TVN: nie żyje nauczycielka podejrzana o gwałt na uczennicy. Popełniła samobójstwo?

30.08.2014 18:50
Policja

Policja (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Nauczycielka z Legionowa, podejrzana o gwałt na swojej uczennicy, zmarła w areszcie śledczym Warszawa-Grochów - podaje portal tvnwarszawa.pl. Z informacji dziennikarzy stacji wynika, że Wilga H. najprawdopodobniej popełniła samobójstwo.
Wilga H. została aresztowana w maju pod zarzutem zgwałcenia uczennicy, rozpijania małoletnich i posiadania narkotyków. Dwa pierwsze zarzuty dotyczyły 2012 roku - w domu nauczycielki miały się wówczas odbywać zakrapiane imprezy z udziałem uczniów. Podczas jednej z nich miało dojść do zgwałcenia uczennicy. Z kolei zarzut posiadania narkotyków wiązał się z przeszukaniem, jakie policjanci przeprowadzili w domu kobiety po jej zatrzymaniu. Funkcjonariusze znaleźli wtedy krzewy konopi.

Teraz tvnwarszawa.pl informuje, że wstępne czynności śledczych potwierdzają, iż nauczycielka popełniła samobójstwo. Wiadomość tę potwierdziła w rozmowie z portalem rzeczniczka Służby Więziennej w Warszawie mjr Elżbieta Krakowska.

Wilga H. była przez lata cenionym pedagogiem, uczyła m.in. języka polskiego. W ostatnim czasie zajmowała się udzielaniem korepetycji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (266)
Zaloguj się
 • doomsday

  Oceniono 839 razy 597

  Nie jestem gejem ani innego rodzaju zboczeńcem seksualnym. Mimo to uważam,ze władze przesadziły w tym przypadku. Sędzia i prokurator , którzy podpiwsywali areszt, musieli wiedzieć, że to się tak skończy. Kobieta przystojna, ładna , stosunkowo bogata, życiowo rozpieszczona, nie miała szans, by przeżyć więzienie . Kolężanki traktowały ją tak , jak traktuje się pedofiala faceta. Większość tych aresztowanych popełnia samobójstwo, szczególnie jak są w wieku 50+. Wystarczyło zarządzić areszt domowy, mają teraz obrączki do monitorownia. Baba w końcu za to, że po pijaku dobrała się do uczennicy, nie zasługuje na karę śmierci. A pobyt tej kobiety w więzieniu oznaczał jej śmierć. Każdy doświadczony prokurtor, sędzia i klawisz to wie.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 613 razy 447

  Popełniła samobójstwo, czy jej ktoś pomógł? Gdzie odpowiedzialność naczelnika aresztu i personelu, który powinien z zawodowego obowiązku robić wszystko by do takich sytuacji nie dochodziło.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 434 razy 368

  Pani Herman po prostu została zaszczuta. Wszystkie oskarżenia po dwu latach, jakieś zgwałcenie prawie dorosłej kobiety (nie ma mowy o pedofilii). Ewentualnie ktoś jej pomógł. Jak zwkle w polskich zakładach karnych. Ale przy pełnym monitoringu świadków ani rejestracji akurat niema. Ch. d. i kamieni kupa.

 • iremus

  Oceniono 347 razy 295

  Jak to było z profesorem Ćwiąkalskim, gdy był ministrem sprawiedliwości i samobójstwo w celi popełnił Robert Pazik, skazany za współudział w porwaniu i zabójstwie Krzysztofa Olewnika? Ahaaa został następnego dnia wyje.bany. Ile ostatnio osób popełniło w aresztach samobójstwa ? 5, 10 czy 15?

 • c.t.k

  Oceniono 314 razy 254

  Samobójstwa dokonane w piątek po południu,w sobotę-zawsze są podejrzane.Zakłady Medycyny Sądowej są nieczynne,a część toksycznych substancji rozkłada się w ciągu kilkunastu godzin

 • norge

  Oceniono 261 razy 239

  Ciekawe, czy dziennikarzyny poczuwają się do winy w związku z zaszczuciem kobiety???????????

 • miets1

  Oceniono 265 razy 235

  Następna ofiara polskiego wymiaru wymiaru sprawiedliwości bez sensu oraz mediów.
  Oczywiście żaden pismak gazetowy nie poczuwa się do odpowiedzialności. Opanujcie się h...

 • soso_soso

  Oceniono 230 razy 220

  Jak mozna popelnic samobójstwo w areszcie śledczym?! Czy ktos zna tam procedury?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje