Okradziono transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Jeszcze w Polsce. Siemoniak: Ręce opadają

10.09.2014 18:55
Pierwszy rosyjski konwój z pomocą humanitarną. Drugi już jedzie w kierunku Ukrainy

Pierwszy rosyjski konwój z pomocą humanitarną. Drugi już jedzie w kierunku Ukrainy (Sergei Grits (AP Photo/Sergei Grits))

Okradziono transport pomocy humanitarnej wysłany na Ukrainę. Do incydentu miało dość jeszcze w Polsce - donosi tvn24.pl. Zawieszono już odpowiedzialnego za transport szefa bazy wojskowej w warszawskim Rembertowie. "Ręce opadają" - skomentował na Twitterze Tomasz Siemoniak, szef MON.
- Wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem w 2. Regionalnej Bazie Logistycznej w Rembertowie - powiedział portalowi tvn24.pl płk Ryszard Filipowicz, rzecznik prasowy wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie.

Do kradzieży doszło w Polsce?

Kradzież dotyczy pierwszego transportu pomocy humanitarnej dla Ukrainy przygotowanego pod koniec sierpnia przez polski MON. Na Wschód wysłano koce, pościel i żywność. We Lwowie przy rozładunku towarów stwierdzono brak części koców i materaców.

Według prokuratury wojskowej do kradzieży doszło jeszcze w Polsce, na terenie bazy w Rembertowie. Tomasz Siemoniak, szef MON, zapewnił na Twitterze, że zawieszono szefa bazy, który odpowiadał za transport, a brakujące koce zostały wysłane na Ukrainę.

"Ręce opadają. Żandarmeria już ostro działa, ważne, że sami to odkryliśmy przy wyładunku" - skomentował na Twitterze Tomasz Siemoniak, szef MON.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (244)
Zaloguj się
 • pumpernik

  Oceniono 456 razy 420

  Panie ministrze nie opadać, tylko zatrudnić firmę ochroniarską,
  bo nam w końcu wojsko ukradną.

 • bioder65

  Oceniono 372 razy 332

  I taka armia ma prowadzić wojnę.Kapelan,generał albo złodziej i pijak.Od razu czuję się bezpieczniej

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 159 razy 125

  .
  ''ręce opadają''
  .
  I to mówi minister obrony narodowej ???? Ten, który ma 100.000 chłopa na etatach , i 120 generałów ?
  .
  Rzeczywiście ręce opadają.
  8 stopień bezsilnoóci a tu czeka nas wojna .
  .
  Chyba lepiej poddac się Wołodii juz dzis.
  .

 • anuszka_ha3.agh.edu.pl

  Oceniono 129 razy 119

  Ale koce ukraść? Koce???
  Parę tygodni temu komentowałam, jaka musi być bieda w Afryce, skoro złodzieje obrabowali centrum leczenia eboli w Monrovii i wynieśli wszystko, łącznie z materacami i prześcieradłami.

 • billyboy1943

  Oceniono 138 razy 106

  państwo polskie działa tylko TEORETYCZNIE!!!-B.Sienkiewicz!!-co dzień dowody -nie ma dziedziny która byłaby wolna od DZIADOSTWA!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje