Abp Jędraszewski: Ateizm odbiera prawdę. Bierze się z braku wiedzy, nie z jej nadmiaru

Tylko w Bogu można odnaleźć siebie. To, co daje religia, ateizm odbiera. Ateizm odbiera prawdę, poczucie sensu istnienia, odbiera prawdę dlaczego warto cierpieć, poświęcać się i mimo tylu trudności żyć - mówił w Łodzi abp Marek Jędraszewski.
Więcej o:
Komentarze (930)
Abp Jędraszewski: Ateizm odbiera prawdę. Bierze się z braku wiedzy, nie z jej nadmiaru
Zaloguj się
 • Rafał Dziewięcki

  0

  Bóg jest potrzebny Panu Jędraszewskiemu aby wyciągać kasę od swoich wiernych, zawsze kościół hamował postęp a co ciekawsze teorie trafiały na indeks ksiąg zakazanych więc o czym tub mówić, pozdrawiam.

 • Daniel Szymon

  0

  1. Ateizm jest brakiem wiary w boga, nie wiarą w jego nieistnienie (wtedy mówimy o antyteizmie).
  2. Czy naprawdę są jeszcze ludzie, którzy używają zakładu Pascala?
  2b. Co zrobi arcybiskup, kiedy po śmierci spotka boga, który powie mu: "Całe życie kazałeś przekładać ludziom wiarę nad wiedzę, mówiłeś, że muszą wierzyć w cudownie narodzonego, magicznego stolarza, który umarł za wszystkich wiedząc, że zmartwychwstanie. Wybacz, ale miejsce w raju zarezerwowałem dla ateistów i racjonalistów, którzy potrafili wykorzystywać zdolność do krytycznego myślenia."?
  3. Ciekawe, według jakich statystyk rośnie liczba wierzących. Wszystkie mi znane mówią coś odwrotnego.
  4. Brak fundamentu w postaci świętej książki sprzed trzech tysięcy lat interpretowanej na milion sposobów nie oznacza, że człowiek nie ma sensu życia, czy moralności. Często ateści mają lepiej ugruntowane przekonania od wierzących, ponieważ wypracowali je samodzielnie, szukając różnych możliwości - w przeciwieństwie do wierzących, którzy są tutaj zależni od przekonań innych.
  5. Wiara może współgrać z nauką, ale nie w momencie, kiedy religijny dogmat stoi w sprzeczności z wiedzą zdobytą na drodze empirii (przykład: kreacjoniści młodej Ziemi).
  6. Mówienie, że potrzebujemy boga, żeby zrozumieć obecność cierpienia jest... niesmaczne. Cierpieniu należy zapobiegać i leczyć jego skutki, nie manifestować jego domniemane "piękno".

 • mirekch60

  0

  Panie Jędraszewski wy dobrze wiecie że bajeczki o bogu to są wysysane z palca.

 • tsuranni

  0

  kościelny bełkot. Bierze się nie z braku arogancji, lecz jej nadmiaru. Jakim prawem ten cham w sukience mnie obraża?

 • Dawid Bielecki

  0

  "Ateiści twierdzą, że to religia ogranicza wolność, myślenie, rozum i racjonalne spojrzenie na świat. A przecież to właśnie religia zachęca do tego, by wiarę pogłębiać intelektem. "

  Od którego wieku kościół katolicki tak uważa?

 • litwiniakk

  0

  Jakoś nie straciłam sensu istnienia, dalej się poświęcam ale dla siebie , dla dzieci i całej swojej rodziny ;) i wiem co to dobro i zło i nie potrzebuje do tego żadnego Boga. Kocham ludzi, staram się nikogo nie krzywdzić i toleruje całkowitą inność !!! A tak przy okazji to niezła strategia z tym straszeniem brakiem życia wiecznego, nauka interesowniści , brawo !! Nie wierzysz to chociaż udawaj bo jak naprawdę jest życie wieczne to Ci się nie opłaca brak wiary i idź do kościoła oczywiście bo trzeba przecież płacić za tą niezbadaną możliwość życia wiecznego !!! Porażka tych ludzi !! Ja dziękuję, zaryzykuję ;)

 • normalny1944

  Oceniono 1 raz 1

  Mądralo powiedz mi gdzie jest ten twój bóg to go rozgrzebie i zacznę szukać prawdy, a ateiści powstali z tych co na siłę polaliscie im łby mianujac ich na swoich, tylko woda wyschla i okazało się że ich oszukujecie i przestali lazic do tego cyrku zwanego przez was kościołem, .

 • normalny1944

  Oceniono 1 raz -1

  Gó... prawda panie biskup głos te bzdety w kościele głosząc publicznie robisz z siebie głupka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX