przyjemnego życia po swojej śmierci.

 • banan125

  Oceniono 6 razy 6

  dlaczego te sukienkowe de_BILE bez przerwy krytykują INNYCH a sami są czołowymi ciemniakami ...
  ETYKA w ich wykonaniu to krucjaty, inkwizycja, oszustwa i molestowanie ministrantów,

  zawsze należy się obawiać MONOPOLU - szczególnie tak objawionego ... a co złego się dziej jest jedna odpowiedź tych idi_OTÓW : BUK tak chciał ...

 • igrek49

  Oceniono 8 razy 8

  Najwyższy szaman pitoli. Mam wierzyć w boga bo może jest ktoś kto ten świat stworzył, i trzeba teraz za życia temu bogowi się podlizywać bo po śmierci będzie się mścił. Ale dlaczego dopiero po śmierci. Za wszystko. Za słabo prześladowałeś pedałów, żydów, rudych, panny z dzieckiem, za mało kasy dawałeś biskupom i tak dalej. Tylko czy faktycznie tego bóg wymaga czy tylko jego ziemscy słudzy wyznaczają kierunki kogo prześladować i ich chore wyobrażenia o bogu, i ich jak najbardziej ziemskie interesy. Oto tajemnica wiary. Robić co księża i biskupi każą i nie myśleć. A oni tak samo głupi jak reszta w sprawie boga. A może kilku napalonych kosmitów którzy wylądowali na Ziemi bo mieli awarię rakiety stworzyli ludzi lub skierowali ich na ścieżkę rozwoju, poprzez wymieszanie się ludzkiego i kosmitów DNA. A szamani mówią załóżmy że bóg jest, wszyscy będziecie robić co my każemy. A jak nie ma boga to co. To trzeba go wymyślić. A wszystkich wątpiacych do piachu. Przez stulecia szamanom to się udawało. Ludzkie życie jest bez sensu. Nikt na ziemi tego nie wie. Nie ma takiego mądrego na ziemi.

 • madorot

  Oceniono 3 razy 3

  ...ludzie na początku - zwłaszcza u nas i dziś - odwracają się nie od wiary, tylko od kościoła (wiem, że w zasadzie powinno być z dużej litery, ale nie chodzi tu o Kościół jako wspólnotę, ale hierarchów i kler, a nie współwierzących) potem przychodzi ewentualnie odejście od wiary... Dlaczego w końcu ktoś, kto nosi jakieś ciuchy (sukienkę) ma wiedzieć lepiej, jak mam żyć i mnie o tym pouczać, tym bardziej, że ma przeważnie mniejsze doświadczenie życiowe...!? O sobie mogę powiedzieć, że wierzę, ale do kościoła nie chodzę... Dekalog mówi, aby dzień święty święcić, ale nie precyzuje, jak...... A w sumie w większości wielkich religii (łącznie bodajże z islamem) zapisano bardzo mądre zasady postępowania (weźcie dekalog i jego pryncypia), ale są one niestety często gęsto skandalicznie źle interpretowane....

 • Ludwik Kamiński

  Oceniono 5 razy 5

  "Wiara wymaga wysiłku intelektualnego " - co za bzdura gdyż wierzący nie potrzebuje żadnego wysiłku intelektualnego gdyż połyka papkę mistycyzmu aplikowaną przez kuglarzy nad intelektami innych leniwych w samodzielnym myśleniu i krytycyzmie wobec otaczającej rzeczywistości. Dla kleru jest wręcz wygodnie aby budować reprezentowaną religię na formie a nie na treściach gdyż musieliby odpowiadać na bardzo niewygodne pytania i wątpliwości oraz tłumaczyć wzajemnie wykluczające się doktryny religijne. Wiara zastępuje niewiedzę – im więcej wiedzy tym mniej wiary. Innymi słowy tam gdzie kończy się wiedza empirycznie zweryfikowana tam rozpoczyna się religia.
  Cytat :”Religia nie jest nauką - jej prawdy nie są weryfikowalne, natomiast twierdzenia nauki - jak najbardziej. Nie pojmuję, jak można "nauczać" wiary - można ją tylko wpajać, propagować czy narzucać. Stąd "nauczanie" religii w szkole jest mało sensowne z punktu nauki. Daje wypaczony obraz chrześcijaństwa, najlepiej to widać po negowaniu innych wartości niż chrześcijańskie - a przecież te wartości istniały długo przed chrześcijaństwem, podobnie z kulturą i z rozwojem cywilizacyjnym. Chrześcijaństwo je sobie zawłaszczyło - nawet święta pogańskie i tradycje kulturalne. Matura z religii - a nazwać ją maturą z religioznawstwa chrześcijańsko-katolickiego i niech sobie będzie. Tylko uczciwie - z uwzględnieniem powyższego i np. inkwizycji i walk religijnych.”

 • almagus

  Oceniono 4 razy 4

  Pracuje dla wielkiej Rosji abp Masalki i Kossakowski!
  Dzieli!

  Zawsze wygrają wybory, jak oszukiwany nieskory.

  Mali, zawistni, podli.
  „Lepszy” przykościelnie się modli.
  W szkole ich świat widzenia.
  Dla wiernych płaska Ziemia.
  Sabat tańczy partia nienawiści.
  Biskupi tańczą, redemptoryści.
  Gromadzą się komitety.
  Pełni za władzą podniety.
  Zakony zajęte młodzieżą.
  Czyny, że włosy się jeżą.
  Za chude lata trwania
  rozliczą rządy „drania”.
  Złodziej wskazuje złodzieja.
  Czystości kaznodzieja.
  Puti gra na fujarce.
  Oj, jak lecą ich harce!
  Z członka aż taka fujara
  Prezes chce to się stara!
  Odzyskane średniowiecze.
  Oddani „bożej” opiece.
  Zawłaszczenie za poparcie.
  Przykościelne rozdarcie.

  2014-09-10 almagus

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16615689,Hofman__Jaroslaw_Kaczynski_nie_zamierza_byc_prezydentem_.html#BoxWiadTxt
  almagus.blox.pl/html

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Zapominają prawdę o inkwizycji.

  Faszyści be i NKWDe, a kościółek wzór tych spółek!
  Sobiedarmo Polska pijawek, specjalistów od rozprawek.

  Sadziłbym tytoń, księdzu kręcił lulkę.
  Gdyście spalili obok tę czarnulkę.
  Zaświadczy ma żona oraz dzieci.
  Widzimy nocami jak na miotle leci.
  Ona z jajeczek tylko żabi skrzek.
  A potem skrzeczy, że głupieje człek.

  Jutro doprowadzą ją strażnicy wiary.
  Wyciągniemy z niej przyznanie o czary.

  przez almagus » N kwi 04, 2010 6:54 am

  Kardynał równy premierowi według artykułu GW.

  wyborcza.pl/1,76842,7732055,Prymas_i_premier_skladaja_zyczenia_w_internecie.html
  almagus.blox.pl/html
  Tu próbka donosu. Znalazł się świadek!

  www.youtube.com/watch?v=6KmRi9w4EVA

 • ireneusz50a

  Oceniono 6 razy 6

  tego starego idiotę w przebrani powinno się leczyć a nie cytować.

 • mirekch60

  Oceniono 7 razy 7

  Abp. Jędraszewski,ja mam bogów pełną szafę i mam zapewnione życie wieczne ale na cmentarzu.HAHA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX