Podsłuchano rozmowę separatystów. "Ostrzelaliśmy wioskę, ale winę zwalimy na Ukraińców" [POSŁUCHAJ]

- Nie ma ludzi nieomylnych, już wcześniej się myliliśmy. To jest wojna - słychać słowa separatysty na nagraniu opublikowanym przez SBU. Padły one podczas rozmowy telefonicznej, w której separatyści starają się obwinić armię ukraińską o dokonywanie przypadkowych ostrzałów ludności cywilnej.
Taśmę opublikowała wczoraj Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Na nagraniu słychać rozmowę telefoniczną dwojga separatystów; mężczyzny o pseudonimie "Wilk" i kobiety zwanej "Korsą":"Co się stało, to się nie odstanie"

Separatyści rozmawiają o omyłkowym ostrzelaniu wioski, w której przebywali cywile. Mówią, że były tam trzy domy, a w jednym z nich przebywały dzieci. Przyznają, że ostrzał został dokonany przez ich siły i próbują zwalić winę na Ukraińców.

- Nasi mówią, że dostali złe koordynaty [i dlatego omyłkowo ostrzelali wioskę - red.] - mówi "Korsa". - Co się stało, to się nie odstanie. Rozpowszechniamy informację, że to Ukraińcy popełnili błąd. Nie ma ludzi nieomylnych, już wcześniej się myliliśmy. To jest wojna - odpowiada jej "Wilk".

Na wschodniej Ukrainie coraz częściej dochodzi do ostrzałów, w których ginie ludność cywilna. Strona ukraińska oskarża o ich dokonywanie tzw. separatystów, a ci - ukraińskich żołnierzy. Wczoraj ukraińskie służby podały wiadomość ostrzelaniu konwoju z uchodźcami, wskutek czego miały zginąć dziesiątki ludzi. Jak zwykle ani Ukraińcy, ani separatyści nie poczuwają się do odpowiedzialności za ostrzał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (347)
Podsłuchano rozmowę separatystów. "Ostrzelaliśmy wioskę, ale winę zwalimy na Ukraińców" [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • drbob20

  Oceniono 8 razy 8

  bolszewicka swolocz morduje tak jakby nigdy nic. rosjanie zawsze mordowali jakby nigdy nic. i dalej sobie morduja JAKBY Nigdy nic. tu pomylka, tam zla koordynacja, tu za duzo wodki, tam to i owo. to jest po prostu bydlo.

 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  Tak jedni jak i drudzy są w komfortowej sytuacji, mogą strzelać do wszystkiego co się rusza, a póżniej zwalić na drugich.

 • qwww

  Oceniono 4 razy -4

  propaganda junty kijowskiej coraz prymitywniejsza... oj, Arszeniki i Turczynowy zaczynają mieć smród w gaciach :)

 • doktor104

  Oceniono 4 razy -2

  Różnica między Wami a komuną jest taka, że komuna w przeciwieństwie do Was otwarcie przyznawała się do cenzury.

 • doktor104

  Oceniono 3 razy -3

  Precz z cenzurą na tym forum!!!

 • doktor104

  Oceniono 4 razy 0

  To forum jest najwyraźniej cenzurowane i manipulowane.
  Dowód: w wątku "PIETREK 2960" (211 plusów) wpisałem w odpowiedziach z dziesięć komentarzy. Najpierw je minusowano na potęgę nawet gdy zawierały niepodważalne banały a po paru godzinach wszystkie zniknęły (zostało tylko 35 odpowiedzi)
  I pomyśleć, że tę gazetę tworzyli ci którzy strasznie oburzali się na cenzurę i domagali się jej likwidacji. Ponoć jednak "Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia"

 • zalewajka62

  Oceniono 5 razy 1

  Pie...ne gó... wyborcze. Powinien się za was prokurator wziąć, za szerzenie nienawiści i skłócanie Polaków jakimiś pieprzonymi sprawami, które nas gó... obchodzą.

 • trudnyrynek

  Oceniono 7 razy 1

  tylko w polskich mediach przekazuje sie te ,,rewelacyjne wyniki ukrainskich podsluchow" w sposob jednostronny , wszedzie dodaja wazne slowa WIADOMOSC NIEZWERYFIKOWANA , DZIWNE ZE uKRAINCY ZAWSZE MAJA PODLUCHANE ROZMOWY A CI ,,DURNI RUSCY" WCIAZ GADAJA OTWARTYM TEKSTEM I BEZ ZADNEJ SAMOKONTROLI .....ale tylko chyba media wierza w wytyczne z ministerstw I takie buraki jak np. * czarcia_mara* czy *pietrek1960* albo *lokator* , ostrzcie szable debile , a jeszcze jedno pytanie - jak pisaliscie swoje ,,wazne" spostrzezenia pierogi z kapusta smakowaly lepiej czy tak jak zwykle ???? a skwarki byly tak jak lubicie czy nie bylo I zona dostanie w ucho....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX