Kopała więzioną przez separatystów kobietę. Ukraińcy już ją namierzyli

Na zdjęciu opublikowanym przez ?New York Times? widać, jak agresywna kobieta kopie uwięzioną przez prorosyjskich separatystów zwolenniczkę jedności Ukrainy. W krótkim czasie Ukraińcy rozpoznali, kim jest napastniczka. Dziennikarz z Doniecka ujawnił na Facebooku jej miejsce pracy, a doradca szefa MSW Ukrainy potwierdził jego informacje.
Fotografia Mauricio Limy zrobiona dla "New York Timesa" to jeden z najmocniejszych obrazów ukraińskiego konfliktu. Oto uzbrojony separatysta trzyma straż nad poniżoną i upokorzoną kobietą, której kazał stanąć - niczym pod pręgierzem - pod latarnią. A inna kobieta wymierza jej potężnego kopniaka w krocze.

Owinięta w ukraińską flagę pojmana kobieta została oskarżona o to, że nakierowywała ukraińską artylerię na miejsca zamieszkane przez ludność cywilną. Za każde wskazane miejsce miała - według separatystów - dostawać tysiąc hrywien. W dłoniach trzyma tabliczkę z napisem "Ona zabija nasze dzieci". Mieszkańcy Doniecka wymyślali uwięzionej, znieważali ją, pluli.Ukraińcy namierzyli agresywną napastniczkę

Bezpieczna anonimowość uchwyconej na zdjęciu agresywnej kobiety już się skończyła - piszeTVN24. Doniecki dziennikarz Aleksiej Macuka poinformował na Facebooku, że znęcająca się nad pojmaną kobieta jest właścicielką dwóch punktów sprzedaży chemii gospodarczej na rynku "Geolog" w Doniecku. Podał też adres tego miejsca - ostatni przystanek tramwaju nr 9, dzielnica Kalininskaja.

Informacje Macuki potwierdził doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Hieraszczenko, dodając, że kobieta jest zwolenniczką samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Na swoim profilu na Facebooku zapowiedział też znalezienie i ukaranie tych, którzy upokorzyli "ukraińską patriotkę".

Nie wiadomo, co stało się z uwięzioną kobietą. Według wp.pl reporterów, którzy byli świadkami ataku, zatrzymano i wywieziono z miejsca zdarzenia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (234)
Kopała więzioną przez separatystów kobietę. Ukraińcy już ją namierzyli
Zaloguj się
 • kedar1976

  0

  jak nie wiadomo?
  Sam czytalem artykol w niemieckiej prasie FAZ am Sonntag w ktorym byl proadzony wywiad z ta kobieta ktora byla pobita. ona jest juz na zachodzie. Wiecej zetelnosci dziennikarskiej...

 • jkal

  0

  czegóż MOżna sPOdziewać się Po tępym kacapskim łbie?

 • krawat23

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież ten artykuł ma 1 miesiąc zycia, czyli nieskończonośc. Brak tematów. A moze by tak o wrzucaniu na Ukrainie podpadnietych polityków do pojemnika na śmieci, albo biciu posłów (Odessa).Dbajaca o praworzadnośc policja udaje, że nic sie nie dzieje.

 • harry.gata

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję że spalą tą ruską k u r w ę razem z jej straganami.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Putinowskie bydło

 • marek gnieciecki

  Oceniono 5 razy 1

  czekajcie durnie z dostawami broni to zobaczycie ruskich na przedmiesciach warszawy

 • anwb

  Oceniono 9 razy -3

  Dla sprawiedliwości: czy namierzono Ukraińców którzy spalili żywcem 22 Rosjan w Odessie?

 • drbob20

  Oceniono 4 razy 2

  rosja to gowno. a tej ruskiej ku...e mozna tylko naszczac do sowieckiej mordy.

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 4 razy 4

  Ot i cała prawda o bolszewikach i ich metodach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX