Kolumbia: Ponad 300 dziewczynek zapadło na tajemniczą chorobę. Wszystkie brały ten sam lek

Ponad 300 dziewcząt w wieku od 9 do 19 lat zapadło na tajemniczą chorobę w kolumbijskim miasteczku Carmen de Bolivar. Chore mdlały, miały bóle głowy i drętwienie rąk. Wszystkie brały ten sam lek, ale badania nie wykryły związku między jego przyjmowaniem a objawami. W miasteczku narasta panika.
Szpitale w Carmen de Bolivar są pełne dziewcząt z identycznymi objawami choroby. Wszystkie przyjmowały w ostatnich miesiącach Gardasil - popularną szczepionkę mającą zapobiegać rakowi szyjki macicy. Podejrzewano, że objawy - omdlenia, bóle głowy, drętwienie kończyn - może wywoływać obecność w leku ołowiu. Jednak testy nie wykazały śladów tego pierwiastka w Gardasilu. Przyczyna tajemniczego schorzenia pozostaje nieznana.

"Chcemy, by nasze córki były znów zdrowe, żeby mogły chodzić"

Rodzice dziewcząt apelują o pomoc. - Jesteśmy zdesperowani i zmartwieni. Chcemy, by nasze córki wyzdrowiały, by były takie jak kilka miesięcy temu. Żeby przestały tracić na wadze, żeby nie były przykute do łóżek, żeby znów mogły chodzić - powiedziała agencji Reuters Yadira Cortes, matka jednej z chorych.

W atmosferze ogarniającej miasto paniki lekarze usiłują znaleźć przyczynę choroby. Sytuacja jest tak nietypowa, że do położonego na północy Kolumbii miasta przyjechał z Bogoty minister zdrowia Alejandro Gaviria. Podkreślił nie tylko potrzebę stwierdzenia, czy to Gardasil powoduje chorobę, ale także konieczność pomocy przestraszonej społeczności Carmen de Bolivar.

Na razie wygląda na to, że choroba - czymkolwiek jest - nie zagraża życiu dziewcząt, to ich zdrowiu - na pewno. Poszukiwanie jej przyczyny trwa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (113)
Kolumbia: Ponad 300 dziewczynek zapadło na tajemniczą chorobę. Wszystkie brały ten sam lek
Zaloguj się
 • kimdongun

  Oceniono 1 raz 1

  Wieczny ogrodnik.

 • niegrzecznymisiek

  Oceniono 1 raz -1

  "Wszystkie brały ten sam lek, ale badania nie wykryły związku między jego przyjmowaniem a objawami".
  To jest najlepszy tekst w tym artykule ;))
  Ciekawi mnie tylko ile producent tej szczepionki zapłacił za te "badania" .

 • aga.siostra

  Oceniono 2 razy 0

  "tajemnicze" ?!?!?! Od lat wiadomo, że szczepionka HPV zabija lub okalecza ! Dokładnie rok temu japońskie ministerstwo zdrowia OFICJALNIE wycofało się z rekomendacji tej szczepionki oraz wprowadzono zakaz finansowania tego szajsu ze środków publicznych po tym, jak wystąpiło tysiące ciężkich reakcji na tą szczepionkę !!!!! Objawy były między innymi te opisane w artykule i inne dużo cięższe ! W Polsce świadomie i celowo zataja się powikłania poszczepienne, aby utrzymać fikcyjnie niską statystykę NOP, żeby im się akceptacja społeczna nie posypała. Rodzice dzieci poszkodowanych przez szczepionki jeśli są wystarczająco świadomi aby zapoznać się z formalnymi faktami i obowiązującym prawem, muszą walczyć z lekarzami i sanepidami o zarejestrowanie niepożądanej reakcji na szczepionkę !!!

 • tw.zecik

  Oceniono 3 razy 1

  @silthor
  @darthnaciek
  i inni...

  Po kolei:

  1. 13 miliardów lat temu Amerykanie wynegocjowali ze Stwórcą dokonanie Wielkiego Wybuchu (oczywiście amerykański przemysł obronny dostarczył niezbędnej ilości TNT), przy okazji załatwili powstanie planety Ziemia którą planowali zawładnąć w XXI wieku.Tajna klauzula do zawartej wówczas umowy zawierała szczegółowy schemat rozlokowania złóż ropy naftowej o którą będą mogli w przyszłości walczyć, zapewniając kolejne intratne kotrakty swoim firmom zbrojeniowym.

  2. Kilkadziesiąt tysięcy lat temu Amerykanie namówili ludność pochodzenia mongolskiego, aby przekroczyła cieśninę Beringa i opanowała Nowy Świat, bo wykalkulowali sobie że gdy w XVIII i XIX wieku będą z nią walczyć o opanowanie Dzikiego Zachodu, powstanie gotowy scenariusz do tysięcy westernów które stworzą potęgę Hollywood, oraz zawładną umysłami ludności całego świata, a także i jej tyłkami co objawia się do dziś w tym ,że wszyscy noszą jeansy.

  3. Dwa tysiące lat temu Amerykanie wpłynęli na Pana Boga, aby Ten wysłał na Ziemię swojego Syna i głosił prawdy, których przekazywanie zacofanym ludom stworzy doskonały pretekst do gnębienia Indian.

  4. Amerykański agent Mahomet napisał Koran i rozpowszechnił jego treść wśród Arabów. Była to oczywiście prowokacja CIA obliczona na zaszczepienie wśród ludności arabskiej nastrojów antyamerykańskich, których apogeum zaowocuje atakiem na WTC - niezbędnym pretekstem do wojny z Irakiem.

  5. Pięćset lat temu Amerykanie namówili Genueńczyka Krzysztofa Kolumba, aby ten przeniósł się do Hiszpanii. Bezbłędnie przewidzieli bowiem, że Król i Królowa tego kraju wyślą go na zachód w poszukiwaniu nowej drogi do Indii. Zaznaczam : DO INDII. To jest szczególnie istotne, bowiem to matactwa Amerykanów sprawiły, że Kolumb szukał na zachodzie Indii a nie Ameryki, w konsekwencji napotkanych ludzi nazwał Indianami a nie Amerykanami. Gdyby wiedział że jest w Ameryce, cały misterny plan Amerykanów szlag by trafił.

  5.Czterysta lat temu Amerykanie poprzez perfidne knowania namówili Holendrów, aby ci założyli na Manhatanie osadę zwaną później Nowym Jorkiem. Wiedzieli bowiem, że atak na to miasto stanie się w przyszłości doskonałym pretekstem do podbicia krajów arabskich.

  7. 150 lat temu pojawia się pierwszy polski ślad w całej aferze. Sponsorowany przez amerykański przemysł Polak Ignacy Łukasiewicz opracowuje technologię rafinacji ropy naftowej.

  8. Niewiele lat później uaktywniają się działania amerykańkich służb w Niemczech, gdzie podsuwają one niejakiemu Daimlerowi pomysł skonstruowania samochodu. O wpływie tego wynalazku na przyszłe stosunki amerykańsko - arabskie nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

  9.Lata dwudzieste XX wieku - i znowu Niemcy! w niejasnych okolicznościach (jednak z pewnością na skutek ameryańskich matactw) Adolf Hitler propaguje w swoim kraju idee antysemickie, których konsekwencją jest wojna, holocoust - czyli wspaniały pretekst do zainstalowania pod koniec lat czterdziestych Żydów w Palestynie - amerykańskiego Konia Trojańskiego w Świecie Arabskim.

  10.Koniec lat siedemdziesiątych XX wieku - Apogeum amerykańskiej intrygi. W skutek brawurowych działań waszyngtońskiej agentury dochodzi do wybuchu rewolucji islamskiej w Iranie - co umożliwia poparcie i wzmocnienie Saddama Husajna - wroga irańskich Szyitów. Drugim brzemiennym w skutkach zdarzeniem jest inwazja dokonana przez amerykańskiego asa wywiadu w skórze sekretarza KPZR - Leonida Breżniewa na Afganistan - co z kolei stanowiło pretekst do wyszkolenia i wyekwipowania Osamy Bin Ladena, który wtedy występował przeciw Rosjanom, ale Amerykanie doskonale wiedzieli już wówczas, że za ćwierć wieku te dwie postaci : Husajn i Bin Laden odegrają kluczową rolę jako prowokatorzy niezbędni do uzasadnienia amerykańskiej interwencji na Bliskim Wschodzie.

  Cholerni jankesi...

  (znalezione w sieci)

 • spoko-spoko

  Oceniono 2 razy 2

  "Wszystkie brały ten sam lek, ale badania nie wykryły związku między jego przyjmowaniem a objawami. W miasteczku narasta panika."
  Mozliwe ze nie poznano jeszcze mechanizmu ale przyczyna jest raczej jednoznaczna, skoro wsrod chorych nie ma nikogo kto by leku nie bral.

 • Łukasz Kl

  Oceniono 4 razy 2

  a ok. 16 000 razy większa niż bezpieczna dla niemowlęcia !!! :(

 • Łukasz Kl

  Oceniono 3 razy 1

  W drugim miesiącu życia polskie niemowlę może otrzymać jednorazowo 50 μg Hg (25 μg z Wzw B i 25 μg z DTP lub DTP+Hb) rtęci.
  Dla 4 kg niemowlęcia będzie to dawka Hg 1250 razy większa niż uznana za bezpieczną dla dorosłej osoby !!! :(

 • derp973

  Oceniono 3 razy -1

  Gazeta wyborcza usuwa wszystkie posty w których wklejam link do ich własnej wiadomości. Dla mnie to jednoznaczne, że dziennikarzyny biorą pieniądze za chowanie niewygodnych informacji. Tym razem nie wklejam linku tylko wyniki wyszukiwania w gazecianej wyszukiwarce.

  szukaj.gazeta.pl/wyszukaj/artykul?query=korupcja+glaxosmithkline

 • Łukasz Kl

  Oceniono 4 razy 2

  dane stwierdzają jednoznacznie wzrost występowania autyzmu po szczepieniach, obecnie już 1:46 PORODÓW. Badania wykazują podwyższenie poziomu rtęci u dzieci z rozpoznaniem autyzmu. Większość prac publikowanych między rokiem 2004, a 2013, jednoznacznie udowadnia związek pomiędzy zawartością rtęci w szczepionkach, a autyzmem.

  7 maja 2013 – opublikowano dane wskazujące, że USA ma największą śmiertelność noworodków w pierwszej dobie, wśród grupy uprzemysłowionych państw.

  USA ma największą liczbę szczepionek podawanych dzieciom. Wnioski musisz wyciągnąć sam Szanowny Czytelniku.

  Śmieszne są wszelkiego rodzaju wypowiedzi, zdawałoby się ludzi z maturami, którzy publicznie twierdzą, że przecież rtęć jest w żywności np. w rybach.

  Po pierwsze: od ponad 50 lat wiemy, że 80% przeciwciał znajduje się w przewodzie pokarmowym, a nie w mózgu. Ryby wprowadzamy do przewodu pokarmowego (chyba,że szczepionkowcy robią to inaczej) a szczepionkę u dziecka bezpośrednio do mózgu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX