Kurkiewicz: Lewica? W Polsce wszystkie partie mają skrzydło lewe i prawe, wszelkie możliwe frakcje

- Wszystkie partie w Polsce są zbudowane z wszystkich możliwych frakcji. Każda ma swoje lewe skrzydło, prawe skrzydło i tzw. rozsądne centrum, które jest nie wiadomo czym - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas. Jego zdaniem zastanawianie się, czy dana partia jest lewicowa czy prawicowa, jest bezzasadne.
- Wyborcom lewicy nie podoba się Palikot - powiedział Krzysztof Gawkowski z SLD, opisując zamówione przez partię badania opinii publicznej. - Czy Janusz Palikot faktycznie jest obciążeniem dla lewicy? - zapytała publicystów Dominika Wielowieyska, prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Czy Palikot to lewica?

- Pytanie, czy Palikot to lewica - stwierdziła Renata Grochal z "Gazety Wyborczej". - Ciągle się zastanawiam, czy Palikot to nie ugrupowanie liberalne - dodała. I przypomniała, że do Zielonych odeszła Anna Grodzka, która miała współtworzyć program gospodarczy Twojego Ruchu i która była w sporze z Łukaszem Gibałą, twardym liberałem, wcześniej posłem PO.

- Pytania, czy lewica się zjednoczy, kto jest lewicą, są wtórne - zaznaczył Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas. - Wszystkie partie w Polsce są zbudowane z wszystkich możliwych frakcji. Każda ma swoje lewe skrzydło, prawe skrzydło i tzw. rozsądne centrum, które jest nie wiadomo czym - powiedział.

"Palikot wciska pastę z powrotem do tubki"

Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute, think tanku Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, stwierdził, że dyskusje na temat lewicy są "urocze", a same partie "zabawne". - SLD pozoruje jakieś ruchy, walcząc z demografią, bo jego elektorat wymiera. A organizacja wokół Palikota jest jeszcze śmieszniejsza. To człowiek, który szuka swojego elektoratu, co rusz miota się to na lewo, to na prawo, trochę jakby wciskał pastę z powrotem do tubki - mówił. - Palikot jest karykaturą tego, o czym mówił Romek Kurkiewicz - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (17)
Kurkiewicz: Lewica? W Polsce wszystkie partie mają skrzydło lewe i prawe, wszelkie możliwe frakcje
Zaloguj się
 • halx77

  Oceniono 3 razy 3

  Jarek kłamca który wmawia że USSA to samo dobro -chyba też nie jest prawy- jeśli próbuje wkleić- takie brednie ludziom, którzy znają historię USSA .

 • halx77

  Oceniono 4 razy -2

  Które mają prawe skrzydło ?JKM tylko ma

 • jankbh

  Oceniono 4 razy 4

  W Polsce partie dzielą się podług istniejących koterii, a nie według programów i poglądów. Po prostu ludziom brak wykształcenia politycznego i doświadczenia w działaniu społecznym, nie ma nawet programu wychowania patriotycznego (nie mylić z katonacjonalizmem) - polska myśł polityczna praktycznie nie istnieje i choć co drugi Polak zna się na polityce, to są to żałośni amatorzy. Jeszcze tylko pogrobowcy PZPR odziedziczyli jakąś linię, ale zupełnie nieprzydatną we wspólczesnych społeczeństwach, które już dawno odeszły od marksizmu-leninizmu.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  Guzik prawda !

  W Polsce WSZYSTKIE partie mają tylko jedna frakcję, która brzmi:
  Dorwać się do żłoba, ustawić przy nim krewnych i znajomych, i nachapać się ILE WLEZIE, zanim wpadnie się w niełaski Prezesa/Przewodniczącego (jak go zwał tak go zwał), który jednym ruchem może tą karierę przerwać lub pozwalać na jeszcze więcej.

  A ciemny lud i tak wszystko kupi :-)

 • litrahalf

  Oceniono 8 razy -4

  Kurkiewicz brzmi zabawnie. Jak stary francuski lub włoski komuch z lat 70-tych finansowany przez KGB. Proszę go przy okazji zapytać czy istniał gułag.

 • ragefox

  Oceniono 9 razy -5

  Jedynie KNP ma skrzydła jak feniks a frakcje - wszystkie prawoskrętne.
  www.nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-kongresu-nowej-prawicy/item/program-kongresu-nowej-prawicy

 • endrju1521

  Oceniono 12 razy 4

  " Wszystkie partie w Polsce są zbudowane z wszystkich możliwych frakcji. Każda ma swoje lewe skrzydło, prawe skrzydło i tzw. rozsądne centrum, które jest nie wiadomo czym - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas. Jego zdaniem zastanawianie się, czy dana partia jest lewicowa czy prawicowa, jest bezzasadne."

  ====================================

  W zasadzie, facet ma rację. Mi też to wisi, czy partia jest prawicowa, czy lewicowa.

  Najważniejsze, by była organizacją społeczno-polityczną realizującą postanowienia

  konstytucji, a nie organizacją religijną, ustawowo nakazującą przestrzeganie

  preferowanych przez siebie dogmatów religijnych ! ! ! ! ! ! ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX