Gowin: Kopacz to fatalny kandydat na premiera. Nie jest najbardziej stabilna emocjonalnie...

- To nie jest właściwy człowiek na takie czasy - stwierdził Jarosław Gowin w Poranku Radia TOK FM, komentując przymiarki Ewy Kopacz do zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku premiera. - To nie jest osoba najbardziej samodzielna politycznie, najbardziej stabilna emocjonalnie - wyliczał.
- Wielu Polaków patrzy na nas jak na zimne dranie, ale ja się szczerze cieszę. To sukces Polski i osobisty sukces Tuska - tak Jarosław Gowin ze Sprawiedliwej Polski komentował w Poranku Radia TOK FM wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

"Stanowisko Tuska nie jest tak ważne, jakby się mogło wydawać"

Zdaniem Gowina Polska odniesie korzyści z tego obrotu spraw, jeśli Tusk będzie starał się rozszerzyć uprawnienia szefa Rady Europejskiej, które formalnie są dość ograniczone. Zaznaczył, że nominacja polskiego premiera "nie jest tak ważna, jakby się mogło wydawać".

Polityk podkreślił, że "nie ma najmniejszych wątpliwości", że stery w Platformie Obywatelskiej obejmie Ewa Kopacz, będąca jego zdaniem najbardziej zaufanym współpracownikiem Tuska. Gowin podkreślał jednak, że obecna marszałek Sejmu nie jest najlepszym kandydatem na premiera.

"Uważam Kopacz za fatalnego kandydata na premiera"

- To nie jest osoba najbardziej samodzielna politycznie, najbardziej stabilna emocjonalnie, to nie jest osoba, która ma najlepsze stosunki z otoczeniem. Mówiąc krótko - to nie jest właściwy człowiek na takie czasy - stwierdził. - Uważam ją za fatalnego kandydata na premiera - dodał, wskazując, że w obrębie samej PO jest w stanie wskazać wielu lepszych, choćby Elżbietę Bieńkowską czy Tomasza Siemoniaka.

Więcej o:
Komentarze (33)
Gowin: Kopacz to fatalny kandydat na premiera. Nie jest najbardziej stabilna emocjonalnie...
Zaloguj się
 • lehoo

  Oceniono 2 razy 0

  Opiniodawca jest figurą wręcz obrzydliwą moralnie i jego głos nie powinien być brany pod uwagę. Jak mi wiadomo z kodeksu Boziewicza, prostytutki i alfonsi zdolności honorowej nie mają. Toż samo tyczy się pana Gowina.

 • janjank68

  Oceniono 4 razy 2

  ZNALAZŁ SIĘ AUTORYTET. P. GOWIN NIE WIE JEDNEJ PODSTAWOWEJ RZECZY. CO TO BYĆ LOJALNYM. TO OBCE DLA NIEGO SŁOWO. W POLSKIM JĘZYKU, JEST INNE WŁAŚCIWSZE ZACZYNAJĄCE SIĘ NA K. LEPIEJ BYĆ NIESTABILNYM EMOCJONALNIE, KAŻDYM INNYM, ALE NIELOJALNYM. LOJALNOŚĆ KIEDYŚ BYŁA CNOTĄ. LEPIEJ BYĆ NIESTABILNYM EMOCJONALNIE (O ILE TAK W OGÓLE JEST), INNYM , CZY TAKĄ ZWYKŁĄ I TU KAŻDY MOŻE SOBIE DOPISAĆ WŁAŚCIWE DLA NIEGO SŁOWO ...

 • zegareek

  Oceniono 4 razy 0

  Pan Gowin jest wzorem "samodzielności politycznej" i równie niedościgniony w stabilności emocjnalnej - trzeba nie mieć wstydu, a wyborców za idiotów, żeby miec taką przeszłość i coś takiego powiedzieć

 • adam.127

  Oceniono 6 razy 0

  Gowin swoim chamstwem, łajdactwem, chce zaimponować Kaczyńskiemu..! Można to spłętować powiedzonkiem : " świnia świni, du.ę ślini "

 • munkela

  Oceniono 6 razy 4

  Gowin - choragiewka naprawde mysli, ze jego zdanie na JAKIKOLWIEK TEMAT ma znaczenie?

  Niech on sie zajmie cuceniem Zbawcy Polski, bo ten biedak nie moze zlapac porzadnie tchu od mementu kiedy dowiedzial sie o wyborze Tuska na prezydenta UE.

 • istvan73

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Gowinie? A doopa biskupa już czysta, wylizana? Nawąchał się Pan dostatecznie?

 • naw18

  Oceniono 11 razy 5

  Jest bardziej "stabilna emocjonalnie" od prezesa i jego lizodupa Gowina

 • mimrat1

  Oceniono 10 razy 4

  mam propozycję dla imć proboszcza Gowina: Zamknij waść mordę..!

 • pyffello114

  Oceniono 28 razy 16

  A kim jest pan Gowin??
  Oto krótka charakterystyka:
  Pan Gowin jest człowiekiem, który ma sobie za nic lojalność wobec
  swoich wyborców. Pan Gowin swój mandat sejmowy zdobył jako poseł Platformy
  Obywatelskiej. Gdyby Platforma nie umieściła go na swojej liście wyborczej, pies z kulawą nogą by o nim nie słyszał i NIKT by na niego nie głosował. Zwykła ludzka przyzwoitość
  nakazywałaby zwrocić mandat poselski zdobyty z rekomendacji PO.
  Czego byśmy nie mówili o panu Palikocie, to musimy przyznać, że zachował on się honorowo, zdając mandat poselski zdobyty w barwach PO. Na takie honorowe postępowanie nie było jednak stać pana Gowina.
  Jaką wartość może dzisiaj mieć to, co robi lub mówi pan Gowin po tym,kiedy
  z faryzejskim uśmieszkiem świętoszka :zapewniał nas wszystkich:
  Ja nie wyjdę z Platformy, ja nie opuszczę Platformy, moje miejsce jest w PO.
  W wyborach do Parlamentu Europejskiego pokazaliśmy panu Gowinowi, że w Parlamencie Europejskim
  nie ma miejsca dla tych, którzy robią z gęby cholewę.
  A czy będzie miejsce dla takich w polskim parlamencie?
  Myślę, że nawet najbardziej zagorzały zwolennik PiS-u pomyśli dwa razy zanim
  odda głos na PiS, wiedząc, że głosując na PiS, robi miejsce w polskim parlamencie
  panu Gowinowi.
  A oto jescze opinia o panu Gowinie wybitnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jack Żakowskiego z czasów, kiedy pan Gowin był jeszcze w PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  - Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX