"Młoda, atrakcyjna pozna bogatego" - miejska spółka szuka sponsora. Dryjańska: Polska to dziwny kraj

"Młoda, atrakcyjna pozna solidnego i bogatego sponsora, na lata" - czytamy na stronie Kraków Areny. Dalej kontakt i zachęta: "napisz do mnie", rodem z ogłoszeń agencji towarzyskich. O co właściwie chodzi? Miasto ogłosiło konkurs na sponsora tytularnego stadionu.
Kraków Arena to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa z największą ilością miejsc wśród wszystkich polskich obiektów tego typu.

Jak informuje Agencja Rozwoju Miasta, która jest zarządcą stadionu, konkurs ma na celu wyłonienie "stabilnego Partnera, z którym ARM SA będzie mogła dalej budować wartość hali na rynku tego typu obiektów, czego wyrazem byłoby objęcie praw do nazwy, niosące ze sobą wymierne wartości dla obu firm".

Agencja zapewnia również, że sprzedaż praw do nazwy Kraków Areny to "korzystne rozwiązanie dla obu stron kontraktu", ale ma też swoje wymagania. Partner ma być "solidny", "stabilny" i "długoterminowy".

Polska nierządem stoi?

- Polska to taki dziwny kraj, w którym wiedza o seksualności jest okrzyknięta deprawacją, a jednocześnie duże miasto śmiało odwołuje się w reklamie do skojarzeń z mężczyznami kupującymi kobiety - komentuje Anna Dryjańska z Fundacji Feminoteka. - Czy krakowskiej Agencji Rozwoju Miasta naprawdę nie stać na zatrudnienie copywriterów, którzy będą nieco bardziej ambitni? - zastanawia się.

Zażenowania nie kryją też internauci. "Hiperseksualizacja wszystkiego i to chyba w najgorszym możliwym wydaniu", "Jaki prezydent takie pomysły" - oceniają.

Hasłem "Młoda, atrakcyjna pozna bogatego sponsora" Kraków chwali się też na oficjalnej stronie miasta.Sponsorów tytularnych ma większość dużych polskich stadionów. Wśród nich jest m.in. warszawska Pepsi Arena, PGE Arena Gdańsk czy INEA Stadion w Poznaniu.

Więcej o:
Komentarze (9)
"Młoda, atrakcyjna pozna bogatego" - miejska spółka szuka sponsora. Dryjańska: Polska to dziwny kraj
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 7 razy -1

  jeszcze pierdzistolki mogly dodac w ogloszeniu: ...POmiesci w sobie 20 tys. gosci ...

 • lehoo

  Oceniono 7 razy 7

  Bogaty pozna mądrą i doświadczoną. Przemądrzałe gó...ary wykluczone.

 • aghrra

  Oceniono 5 razy 3

  Feminoteka i wszystko jasne

 • sluziniec

  Oceniono 3 razy 3

  Reklama zwierciadłem rzeczywistości.

 • arturo.k61

  Oceniono 6 razy 2

  Przypadkowo oglądałem jak wyglądają obiekty sportowe w Grecji z olimpiady w 2004 i 2014 teraz.
  Pływalnia:
  2004 nowa, świeża, rewelacja.
  2014 totalna ruina :-/ nikt nie powiedziałby ze ma tylko 10 lat!
  Stadion:
  2004 nowy elegancki z drobnymi niedociągnięciami.
  2014 rudera, idealne miejsce dla złomiarzy

  Nie ma co się dziwić polskie Areny stadiony muszą mieć sponsorów, bo "zapadną się" w ruinie za 5, 10 lat :-// a tego nie chcemy prawda?

 • Oceniono 14 razy -4

  Hm, jesli dobrze pamietam obiecanki-cacanki ob. Tuska i Jego towarzystwa biesiadnego, budowa stadionow na Euro2012 miala prowadzic "z automatu" do powszechnego dobrobytu, lawiny imprez, fontann kasy etc. Co Pan na to ob. Tusk (et alii)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX