Girzyński: Lepiej, żeby Tusk został w Polsce. Łatwiej go będzie wsadzić do więzienia

- Wolałbym, żeby Tusk został w Polsce. Jeśli zajmie jakieś stanowisko w Europie, trudniej go będzie wsadzić do więzienia. A uchylenie immunitetu tutaj jest łatwiejsze niż ekstradycja z Brukseli - tak Zbigniew Girzyński z PiS komentuje doniesienia, jakoby Donald Tusk był jednym z poważniejszych kandydatów na szefa Rady Europejskiej.
- Tusk powinien trafić za kraty za to, co zrobił w sprawie Smoleńska. Za to, że wspólnie z Putinem grał przeciw własnemu prezydentowi, za to, jak nadzorował organy państwa, które doprowadziły do skandalicznych zaniedbań w sprawie wizyty w Katyniu, za rozdzielnie wizyty premiera i prezydenta - mówi Girzyński w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl.

Poseł PiS uważa, że to Tusk ponosi odpowiedzialność, w rezultacie swoich działań, za "śmierć 96 osób z prezydentem i jego małżonką na czele". - A potem za to, że śledztwo było prowadzone w taki sposób, aby do dziś tkwiło w martwym punkcie. Odpowiedzialność karna Donalda Tuska jest tylko kwestią czasu - mówi Girzyński.

"Sienkiewicz ma tyle haków, że jeszcze zostanie premierem"

Polityk odnosi się także do taśm "Wprost". - Bartłomiej Sienkiewicz się targuje. Ma pewnie haki na Tuska i na innych. Przecież służby specjalne zostały wysłane na poszukiwania taśm z podsłuchami - mówi. Poseł uważa, że szef MSW "być może ma haki na Tuska i innych swoich Towarzyszy", bo "nie znamy rozmów Tuska i Bieńkowskiej, które też ponoć zostały nagrane. I być może Sienkiewicz już je ma".

Poseł został też zapytany o to, czy jego zdaniem Sienkiewicz pozostanie ministrem do końca kadencji. - Myślę, że tak. On ma dziś tyle haków na całe towarzystwo, że oni go jeszcze kiedyś na premiera zgłoszą - podsumowuje Girzyński.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (278)
Girzyński: Lepiej, żeby Tusk został w Polsce. Łatwiej go będzie wsadzić do więzienia
Zaloguj się
 • porannakawa01

  0

  Ten to to złodziejskie kaczyńskie nasienie co to działając wspólnie i w porozumieniu z kaczyńską ferajna okradali nas latając samochodami?
  Gdyby wtedy tym kacvzyńskim by przetrącono złodziejskie łapy siegające po trzy stówy w drugiej trzymając oświadczenie poświadczające nieprawdę w celu wyłudzenia - razem i Kaczyńskiemu - dziś nie mielibyśmy takich wstrętnych afer.
  Wtedy Kaczyńskiemu i jego ferajnie pozwolono na złodziejstwo (3 stówy!).
  Dziś mamy efekty tolerowania złodziejstwa wśród posłów Rzeczpospolitej!

 • drbob20

  Oceniono 2 razy 2

  swinski zapisdzialy ryj

 • Barbara Mendel

  Oceniono 1 raz 1

  chorzy ludzie- politycy wszyscy , chory kraj ,zamiast cieszyć się pokojem, wolnoscią dbać o naród, pokazujecie gdzie nas macie każdy z każdej strony i Po i Pis nie wiadomo który gorszy, my prosty naród chcemy spokoju ,bezpieczeństwa i pewności jutra,mamy dość waszych żenujących kłótni nie możemy na Was już patrzeć a niestety musimy żal,żal

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  Girzyński? Który to Girzyński? Ach, to ten od Rydzyka? Ten, któremu piana zawiści mózg zalewa ? Dla którego im by było w Polsce gorzej, tym lepiej dla tego pretorianina i jego drugiego szefa, Jarozbawa?
  ... i wszystko jasne.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 5 razy 5

  Girzyński przekroczył wszelkie normy etyczne i zaprezentował ohydę swojego wnętrza, co jak u mało kogo całkowicie odbija się na jego fizjonomii. Jego partyjni koledzy (i niestety koleżanki) stanowią zespół indywiduów równie odstręczający.

 • wuem43

  Oceniono 4 razy 4

  Rydzykowy pomiot,pierwsza gnida kraju, lizus kaczej dupy i tyle o tym pacanie można powiedzieć.

 • politol59

  Oceniono 5 razy 5

  Mściwa bestia.

 • p1410

  Oceniono 7 razy 5

  Oj tam PIS wygra wybory i Europa znów będzie miała ubaw po kilku latach clown Yaro odegra swoją życiową rolę "menźa stanu"

 • vincent48

  Oceniono 9 razy 3

  Zawsze zastanawiam się co jest w tym PiS-ie takiego że grupuje tylu kretynów i politycznych wariatów .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX