Słoweńska komisarz wywoła skandal? W sieci krąży film, na którym śpiewa komunistyczne pieśni

Alenka Bratusek, która w składzie nowej Komisji Europejskiej będzie się zajmować energetyką, wzbudza kontrowersje od samego początku. Słoweńska polityk na stanowisko nominowała się sama, bez wsparcia swojej partii, a w sieci krąży film, na którym śpiewa komunistyczne pieśni.
Na filmie wrzuconym do serwisu YouTube słoweński użytkownik pokazuje wycinki z transmisji koncertu, który miał odbyć się z okazji przejęcia przez partię socjaldemokratów władzy w Słowenii w kwietniu 2013 roku. Uroczystość wypełniona jest komunistycznymi symbolami i pieśniami, a publiczność wymachuje flagami nieistniejącej od 1991 roku Socjalistycznej Republiki Słowenii. Alenka Bratusek, ówczesna premier kraju, wraz z innymi ważnymi osobistościami siedzi w pierwszym rzędzie i sprawia wrażenie, jakby świetnie się bawiła.Z napisów do filmu wynika, że artyści uczestniczący w koncercie śpiewają przede wszystkim pieśni komunistyczne, w tym słynną Bandiera Rossa, której refren - "Niech żyje komunizm i wolność" - Bratusek ochoczo śpiewa razem z artystą.

Jeden z wykonawców śpiewa też piosenkę, w której mocno krytykuję Unię Europejską i jej urzędników, nazywając ich "bandą złodziei" oraz "wrogami".

Jak podaje RMF FM, film krąży już wśród eurodeputowanych, wywołując oburzenie i zażenowanie.

Uroczystość wychwalająca komunizm miała trwać cztery godziny. Na filmie widać, jak Bratusek uczestniczy w owacji na stojąco.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (142)
Słoweńska komisarz wywoła skandal? W sieci krąży film, na którym śpiewa komunistyczne pieśni
Zaloguj się
 • lob1

  Oceniono 2 razy 2

  Ludziom marzy się Świat gdzie będzie więcej wrażliwości społecznej i mniejszy wyzysk przeciętnego obywatela przez bogatych i dobrze ustawionych partyjnie. To co się dzieje teraz ,woła o pomstę do Nieba!

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 5 razy 5

  "Partyzanci Broz-Tity wyzwolili Jugosławię
  Bez pomocy Sowietów - awantura na zabawie"

 • cajmero

  Oceniono 5 razy 3

  to widac, czym maja sie czs zajmowac "oburzeni" politycy z UE. A czymze rozni sie ta pani od polskich poslanek np. Z PISu? Oni, w Slowenii, nie jak "barany" w Polsce zamazuja historie tylko byli w niej i siegaja do jej owocow-piesni, piosenek. Ciekawe, czemu elyty w RP nie odrzucily dyplomow czy majatkow po PRLu?

 • pulsi79

  Oceniono 2 razy -2

  Korwin dawno mówił ze w tej unij komuchy się zalęgły

 • szoferek1

  Oceniono 5 razy 5

  Komunizm w Słoweńskim wydaniu ma tyle wspólnego z komunizmem sowieckim co religia katolicka z katolicyzmem.

 • Mare Kalan

  Oceniono 5 razy 1

  Alenka Bratušek is a communist and rusophil. In addition, nominated herself, and is contrary to the Constitution of the Republic of Slovenia. I'm from Slovenia and this concert was pure communism. At the concert were calls to kill the traitors and capitalist tie gang. With its eventual election Putin will get a spy in the EU. The current government in Slovenia have appropriated the Communists with a soft coup d'état. They are also illegally imprisoned opposition leader Janez Janša, their biggest enemy. These facts are not all known in Europe as the media in Slovenia in full command of the Communists. Unbelievable but true, Slovenia's communist hell in the middle of the EU and is the only country in the EU which has a political prisoner. Stop Alenka Bratušek while there is still time. Stop Communism.

  Greetings from Slovenia.

 • michnikredgestapo

  Oceniono 2 razy -2

  Niech sobie pospiewa do choru z ta Wlaszka co kieruje teraz euro-MSZ-tem a zaczynala kariere od wloskiego komsomolu. Mysle, ze delegacja SLD walnie setke i pomoze...

 • pomian07

  Oceniono 5 razy 5

  Wole komunistów od przykościelnej mafii.

 • mariuszet

  Oceniono 1 raz 1

  A kto ja w takim razie wybral na komisarza ? Jak widac i lewica i prawica nie ma skrupulow by brac kase od znienawidzonej UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX