Wielka Brytania: 35 imigrantów znaleziono w kontenerze. "Byli skrajnie wyczerpani. Jedna osoba nie żyje"

16.08.2014 16:33
Tilbury to miasto portowe w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Essex

Tilbury to miasto portowe w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Essex (Fot. Google Maps)

W brytyjskim porcie Tilbury w kontenerze znaleziono dziś 35 osób w stanie skrajnego wyczerpania; jedna z nich nie przeżyła. Policja ustaliła na razie, że imigranci pochodzą z Półwyspu Indyjskiego, a statek, na którym był ich kontener, przypłynął z Belgii.
Wśród nielegalnych imigrantów są też dzieci; jeden z mężczyzn nie wytrzymał transportu w zamkniętym kontenerze i zmarł. Reszta osób, skrajnie odwodniona i wyczerpana trafiła do kilku szpitali.

- Po udzieleniu im pierwszej pomocy jeszcze w ambulansach, wszystkich odwieziono do pobliskich szpitali - poinformowała policja. Ujawniła też, że pracownicy portu zostali zaalarmowani przez krzyki i walenie w ściany kontenera; wszczęto śledztwo w sprawie śmierci jednego z imigrantów.

Na statku, którym przypłynęli, jest jeszcze 50 kontenerów, policja sprawdza więc, czy w którymś z nich nie są uwięzieni jeszcze jacyś ludzie - powiedział szef policji w hrabstwie Essex Trevor Rowe. Władze brytyjskie starają się wyjaśnić tę sprawę we współpracy z policją belgijską.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (10)
Wielka Brytania: 35 imigrantów znaleziono w kontenerze. "Byli skrajnie wyczerpani. Jedna osoba nie żyje"
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 2 razy 0

  Czyzby konkurencja dla Ryanaira?? U niego bilety sa po 1 Euro,a tu w kontenerku - za darmo. Obawiam sie,ze stal za tym jakis pomyslowy Polak?

 • aghrra

  Oceniono 2 razy 2

  Odeślą ich czy zostawią na garnuszku brytyjskiego podatnika

 • funkenschlag

  0

  31 -tyle podano w brytyjskich wiadomościach

 • prostopopolsku

  Oceniono 3 razy 3

  Konteneryzacja transportu
  =======================
  jest kluczową metodą globalizacji, gdyż redukuje koszty transportu towarów.

  - pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Niewol
  .
  Jak z przykładu wynika także koszty transportu niewolników do roboty.

  - pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html
  .
  Z niewiadomych względów jest uważana globalizacja za zjawisko pozytywne, nasuwają się wszakże niejakie wątpliwości co do tego.

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy -3

  thepolishreview.co.uk/index.php/europa/1014-raport-z-usa-na-wschodzie-ukrainy-gina-cywile-bo-armia-ukrainska-nie-przestrzega-konwencji-genewskiej.html
  POLONIA BRYTYJSKA WOBEC NARASTAJĄCYCH RÓŻNIC W POLITYCE UK I USA

  Te różnice to: próba UK odzyskania kontroli nad arsenałem atomowym; ABSENCJA w prowokacjach nas Morzu Czarnym, w koalicji destabilizujące j FR przez Ukrainę, w koalicji anty -syryjskiej, pluralistyczne media, wysoki poziom oświaty, opór przeciw wprowadzaniu państwa policyjnego, przestrzeganie demokracji i praworządności.

  Ambasada Polski to, podobnie jak całe MSZ, polskojęzyczni agenci USA, a jej wpływ na Polonię odwrotnie proporcjonalny do asymilacji.

  Mimo serwilizmu Polski, UK pozostaje najlepszym sojusznikiem USA o statusie nieporównywalny m z Polską.

  Pragmatyzm i subtelność polityki UK, tak jak humor brytyjski, pozostają poza zasięgiem percepcji Polonii. PM David Cameron, tak jak niegdyś Tony Blair, wygłasza dużo oświadczeń ,dla celów PR i polityki wewnętrznej, ale obecnie nie przekładają się na praktyczne działania czy uchwały Parlamentu.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -3

  Myślałem że Abel, węgierski Żyd sadysta polakożerca, przerzucił się na sprowadzanie Polek w kontenerach
  thepolishreview.co.uk/index.php/home/kategoria-2/1017-londyn-31-lat-za-brutalne-zmuszanie-do-prostytucji-wsrod-ofiar-byly-polski.html

 • proteusz33

  Oceniono 10 razy 8

  Premier Indii też obiecywał powrót hindusów z Anglii ?

 • 250110vk

  Oceniono 23 razy 11

  "35 imigrantow w kontenerze". to powazne przekroczenie unijnych praw i przepisow, maksimum 20 z Afryki, do 30 z Azji, w kontenerze standartowym nie zmiesci sie wiecej niz 2 samochody osobowe, 1 ciezarowy, 1000 sztuk karabinow kalasznikowa, 5 ton kokainy, pol czolgu, ludzi mozna upchnac do woli, platnosc przy odbiorze?.

 • vu-uf

  Oceniono 14 razy 6

  i tak ich wywala z powrotem ciapaty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje