Komisarz Bieńkowska: Nie chciałam być wiceprzewodniczącą

- Jeszcze dwa miesiące temu nie wiedziałam, że to się tak zakończy. Wydaje mi się, że to, co się wczoraj sfinalizowało, to jedno z najlepszych dla nas rozwiązań. Chodziło nam właśnie o taki zakres kompetencji - tak Elżbieta Bieńkowska komentowała w TOK FM nominację na stanowisko komisarza ds. rynku wewnętrznego. Zapowiedziała, że za tydzień ujawni nowe regulacje dotyczące poboru opłat na autostradach.
Elżbieta Bieńkowska będzie komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw. - To bardzo przyjemne dla mnie wyzwanie - przyznała w "Poranku Radia TOK FM".

Bieńkowska ujawniła też, że złożono jej propozycję zostania jedną z wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej. - Protestowałam. Wolałam mieć dwie dyrekcje połączone. Wydawało mi się i wydaje, że przy równym traktowaniu wszystkich komisarzy wiceprzewodniczący może mieć problem z przebiciem się. Nawet z moim wściekłym charakterem - żartowała.

Jest się z czego cieszyć

Jak stwierdziła wicepremier, dziedziny, którymi będzie się od listopada zajmować, to dla niej "najbardziej interesujący kawałek nowej komisji". - Nam bardzo zależało na przedsiębiorczości, małych i średnich przedsiębiorstwach... właściwie na wszystkim. Ta teka to wszelkie regulacje dotyczące wspólnego rynku, bardzo ważna dla nas. Polskie firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne i powinny mieć takie same prawa jak przedsiębiorstwa z innych krajów UE.

Elżbieta Bieńkowska nie ma wątpliwości, że kierowanie przez 10 miesięcy połączonym ministerstwem infrastruktury i rozwoju bardzo przyda się jej w czasie pracy w Brukseli. - Jestem bardzo zadowolona z połączenia ministerstw. Nie myślałam, że będą to tak dobrze oceniać. Nie ukrywam, że ten wspólny resor traktuję jak dziecko.

Na koniec ważne decyzje

W TOK FM poinformowała, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, jak będzie wyglądał nowy system opłat za przejazd autostradami. - Jesteśmy po ostatnich rozmowach. Wahamy się między winietami a systemem elektronicznym. Najważniejszym wyzwaniem jest czas. Bo przyszły rok nie może wyglądać tak jak ten. Nie możemy co chwilę otwierać bramek, bo my z tych pieniędzy budujemy, naprawiamy, utrzymujemy drogi. Autostrady są i będą płatne.

Elżbieta Bieńkowska nie chce wdawać się w spekulacje na temat kandydatów na nowych ministrów infrastruktury i rozwoju. Jak podkreślała w rozmowie z Janiną Paradowską, "to absolutnie decyzja nowej pani premier". - Ale jeśli Ewa Kopacz będzie chciała ze mną porozmawiać - bardzo proszę.

Więcej o:
Komentarze (11)
Komisarz Bieńkowska: Nie chciałam być wiceprzewodniczącą
Zaloguj się
 • rita57

  0

  Bieńkowska ujawniła też, że złożono jej propozycję zostania jedną z wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej(..)
  Bo tam zorientowali się że jest mało kompetentna , co POkazała w trakcie przesłuchań. Dlatego nie chcieli jej na przewodniczącą. Zadufana baba , która lubi "przyjemne wyzwania":)
  Ja nie wiem kto i PO co ją wymyślił? I dlaczego ją POpchał do Brukseli ? A tam czytała fatalnym angielskim. Tak to prezentują się elyty PO.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 0

  poglady @ksiadztezczlowiek to gorzej niz malomiasteczkowa ciemnota edukowana z ambony,
  zalosne
  glupawe polactwo (czytaj murzynskosc w polskim wydaniu) w idiotyczny sposob specjalizuje sie w krytykanctwie osob ktorym nie siega 10cm ponizej piety

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 8 razy 0

  Junker tak podzielil komisje, aby mogl znacznie wiekszy miec wplyw na wszystko. I tak powolal 7 Wiceprzewodniczacych, ktorzy beda koordynowac, zarzadzac 20 komisarzami. I tu slysze od Bieńkowskiej, ze ona nie chciala byc wiceprzewodniczaca. Tzn. ze chciala byc kurka domowa ograniczajac swoje mozliwosci wplywu na polityke Komisji Europejskiej. I tu wszyscy sie ciesza, nie majac zielonego pojecia o tym, ze Polska jako najwiekszy kraj nowych panstw ma jedna z 27 komisji i to jeszcze bez krzesla wiceprzewodniczacej. Super sukcesik!

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy 5

  No powiedzcie sami, czy Elżuni można nie kochać ?!

 • chi_neng1

  Oceniono 17 razy 11

  Podoba mi sie pani, coraz bardziej.
  Chetnie bym widziala wiecej tego "wscieklego charakteru" u pani Kopacz :). Moze zaskoczy nas przyjemnie? Nigdy nic nie wiadomo z kobietami.
  Mnie osobiscie, kobiety, ktore maja wiecej tego czego niektorym panom brakuje, bardzo imponuja, bo wtedy cos pozytecznego i dobrego dla ogolu sie dzieje :).

  Zycze pani, naprawde z calego serca, samych sukcesow i powodzenia w tej nowej roli.

 • jasmin.11

  Oceniono 13 razy 7

  E. Bieńkowska, KOMPETENTNY człowiek, na odpowiednim stanowisku....Brawo !

 • dziadekjam

  Oceniono 17 razy -13

  Wydaje mi się, że to, co się wczoraj sfinalizowało, to jedno z najlepszych dla nas rozwiązań. Chodziło nam właśnie o taki zakres kompetencji - tak Elżbieta Bieńkowska komentowała w TOK FM nominację na stanowisko komisarza ds. rynku wewnętrznego.
  =================================================================
  O! Pani Bieńkowska już mówi o dobie w liczbie mnogiej! To coś tak jak monarchini.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX