Donieck bez wody bieżącej. Władze do mieszkańców: "Róbcie zapasy"

17.08.2014 21:02
Donieck, 17 sierpnia. Miasto, choć otoczone i bez wody, wygląda na tym zdjęciu niezwykle spokojnie

Donieck, 17 sierpnia. Miasto, choć otoczone i bez wody, wygląda na tym zdjęciu niezwykle spokojnie (SERGEI KARPUKHIN/REUTERS)

Woda bieżąca w Doniecku została "całkowicie odcięta". Władze miasta wezwały mieszkańców do natychmiastowego zrobienia zapasów. Uszkodzona została linia energetyczna zasilająca główne zakłady uzdatniania wody.
"Z powodu toczących się walk nie sposób w chwili obecnej ocenić skali zniszczeń ani przewidzieć, jak długo potrwa naprawa" - tak brzmi komunikat władz miejskich Doniecka. Dostawy wody dla stolicy Donbasu odcięto o godz. 21 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego).

Od kilku dni pociski artyleryjskie zaczęły spadać nie tylko na przedmieścia, ale także na centrum Doniecka. Miasto staje się teatrem coraz bardziej intensywnych walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Dla tych ostatnich jest szczególnie ważnym bastionem - podkreśla agencja AFP.

Walka o Donieck i Ługańsk

Obwody doniecki i ługański są w znacznym stopniu opanowane przez prorosyjskich separatystów. Siły rządowe prowadzą przeciwko nim operację antyterrorystyczną. W niedzielę wojska ukraińskie przejęły posterunek milicji w Ługańsku i umieściły na nim ukraińską flagę. Przed rozpoczęciem walk Donieck liczył milion mieszkańców.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (28)
Donieck bez wody bieżącej. Władze do mieszkańców: "Róbcie zapasy"
Zaloguj się
 • sztucznamgla

  Oceniono 2 razy 2

  poczytać jak bezczelna propaganda moskali nagania na działania wojenne i po prostu szczuje swoich głupich obywateli na Ukraińców (i Polaków - cos na wzór PIS, wszedzie wrogowie)

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,16487828,Morze_bialo_czerwonych_flag_na_fotografii___Tarnopol.html?i=0&lokale=gdynia#BoxWiadMT

 • lukki69

  Oceniono 7 razy -3

  jak dotrze tam ebola to albo wojna się skończy albo rozpęta się piekło...;) A ideologia,że każdy nie opluwający ruskich prymitywnym językiem to agent KBG to pewnie efekt uboczny gier komputerowych u co poniektórych dzieci...;)?

 • sztucznamgla

  Oceniono 20 razy 10

  ....rosjanie to zwykli FASZYŚCI a putin wypisz wymaluj współczesny HITLER

  ..przestać owijać w bawełnę

  i zablokujcie IP z rosji, bo tu zatrzesienie trolli z KGB

 • jegorism

  Oceniono 21 razy 9

  Sprawa jest prosta podziękować za pomoc zielonym ludzikom i wszystko wróci do normy.

 • micdep

  Oceniono 45 razy -17

  W ten sam sposob niemcy wykanczali Warszawe podczas walk .. powtorka z historii ...brawo Polacy...

 • nazumi13

  Oceniono 93 razy -15

  Bardzo to przykre, ale atakując własne milionowe miasto z niewinnymi ludźmi Poroszenko daje dowód arogancji, licząc na to, że Zachód go wybroni. Istnieje jeszcze sumienie, ale trzeba je mieć. Ten konflikt powinien zostać zakończony pokojowo - bez masakry...Giną też młodzi ukraińscy żołnierze. To jest haniebne...Putin Putinem, ale Poroszenko to kompletny wariat.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 56 razy -6

  Gdzie som dzisiaj nieRADKI, Tuskaczenka czy Jarek z Żoliborza? Kaszana!

 • kosmiczny1

  Oceniono 121 razy 29

  A Ławrow dyskutuje w Berlinie, jak zapobiec trudnej sytuacji na Ukrainie. Absurd! Albo Ukraińcy wykończą wkrótce separatystów, albo Zachód będzie musiał udusić Rosję finansowo. Cały świat patrzy i widzi, że Rosja łże i kłamie w żywe oczy, a niewinna krew się leje. Jak ten szalony Putin chce dalej robić interesy z Zachodem? Każdy światły decydent robi wszystko, żeby zastąpić rosyjskiego kontrahenta jakimś innym. Czy Putin sądzi, że na tym patencie pojedzie długo?

 • 31.februarius

  Oceniono 74 razy 8

  "Od kilku dni pociski artyleryjskie zaczęły spadać nie tylko na przedmieścia, ale także na centrum Doniecka."

  A zaczął je spadać Putin, coby zwalić na bohatyrów z gwardii narodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje